Lai dotu iespēju par daudzdzīvokļu mājas un zemes apvienošanu dalītā īpašuma gadījumos dzīvokļa īpašniekam balsot elektroniski, 2024.gada 17.oktobrī konceptuāli atbalstītas izmaiņas Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumā, informē Saeima.
Likumdošana 09:26, 18. Okt. 2024
2023.gadā Konkurences padome (KP) izvērtēja “Kurzemes Vārds” sūdzību par Satiksmes un Kultūras ministrijas darbībām, sniedzot valsts atbalstu “Latvijas Pasts” zaudējumu segšanai par preses piegādāšanu, vienlaikus nenodrošinot valsts atbalstu privātajam komersantam, kurš arī nodrošina preses piegādes pakalpojumus, informē KP.
Aktualitātes 13:58, 19. Apr. 2024
Sadarbības partneris nosūta ierakstītu vēstuli, kas piegādes ceļā pazūd un galu galā netiek piegādāta, kas savukārt apgrūtina darījuma procesu. Kuram šajā gadījumā jāuzņemas atbildība par sūtījuma nozaudēšanu? Vai iespējams lūgt kompensāciju no atbildīgās personas?
Lietvedība 06:00, 19. Apr. 2024
Lai parūpētos par tiesībām nākotnē slēgt galveno līgumu vai pārliecinātos, ka otra puse to noslēgs, iespējams vienoties par priekšlīguma sagatavošanu un parakstīšanu. Kuros gadījumos ieteicams slēgt priekšlīgumu un kuros – līgumu? Vai šajos līgumos jāiekļauj atšķirīga informācija? Vai tie noformējami atšķirīgi?
Lietvedība 06:00, 22. Nov. 2024
Par nekustamo īpašumu tika noslēgts nomaksas pirkuma līgums, zemesgrāmatā nostiprināta hipotēka, kurā ķīlas ņēmējs ir nekustamā īpašuma īpašnieks (pārdevējs). Pircējs nomirst, neizpildot visus līguma nosacījumus (atlikuši vairāki maksājumi), bet pārdevējs nepiesaka savas kreditora tiesības, jo nav informēts par notikušo. Mantinieks, kam mantojumā palicis nekustamais īpašums, vēršas pie pārdevēja ar lūgumu pārslēgt nomaksas pirkuma līgumu, saglabājot visus līguma nosacījumus. Vai šajā situācijā jāslēdz jauns nomaksas pirkuma līgums, nomaksas pirkuma līguma pārjaunojums vai vienošanās? Vai zemesgrāmatā jādzēš iepriekšējā ķīlas tiesība un jāreģistrē tā uz jauno līgumu (vienošanos)?
Civiltiesības 06:00, 17. Okt. 2024
Lai dzīvokļa īpašniekam dotu iespēju par daudzdzīvokļu mājas un zemes apvienošanu dalītā īpašuma gadījumos balsot elektroniski, 2024.gada 8.oktobrī konceptuāli atbalstītas izmaiņas Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumā, informē Saeima.
Likumdošana 16:25, 8. Okt. 2024
Kam pienākas īpašuma pirmpirkuma tiesības? Kuros gadījumos tās ir spēkā? Kādā veidā būtu jāpaziņo par šīm tiesībām un kā par tām uzzināt? Skaidrojam!
Komerctiesības 06:00, 16. Okt. 2024
Apkopotās neatbilstības veido gan kvantitatīvie, gan kvalitatīvie rādītāji, proti, gan tādas neatbilstības, kuras nav ļoti būtiskas, bet bieži atkārtojas, gan tādas, kurām ir būtisks raksturs, kaut arī tās sastopamas salīdzinoši retāk, informē Iepirkumu uzraudzības birojs.
Aktualitātes 15:34, 14. Okt. 2024
Uzņēmums iegādājas daudzdzīvokļu ēku, kurā dzīvo īrnieki. Kā uzņēmumam rīkoties, ja tas nevēlas turpināt noslēgtos īres līgumus, jo ir citi plāni ēkas attīstībai? Vai uzņēmumam ir tiesības īres līgumus lauzt? Vai iespējams iegādāties īpašumu bez šiem noslēgtajiem īres līgumiem?
Klausies
Lietvedība
06:00, 20. Sep. 2024
2024.gada 28.jūnijā Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicēta regula 2024/1735 par pasākumu satvara izveidi Eiropas neto nulles emisiju tehnoloģiju izgatavošanas ekosistēmas stiprināšanai un ar ko groza regulu 2018/1724, informē Iepirkumu uzraudzības birojs.
Likumdošana 11:44, 8. Jūl. 2024
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko jūnijā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 12:15, 4. Jūl. 2024
Iznomātājs, kurš nodevis nomā nekustamo īpašumu, var nonākt situācijā, kurā tas kļūst par parādnieku. Pret nomas priekšmetu var tikt vērsta piedziņa, kā rezultātā tiek rīkota izsole. Tādēļ bieži vien nomniekam rodas jautājums, vai nekustamā īpašuma izsoles gadījumā var tikt skartas viņa nomas tiesības.
Komerctiesības 06:00, 15. Mai. 2024
Iedomāsimies situāciju, ka uzņēmums ir iegādājies zemi jaunas ražotnes būvniecībai par izdevīgu cenu, kas tikai nedaudz pārsniedz zemes kadastra vērtību. Ražotnes būvniecības darbi jau ir uzsākti, kad pēkšņi tiek saņemta tiesas pavēste, jo zemes pārdevējam pa šo laiku pasludināta maksātnespēja un maksātnespējas administrators ir izvirzījis tiesā prasību pirkuma darījuma atzīšanai par spēkā neesošu. Vai šāda prasība var būt pamatota? Kā rīkoties uzņēmumam, lai pasargātu savus aktīvus?
Komerctiesības 06:00, 18. Apr. 2024
Laulātie laulības laikā ir tiesīgi paši brīvi izraudzīties sev piemērotāko savstarpējo mantisko attiecību režīmu. Stājoties laulībā, aktualizējas jautājums par to, vai un kāda manta piederēs katram laulātajam kā atsevišķā manta, vai arī laulātie iegūs kopīgu mantu, ar ko kopīgi arī rīkosies. Apskatām, kādas darbības jāveic, lai laulības līgums, kas paredz tiesības uz nekustamo īpašumu, iegūtu saistošu spēku pret trešajām personām.
Klausies
Lietvedība
06:00, 26. Apr. 2024
Pie kriminālatbildības sauktas trīs personas – viena persona – sabiedrības ar ierobežotu atbildību īpašniece – par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij 1 729 000 eiro apmērā, un divas personas – par to, ka tās atbalstīja sabiedrības īpašnieces noziedzīgās darbības, informē prokuratūra.
Jaunākās tiesvedības 15:47, 1. Mar. 2024
2023.gada 21.decembrī Konkurences padome pieņēma lēmumu par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu biedrībai “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs”, kura nav ievērojusi Līguma par Eiropas Savienības darbību 101.panta 1.punktā noteikto aizliegumu – veikt saskaņotas darbības, kuru rezultātā tiek ierobežota vai kropļota konkurence. Biedrība atzinusi pieļauto pārkāpumu, kā rezultātā piemērotais naudas sods samazināts par 10%.
Klausies
Tiesvedības
09:00, 28. Feb. 2024
Gan uzņēmumi, gan privātpersonas, vēloties veikt lielāku pirkumu, nereti aizņemas naudu. Kas jāņem vērā, ja kredītu vēlas atmaksāt pirms termiņa?
Aktualitātes 13:07, 23. Feb. 2024
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko decembrī publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 12:25, 2. Jan. 2024
Nereti strīdā iesaistītās puses mēdz draudēt ar tiesu darbiem, taču prakse pierāda, ka ne visas strīdu situācijas ir nepieciešams un iespējams atrisināt tiesas ceļā. Bieži vien to var izdarīt pārrunu ceļā vai pirmstiesas procesā. Kurš no strīdu risināšanas veidiem ir piemērotākais konkrētajā situācijā? Kādos gadījumos tiesvedība ir “pēdējais salmiņš”? Skaidrosim šajā rakstā.
Klausies
Tiesvedības
06:00, 25. Okt. 2023
Kas būtu jāņem vērā, ja vēlaties iegādāties nekustamo īpašumu no Krievijas vai Baltkrievijas rezidenta? Vai to iespējams realizēt tikpat vienkārši kā iegādājoties īpašumu no jebkura cita īpašnieka Latvijā? Acīmredzot – nē. Īsumā par riskiem, iegādājoties nekustamo īpašumu no Krievijas vai Baltkrievijas rezidentiem.
Klausies
Komerctiesības
06:00, 13. Okt. 2023
Lai sekmētu starptautisko sankciju izpildi, plānots atvieglot ārzemnieku reģistrāciju Fizisko personu reģistrā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). To paredz grozījums Fizisko personu reģistra likumā, ko atbalstīja Saeima.
Likumdošana 14:29, 13. Okt. 2023
Nereti nekustamo īpašumu Latvijā, tostarp no juridiskām personām, vēlas iegādāties ārzemnieki, kas šeit vai nu vēlas uzsākt dzīvot vai braukt atpūsties, vai arī sākt izmantot īpašumu uzņēmējdarbības veikšanai. Aplūkosim nosacījumus, kas jāņem vērā, lai ārzemnieks varētu iegādāties īpašumu Latvijā.
Lietvedība 06:00, 26. Okt. 2022
Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) apkopotās neatbilstības veido gan kvantitatīvie, gan kvalitatīvie rādītāji – proti, gan tādas neatbilstības, kuras nav ļoti būtiskas, bet kuras bieži atkārtojas, gan tādas neatbilstības, kurām ir būtisks raksturs, kaut arī tās sastopamas salīdzinoši retāk.
Aktualitātes 09:40, 23. Aug. 2023
Aizdevumu vispārēji definē Civillikums (CL). Pēc savas būtības CL izpratnē tas ir reāllīgums un tā juridisko spēku nosaka fakts, vai aizdevums ir reāli dots. Īpaša vienošanās par to nav nepieciešama, un CL sniedz atsevišķus noteikumus, kā rīkoties, ja tāds darījums faktiski ir noticis, bet puses nav vēlējušās vai aizmirsušas vienoties par aizdevuma nosacījumiem.
Lietvedība 06:00, 14. Jūl. 2023
Droši vien nepārspīlēšu, ja apgalvošu, ka lielākā daļa portāla iTiesības.lv lasītāju katru dienu darbā vismaz divas stundas strādā ar datoru. Bet cik no jums ir veikuši obligāto veselības pārbaudi un cik daudziem ir konstatēts, ka darba pienākumu veikšanai nepieciešamas piemērotas brilles? Un, ja tas ir konstatēts, kurš maksā par brillēm – darbinieks vai darba devējs?
Darba tiesības 06:00, 17. Jūl. 2023
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko jūnijā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 13:45, 3. Jūl. 2023
Šī gada 20.jūnijā Spīķeru koncertzālē notika interneta žurnāla “iBizness” organizētais mazo uzņēmumu gada balvas pasniegšanas pasākums “Biznesa lepnums 2023”, kur tika godināti uzņēmumi trīs kategorijās – “Mikrouzņēmums” (apgr. 2022.gadā nepārsniedz 100 000 eiro), “Pirmais miljons” (apgr. 2022.gadā nepārsniedz 1 000 000 eiro) un “Mazais uzņēmums” (apgr. 2022.gadā nepārsniedz 10 000 000 eiro).
Aktualitātes 11:00, 21. Jūn. 2023
Šī gada 20.jūnijā Spīķeru koncertzālē notiks žurnāla “iBizness” organizētais forums “Mazā uzņēmuma lielie izaicinājumi”, kas veltīts Latvijas mazajiem uzņēmumiem. Foruma noslēgumā tiks pasniegta mazo uzņēmumu gada balva “Biznesa lepnums 2023”.
Aktualitātes 14:43, 16. Jūn. 2023
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko martā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 13:21, 5. Apr. 2023
2023.gada 1.janvārī, spēkā stājoties jaunajam Pašvaldību likumam, pašvaldībām vairs nebūs pirmpirkuma tiesību gadījumos, kad to teritorijā atsavinās nekustamo īpašumu.
Komerctiesības 06:00, 22. Feb. 2023
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko oktobrī publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 13:10, 5. Dec. 2022
Nekustamā īpašuma iegāde ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem cilvēka dzīvē. Diemžēl likuma robu dēļ darījumi ar nekustamo īpašumu ir kļuvuši par ērtu veidu, kā krāpniekiem uz godprātīgu iedzīvotāju rēķina vairot savu turību. Redzot, kā iedzīvotāji reaģē uz straujo energoresursu sadārdzinājumu, kas daudziem liek mainīt vai pat pārdot, piemēram, lielus, energoneefektīvus mājokļus, jau šobrīd ir skaidrs, ka tirgus aktivitātes pieaugums liks sarosīties arī krāpniekiem.
Aktualitātes 15:38, 31. Okt. 2022
Paplašinot uzņēmējdarbību, nereti juridiskām personām nepieciešams iegādāties lielākas telpas ražošanai vai lielāku biroju vai iegādāties ēku, lai atvērtu filiāli ārvalstīs. Ņemot vērā ekonomisko situāciju un pieaugošās nomas maksas, kā arī izvērtējot ieguvumus nākotnē, juridiskas personas biežāk izvēlas īpašumus iegādāties, nevis nomāt.
Klausies
Lietvedība
06:00, 24. Aug. 2022
2016.gada 25.maijā Konkurences padome pieņēma lēmumu par naudas soda un tiesiskā pienākuma uzlikšanu SIA "Rēzeknes autoosta", kas ļaunprātīgi izmantoja savu dominējošo stāvokli un pārvadātājiem pieprasīja pārmērīgu maksu par iebraukšanu Rēzeknes autoostā. Saņemot informāciju, ka arī pēc lēmuma galīgās spēkā stāšanās SIA "Rēzeknes autoosta" noteiktā maksa par autobusu iebraukšanu autoostā nav komerciāli pamatota, KP veica SIA "Rēzeknes autoosta" tiesiskā pienākuma izpildes uzraudzību.
Aktualitātes 16:01, 15. Sep. 2022
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko augustā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 14:02, 2. Sep. 2022
Kad un kādus līgumus var atcelt pārmērīga zaudējuma dēļ? Lai labāk izprastu šo jēdzienu un tā pielietošanu reālās situācijās, ielūkosimies piemēros no tiesu prakses!
Ikdiena uzņēmējdarbības vidē kļūst arvien dinamiskāka un, pateicoties tehnoloģiju un dažādu iespēju attīstībai, sadarbība brīvi notiek gan vietējā, gan starptautiskā tirgū. Līdz ar to arvien biežāk rodas arī jautājumi par darījumu slēgšanu ar ārvalsts sadarbības partneriem un par to, kā rīkoties, ja sadarbības partneris nepilda pielīgtās saistības.
Tiesvedības 06:00, 21. Sep. 2022
Vai darba devējs var kategoriski atteikties piešķirt atvaļinājumu konkrētā laikā? Uzņēmumam ar konkrētā darbinieka iesaisti jāpabeidz svarīgs objekts, bet darbinieks ieplānojis ārvalstu ceļojumu. Vai darba devējs var aizliegt darbiniekam izmantot atvaļinājumu? Kā risināt šādu situāciju?
Klausies
Darba tiesības
06:00, 25. Aug. 2022
No nākamā gada vairāki e-pakalpojumi būs pieejami tikai ar drošajiem identifikācijas līdzekļiem, tāpēc uzņēmējiem nevajadzētu atlikt minimālā digitālā komplekta – eID kartes, droša elektroniskā paraksta, e-adreses un e-rēķinu vides – sarūpēšanu, atgādina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija programmā "Dari digitāli".
Aktualitātes 08:54, 16. Aug. 2022
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko nesen publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 11:28, 9. Mai. 2022
Kopīpašnieku strīdi nekad nav bijis retums. Vai ar grozījumiem Civillikumā ieviestie jaunie veidi kopīpašnieku strīdu risināšanai, tostarp iepriekš nebijusi kopīpašuma izbeigšanas kārtība, tos atrisinās? Aplūkosim un skaidrosim izmaiņas kopīpašuma izbeigšanas regulējumā!
Šāgada 25. maijā Saeimas Juridiskās komisijas sēdē pirms galīgā lasījuma skatīs grozījumus Zemesgrāmatu likumā, t.sk. priekšlikumu samazināt valsts nodevas apmēru par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā: fiziskai personai – no 2% uz 1,5% no īpašuma vērtības, savukārt juridiskai personai par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu no 6% uz 2% no īpašuma vērtības, informē Tieslietu ministrija.
Likumdošana 13:54, 25. Mai. 2021
Preču tirdzniecības ierobežojumu dēļ pēdējā gada laikā aktualizējusies e-komercija, distances preču tirdzniecība un bezkontakta piegāde, kā arī sūtījumu izsniegšana, izmantojot pakomātus.
Komerctiesības 07:00, 24. Mar. 2021
Publiskajā un mediju telpā, kad apspriesti jautājumi par darbaspēka piesaisti no trešajām valstīm, no darba devēju pārstāvju puses izskan viedoklis, ka ir ievērojama atšķirība starp augsti kvalificēta un mazkvalificēta ārvalstu darbaspēka piesaistes procesiem. Atsevišķu darba devēju ieskatā mazkvalificētā darbaspēka piesaistes process ir komplicētāks nekā augsti kvalificēta darbaspēka piesaiste. Vai tā tiešām ir?
Klausies
Darba tiesības
06:00, 4. Feb. 2022
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko beidzamajā laikā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 08:35, 3. Feb. 2022
Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izveidojusi apkopojumu par iedzīvotājiem un dažādām mērķgrupām būtiskākajām izmaiņām likumos un citos tiesību aktos, kas stāsies spēkā 2022. gada sākumā, informē Ministru kabinets.
Likumdošana 10:00, 30. Dec. 2021
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko beidzamajā laikā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 10:00, 2. Dec. 2021
Reklāma var būt izcils palīginstruments, lai veicinātu produktu un pakalpojumu popularitāti un pieprasījumu, taču cik daudz zinām par reklāmu tiesisko regulējumu? Kādas juridiskās nianses jāņem vērā, sagatavojot reklāmas saturu?
Klausies
Komerctiesības
06:00, 20. Dec. 2021
Pirms lēmuma pieņemšanas par īpašuma iegādi ir jāveic virkne svarīgu pārdomu, jo vairākumā gadījumu tas ir viens no nopietnākajiem pirkumiem mūžā. Pirmais solis ir izvirzīt vēlmes un iespējas attiecībā pret īpašumu, piemēram, tā atrašanās vieta, platība, veids utt. Otrais solis ir sagatavoties finansējuma saņemšanai bankā. Visbiežāk šī mērķa realizācijai tiek izmantots hipotekārais kredīts.
Aktualitātes 07:05, 8. Nov. 2021
Par nodarbināto drošību un veselību darbā atbildīgs darba devējs. Normatīvajos aktos darba devējam noteikti dažādi pienākumi, lai garantētu drošu darba vidi darbiniekiem un izvairītos no nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām.
Darba tiesības 07:00, 29. Sep. 2021
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko beidzamajā laikā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 16:30, 5. Okt. 2021
Kā jau noskaidrojām iepriekšējā šīs tēmas rakstā, kriptovalūta jeb virtuālā valūta ir vērtības digitālais atspoguļojums, kas var būt digitāli nosūtīts, glabāts vai tirgots un funkcionēt kā apmaiņas līdzeklis, bet nav atzīts par likumīgu maksāšanas līdzekli, nav uzskatāms par banknoti un monētu, bezskaidru naudu un elektronisko naudu jeb e-naudu, kā arī nav monetārā vērtība, kura uzkrāta maksājuma instrumentā. Kā šīs virtuālās valūtas regulētas Latvijas kaimiņvalstīs?
Komerctiesības 06:00, 15. Okt. 2021
Lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatību, valdība šodien apstiprināja izmaiņas rīkojumā par ārkārtējo situāciju, ieviešot stingrākus drošības pasākumus no 21. oktobra līdz 14. novembrim (ieskaitot).
Covid-19 08:06, 21. Okt. 2021
Iepirkumu uzraudzības biroja Kontroles departamenta eksperti ir apkopojuši desmit biežāk sastopamās neatbilstības iepirkumu dokumentācijā. Apkopojumā iekļauti gan kvantitatīvie, gan kvalitatīvie rādītāji – proti, gan tādas neatbilstības, kuras nav ļoti būtiskas, bet kuras bieži atkārtojas, gan tādas neatbilstības, kurām ir būtisks raksturs, kaut arī tās sastopamas salīdzinoši retāk.
Aktualitātes 14:56, 19. Jūl. 2021
Lai gan lielākā daļa iedzīvotāju joprojām pieraduši notāru biroju apmeklēt klātienē, apkopotie dati par 2020. gadu liecina, ka notāru sniegto tiešsaistes pakalpojumu skaits Covid-19 laikā palielinājies vairāk nekā 100 reižu. Ienākt notāra virtuālajā kabinetā vai ieaicināt notāra virtuālo biroju savās mājās ir gan vienkārši, gan ērti un ātri, turklāt attālinātos pakalpojumus iespējams saņemt no jebkuras vietas pasaulē.
Lietvedība 07:00, 4. Jūn. 2021
Veicot darījumus ar nekustamo īpašumu, ir daudz aspektu, par ko jāpārliecinās, lai darījums notiktu bez kavēkļiem darījuma noslēgšanas un izpildes gaitā, pēcāk neveidotos tiesiski strīdi starp darījuma pusēm, kā arī nesaņemtu pretenzijas no trešajām personām. Kļūdas var pieļaut ikviens, jo ir daudz juridisku un tehnisku aspektu, kas jāņem vērā un jāpārbauda.
Lietvedība 07:00, 21. Mai. 2021
Saeima 17. martā galīgajā lasījumā pieņēma jauno Dzīvojamo telpu īres likumu, kas stājās spēkā 1. maijā. Kādas ir būtiskākās problēmas šajā jomā, un kas mainīsies īrniekiem un izīrētājiem?
Komerctiesības 07:00, 3. Mai. 2021
No 12. janvāra stājas spēkā grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā (OCTA likums), kas paredz izmaiņas attiecībā uz licencēto pasažieru komercpārvadātājiem, taksometru vadītājiem un personām ar invaliditāti. “OCTA likuma grozījumi, kas tika apstiprināti 2020. gada beigās paredz vairāku likuma normu izmaiņas – daļa no tām stājas spēkā ar šodienu, bet vēl vairākas izmaiņas stāsies spēkā šī gada 1. februārī un 1. jūlijā,” stāsta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
Likumdošana 10:09, 14. Jan. 2021
Sakarā ar Covid-19 pandēmijas izplatību ārkārtējā situācija tiek pagarināta līdz 7. februārim, iekļaujot papildu nosacījumu par “brīvdienu mājsēdi” un nosakot vairākus papildu ierobežojumus tirdzniecības vietām un sabiedriskās ēdināšanas un citu pakalpojumu sniedzējiem, nolemts Ministru kabineta (MK) un Krīzes vadības padomes kopsēdē.
Covid-19 15:30, 30. Dec. 2020
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 23. novembrī atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu lietā par akcīzes nodokļa pārmaksu. Lieta nodota jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.
Jaunākās tiesvedības 16:28, 25. Nov. 2020
“Krājbankas lietas” stāsts publiskajā telpā izskanējis plaši, bet ko no tā varam mācīties un kādas atziņas tajā paustas par valdes locekļu atbildību?
Tiesvedības 07:00, 2. Dec. 2020
Mūsdienu mobilajā laikmetā uzņēmumi ar lielāku vai mazāku autoparku nav nekāds retums. Iemesli, kāpēc uzņēmumiem nepieciešamas automašīnas, ir dažādi. Noskaidrosim, kā to visu organizēt un pieskatīt, lai uzņēmumam kā transportlīdzekļa juridiskajam īpašniekam “visi papīri būtu kārtībā”.
Komerctiesības 07:00, 12. Aug. 2020
1. jūlijā piedzīvojām būtiskas izmaiņas administratīvās atbildības regulējumā, stājoties spēkā jaunajam Administratīvās atbildības likumam un zaudējot spēku tā priekštecim – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam.
Komerctiesības 07:00, 17. Aug. 2020
Ne vienmēr darba devējiem ir skaidra izpratne par obligāto veselības pārbaužu nozīmi un to veikšanas kārtību. Kāpēc un kam tās vispār jāveic? Kas ir ārpuskārtas pārbaudes? Kas par to visu maksā?
Darba tiesības 07:00, 19. Aug. 2020
//= $article['Article']['score'] ?>
Kas ir dīkstāve?
Vārds “dīkstāve” beidzamajos mēnešos sarunās un publikācijās locīts visdažādākajos veidos. Laiks salikt pa plauktiņiem, kas tad īsti ir dīkstāve un kā tās gadījumā pareizi jārīkojas iesaistītajām pusēm!
Darba tiesības 07:00, 22. Jūn. 2020
Senāta Civillietu departamenta senatoru kolēģija 28. aprīlī atteica ierosināt kasācijas tiesvedību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināta administratora “KPMG Baltics” prasība pret bijušajiem "Latvijas Krājbankas" valdes locekļiem par 15 366 981,50 eiro solidāru piedziņu. Līdz ar to spēkā stājas Rīgas apgabaltiesas 2019. gada 18. aprīļa spriedums.
Jaunākās tiesvedības 12:15, 29. Apr. 2020
Ja izpildās noteikti apstākļi un kritēriji, nodrošināt saistību izpildi var bez ilgstošas, dārgas un reizēm neefektīvas tiesvedības. Saistību izpilde bezstrīdus kārtībā ir līdzeklis, kā sasniegt šādu rezultātu, taču tā pareizai pielietošanai svarīgi pārzināt normatīvo aktu regulējumu un tā sniegtās iespējas. Ko nozīmē saistību izpilde bezstrīdus kārtībā, un kādi ir būtiskākie ieguvumi, izmantojot šādu risinājumu?
Lietvedība 07:00, 29. Apr. 2020
Turpinot darbu pie Covid-19 izplatības ierobežošanas un ar to saistīto seku novēršanas, Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējās situācijas termiņu un pieņēmis vairākus lēmumus papildus jau spēkā esošajiem pasākumiem, tādā veidā nodrošinot valsts, pašvaldību un citu pakalpojumu sniedzēju darbu un sadarbību krīzes laikā. Lēmumi par ierobežojumu termiņa pagarinājumu ir pieņemti saskaņā ar epidemiologu rekomendācijām un rūpējoties par sabiedrības veselību un drošību.
Covid-19 14:41, 8. Apr. 2020
Pasaules Veselības organizācija 2020. gada 1. martā paziņoja, ka koronavīruss jeb COVID-19 ir pandēmija. COVID-19 radījis virkni tiesiskas un ekonomiskas dabas jautājumu, kādai jābūt tiesiski pareizai uzņēmēju rīcībai situācijā, kad valsts noteiktie pandēmijas ierobežošanas pasākumi ("ārkārtējā situācija") tiešā veidā ietekmē uzņēmēju ikdienu, tostarp raisot jautājumu, vai uzņēmēji var atsaukties uz nepārvaramu varu, lai nepildītu līgumus.
Lietvedība 07:00, 13. Apr. 2020
Oficiālās elektroniskās adreses likums (Likums) izziņots 2016. gada 16. jūnijā un stājās spēkā 2018. gada 1. martā, tomēr tā pārejas noteikumos precizēts, kādos termiņos konkrētām personu grupām jāpiemēro Likuma normas un jāaktivizē elektroniskās adreses. Lai gan tika plānots un ziņots, ka Uzņēmumā reģistrā (UR) reģistrētajiem uzņēmumiem šis pienākums būs jāveic no 2020. gada 1. janvāra, tomēr ar Likuma grozījumiem, kas 2019. gada 12. decembrī pieņemti Saeimā, termiņš pagarināts līdz 2023. gada 1. janvārim.
Komerctiesības 07:00, 31. Jan. 2020
2019.gada 10.septembrī – savas simtgades gadā – Starptautiskā tirdzniecības kamera publicēja atjaunotu preču tirdzniecības noteikumu izdevumu "Incoterms 2020".
Komerctiesības 07:00, 30. Dec. 2019
Prakse liecina, ka neuzmanība muitas jautājumos var maksāt pat vairākus simtus tūkstošus eiro. Dažus no riskiem starptautiskajā tirdzniecībā var viegli novērst, rūpīgi pārbaudot, no kurienes ir preces, un pārliecinoties, ka pirms darījuma noslēgšanas ir zināmas piemērojamās nodevas un tarifi.
Komerctiesības 07:00, 27. Sep. 2019
Tiesneši neslēpj, ka kopīpašums šobrīd ir viena no aktuālākajām tiesvedību tēmām Latvijā – par to ir daudz neskaidrību un interpretācijas iespēju, tāpēc tiesu praksē rodas arvien jaunas atziņas. Apkopojam aktuālākās pārdomas par šo tēmu!
Lietvedība 07:00, 23. Sep. 2019
Ikvienam zināms, ka par advokāta darbu un tiesāšanos ir jāmaksā. Kā jau par jebko, par ko jāmaksā, rodas arī virkne jautājumu un situāciju ar neskaidriem rīcības scenārijiem. Piemēram, kad maksu par advokāta pakalpojumiem var lūgt segt otrai pusei?
Tiesvedības 07:00, 28. Aug. 2019
Ir vairāki kritēriji, kas piemērojami, lai apstākļus, kas padarījuši līguma izpildi neiespējamu vai neiespējamu nolīgtajā termiņā, atzītu par nepārvaramas varas apstākļiem. Kritērijus nereti izmanto arī līgumos, lai noteiktu, kas konkrētās saistības gadījumā tiks uzskatīts par nepārvaramu varu. Līdz ar to labāka šo apstākļu izpratne nodrošinās lielāku tiesisko drošību un noderēs līdzēju interešu aizsardzībai, noslēdzot līgumu.
Lietvedība 07:00, 20. Sep. 2019
Ja nodokļu maksātājs nav apmierināts ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu, viņam ir tiesības iesniegt apstrīdēšanas iesniegumu dienesta ģenerāldirektoram. Neizmantojot iespēju apstrīdēt sev nelabvēlīgu lēmumu, nodokļu maksātājs zaudē arī tiesības nodot strīda izskatīšanu tiesai. Ja nodokļu maksātājs apstrīdēšanas stadijas ietvaros rīkojas nekorekti, viņš riskē neiegūt pozitīvu lietas atrisinājumu tiesā. Kas jāņem vērā, apstrīdot nodokļu administrācijas lēmumu?
Nodokļi 07:00, 6. Sep. 2019
Darījumos ar nekustamo īpašumu, ja vien tā nav mūsu pamatnodarbošanās, allaž rodas virkne neskaidru jautājumu un iepriekš nenojaustu nianšu. Šoreiz, atbildot uz lasītāja iesūtītu jautājumu par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu darījumam ar nekustamo īpašumu, noskaidrojam pareizāko risinājumu!
Nodokļi 07:00, 26. Jūl. 2019
Mēs visi ik dienu slēdzam pirkuma līgumus, piemēram, veikalā iegādājoties pārtiku. Arī saimnieciskajā darbībā viens no biežāk lietotajiem un svarīgākajiem līguma veidiem ir pirkuma līgums. Tomēr ne vienmēr pirkuma līgums darījuma partneriem garantē veiksmīga darījuma realizāciju.
Tiesvedības 07:00, 12. Jūl. 2019
Jau kopš 2010.gada Eiropas Komisija (EK) ir uzsākusi diskusijas par turpmāko pievienotās vērtības nodokļa (PVN) sistēmas attīstību. Šobrīd esam situācijā, kad ir tapušas zināmas plānotās reformas aprises Eiropas Savienībā (ES).
Nodokļi 07:00, 10. Jūn. 2019
Būtisks maiņas jeb bartera darījumu aspekts ir nodokļu un nodevu jautājumi. Tie ir svarīgi, lai izvēlētos, vai konkrētajā situācijā izmantojams maiņas darījums, kā arī jāņem vērā, sagatavojot maiņas līgumu un, piemēram, norādot tajā maiņas priekšmeta vērtību vai aprēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lietvedība 07:00, 3. Jūn. 2019
Līdz ar pēdējo Augstākās tiesas spriedumu 26.aprīlī labvēlīgi noslēdzās Konkurences padomes tiesvedību sērija par 2013.gadā konstatēto energobūvniecības karteli, kurā 26 uzņēmumi apzināti kropļoja konkurenci un sadārdzināja cenas vairāk nekā 300 iepirkumos. Uzņēmumiem tika piemērots naudas sods kopumā 2 862 187 eiro apmērā.
Jaunākās tiesvedības 14:09, 7. Mai. 2019
Fiziskajai personai kopš 2013.gada (tātad ilgāk nekā piecus gadus) pieder zemes gabals. 2018.gada rudenī uz tā uzbūvēti pamati, reģistrējot šajā īpašumā savu dzīvesvietu. Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā Kadastrs.lv ir reģistrēts gan zemes gabals, gan būve, savukārt zemesgrāmatā pagaidām reģistrēts tikai zemes gabals. Kā zināms, ja personai izpildās īpašuma tiesības ir vismaz piecus gadus un deklarētā dzīvesvieta ir vismaz 12 mēnešus, tad ienākumi no pārdošanas netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Vai konkrētajā gadījumā ir korekti skaitīt deklarētās adreses termiņu, ja dabā īpašums vēl nav pastāvējis brīdī, kad tika veikta deklarācija?
Nodokļi 07:00, 28. Mar. 2019
Periodā, kad top gada pārskati, daudziem uzņēmējiem aktuāls ir jautājums, kā rīkoties ar uzņēmuma parādniekiem. Jebkurš uzņēmējs vēlas saņemt samaksu par piegādāto preci vai sniegto pakalpojumu, taču nereti jālemj, vai vispār vērts cīnīties par konkrēta parāda atgūšanu un kāds ir efektīvākais veids, kā panākt, lai partneris izpildītu savas saistības.
Komerctiesības 07:00, 16. Apr. 2019
Zemnieku saimniecības (ZS) īpašnieks kā personīgo ieguldījumu vēlas ieguldīt saimniecībā zemi un traktortehniku (visi plānotie ieguldījumi ir reģistrēti uz īpašnieka kā fiziskās personas vārda). Vai personīgā ieguldījuma gadījumā zeme un traktortehnika jāpārreģistrē uz ZS vārda? Kādi grāmatojumi jāveic? Kas vēl jāzina, šādi rīkojoties?
Komercdarbība 07:00, 25. Mar. 2019
Saeima 14.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā, kas paredz novērst praksē konstatētās nepilnības un ieviest uzlabojumus ceļu satiksmes negadījumā cietušo personu, apdrošināšanas ņēmēju un autovadītāju interesēs.
Likumdošana 22:17, 18. Mar. 2019
Pirkuma līguma mērķis vienai no līgumslēdzējpusēm vienmēr ir iegūt kādu preci, tomēr ar tā efektīvu sasniegšanu saistīti arī pienākumi, piemēram, pircējam pēc preces saņemšanas tā jāpārbauda. Lai gan šis pienākums šķiet pašsaprotams, tomēr, ja abas darījuma puses ir komersanti, no laikus un rūpīgi veiktas preces pārbaudes tieši atkarīgs pircēja tiesību daudzums.
Lietvedība 07:00, 18. Mar. 2019
Iespējams, veicot pirkumus internetā, esat ievērojuši, ka atsevišķi pārdevēji piemēro papildu maksu par elektroniskā maksājuma apkalpošanu. Patērētāja sākotnējā reakcija, protams, ir sašutums un pārdomas, vai tas ir godīgi, jo papildu maksājumi vairumā gadījumu nerada pozitīvas emocijas. Par šo jautājumu šobrīd jāaizdomājas arī saistībā ar jaunās Eiropas Savienības (ES) direktīvas ieviešanu. Prognozēts, ka pēc tās ieviešanas patērētāji visā ES kopumā ietaupīs vairāk nekā 550 milj. eiro gadā.
Komerctiesības 07:00, 18. Mar. 2019
Nekustamais īpašums ir vērtīgs kapitāla aktīvs. Persona to var lietot savām vajadzībām vai arī izmantot saimnieciskajā darbībā, gūstot ienākumus. Veids, kā nekustamo īpašumu lieto tā turēšanas laikā, var ietekmēt maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) apmēru, ja īpašnieks nolēmis atsavināt vairs nevajadzīgo aktīvu.
Nodokļi 07:00, 28. Jan. 2019
Vai civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līguma noslēgšana ir obligāta, ja transportlīdzeklis atbilstoši tā īpašnieka, kurš vairs nevēlas to lietot, izvēlei novietots privātā teritorijā? Uz šo jautājumu atbildi sniedz Eiropas Savienības Tiesa (EST) 2018.gada 4.septembra spriedumā lietā Nr.C‑80/17 (Spriedums).
Tiesvedības 07:00, 12. Dec. 2018
SIA vēlās iegādāties nekustamo īpašumu no fiziskās personas, sagatavojot pirkuma līgumu par noteiktu summu. Līgumu apstiprina notārs. Informāciju iesniedz arī zemesgrāmatā. SIA samaksā valsts nodevu no pirkuma summas. Laikā starp informācijas iesniegšanu zemesgrāmatā un īpašumtiesību reģistrāciju abas puses vienojas samazināt pirkuma summu. Vai šāda vienošanās ir likumīga? Kas jādara, lai pirkuma līguma summu mainītu arī zemesgrāmatā, kur tas ir reģistrēts par iepriekš nolīgto summu? Vai ir iespējams atgūt samaksāto nodevas starpību? Pārdevējs no SIA saņem summu, par kuru vienojās vēlāk.
Lietvedība 09:41, 27. Sep. 2018
Katrai personai, kas gūst ienākumus, ir pienākums uzzināt, vai un kādas saistības tai rodas ar valsti nodokļu maksāšanas jomā. Viens no šādiem ienākuma gūšanas veidiem ir darījumi ar nekustamo īpašumu. Regulējošo likumu nepareiza interpretācija, nevīžīga attieksme pret savu pienākumu, kā arī ļaunprātīga izvairīšanās no nodokļu samaksas ir pamati gadījumiem, kad starp valsti un iedzīvotājiem rodas strīdi par nodokļu maksāšanas pienākuma izpildi.
Nodokļi 07:00, 1. Okt. 2018
Pēc 30 gadu darbošanās "pagaidu režīmā" nepieciešamība modernizēt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) sistēmu bija acīmredzama, un beidzot apjomīgais darbs tuvojas noslēgumam. Lai arī pašlaik nav skaidri daudzi būtiski tehniski jautājumi nodokļa piemērošanā, tomēr ir cerības, ka turpmāk administratīvais slogs uzņēmējiem samazināsies, deklarēšana kļūs vienkāršāka un sadarbība ar nodokļu administrācijām uzlabosies.
Nodokļi 07:00, 17. Okt. 2018
Lasītājai radusies, viņasprāt, absurda situācija: viņa šogad iegādājusies Igaunijā jaunu transportlīdzekli (pērk kā fiziskā persona). Par to samaksāts Igaunijas pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 20% apmērā, bet tagad lasītājai atsūtīta vēstule no Valsts ieņēmumu dienesta (VID), norādot, ka Latvijā nav samaksāts 21% PVN par jaunu auto. Vai tiešām par 1 preci fiziskajai personai PVN jāmaksā divreiz?
Nodokļi 07:00, 20. Sep. 2018
Ar fotobanku, piemēram Shutterstock vai Dreamstime, starpniecību, fotogrāfi var pārdot savu fotogrāfiju izmantošanas tiesības, neredzot gala patērētāju. Fotobankas var būt reģistrētas gan Eiropas Savienībā , gan Amerikas Savienotajās Valstīs. Būtiski saprast, ar kādiem nodokļiem fotogrāfam šādā gadījumā jārēķinās, kā arī, vai nepieciešams reģistrēties par pievienotās vērtības nodokļa maksātāju.
Nodokļi 06:00, 31. Aug. 2018
Īpašuma tiesība uz dzīvokļa īpašumu dzīvokļa īpašniekam rada ne vien pilnīgas varas tiesības uz to, bet arī uzliek noteiktus pienākumus, tostarp dalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā, kas ietver ar pārvaldīšanu (obligāti veicamās un citas pārvaldīšanas darbības) saistītu lēmumu pieņemšanā un pārvaldīšanas izdevumu segšanā, kā arī pildīt dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtos lēmumus.
Komerctiesības 06:00, 1. Aug. 2018
22.augustā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto noteikumu projektu, kas paredz daudzbērnu ģimenei par nekustamo īpašumu četrkārtīgi samazināt valsts nodevu īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā – līdzšinējo 2% vietā noteikt 0,5%.
Likumdošana 12:41, 29. Aug. 2017
Lai veidotu Latvijas iedzīvotājiem un dažādām sociālajām grupām labvēlīgus lēmumus Eiropas Savienības (ES) līmenī par Finanšu ministrijas (FM) kompetencē esošiem ES tiesību aktiem, iedzīvotājiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem ir iespēja sniegt par tiem komentārus un priekšlikumus, tādējādi piedaloties ES politikas plānošanas procesā.
Aktualitātes 17:15, 17. Jūl. 2018
Latvijas Republikas Augstākā tiesa (AT) 08.06.2018. atcēla Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 05.05.2016. spriedumu, ar kuru noraidīta prasība par īpašuma tiesību atzīšanu uz izpirkuma tiesību pamata un ieraksta dzēšanu zemesgrāmatā (Lieta Nr.C04365004). Lieta nodota jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.
Jaunākās tiesvedības 17:16, 11. Jūn. 2018
Kurā valstī jāmaksā nodokļi par nekustamā īpašuma izīrēšanu, ja īpašnieks ir Latvijas pilsonis (rezidents), bet nekustamais īpašums ir ārvalstīs - Eiropas valstī vai trešajā valstī? Vai ir jāmaksā nodokļi, ja ienākumi ir mazāki par kredīta maksājumu par nekustamo īpašumu bankai un mājas apdrošināšanu?
Nodokļi 06:00, 7. Jūn. 2018
Nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskajai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) 20% apmērā no saņemtā ienākuma, informē Valsts ieņēmumu dienests.
Aktualitātes 17:00, 30. Mai. 2018
Latvijā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās dzīvo ap 2/3 iedzīvotāju, savukārt Rīgā šis skaitlis ir vēl lielāks un pārsniedz 90%, tādēļ dzīvojamo māju pārvaldīšana ir aktuāls jautājums lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju.
Lietvedība 06:00, 6. Jūn. 2018
Krievijas Federācijas tiesību aktos noteikts, ka ārvalstu investoru uzņēmējdarbības režīmam jābūt tikpat labvēlīgam kā Krievijas investoru darbības režīmam. Praksē tas nozīmē, ka ārvalstu pilsoņi un juridiskās personas darbojas vienlīdzīgi ar Krievijas pilsoņiem un viņiem ir identiskas tiesības un pienākumi. SIA ir izplatītākā juridiskās personas uzņēmējdarbības dibināšanas forma, tādēļ šajā rakstā aplūkosim tās reģistrācijas īpatnības.
Komerctiesības 07:00, 4. Jūn. 2018
18.05.2017. pēc likumprojekta otrreizējās caurlūkošanas Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" (Likums), ar kuriem paredzēts atvieglot lauksaimniecības zemes iegādes nosacījumus vietējiem lauksaimniekiem, t.sk., ieviešot turpmāk aplūkotās būtiskākās izmaiņas.
Likumdošana 11:27, 15. Jūn. 2017
No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko un drošības prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. To paredz Saeimā ceturtdien, 12.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.
Likumdošana 08:46, 13. Apr. 2018
Saeima šodien atbalstīja ierosinājumu likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" noteikt, ka lauksaimniecības zemi Latvijā varēs iegādāties tikai cilvēki ar latviešu valodas zināšanām.
Likumdošana 11:13, 23. Mar. 2017
15.janvārī stājās spēkā 14.12.2017. Saeimā pieņemtie grozījumi Civilprocesa likumā (CPL), atsevišķas, bet ļoti būtiskas šī likuma normas saskaņā ar CPL Pārejas noteikumiem stāsies spēkā š.g. 1.martā.
Likumdošana 08:14, 22. Feb. 2018
15. janvārī Latvija ir saņēmusi Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu Padomei, ar kuru tā iebilst atļaut Latvijai piemērot īpašu pasākumu attiecībā uz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apgrieztās maksāšanas sistēmas piemērošanu saistībā ar sadzīves elektronisko iekārtu un elektriskās sadzīves aparatūras iekšzemes piegādēm. Neraugoties uz iebildumiem no EK puses, Finanšu ministrija (FM) EK aizstāvēs nepieciešamību ieviest apgrieztās jeb reversās PVN maksāšanu elektriskās sadzīves aparatūras piegādēm.
Likumdošana 16:44, 17. Jan. 2018
Apķīlāto kustamo mantu tirgos izsolē elektroniskajā vidē. To paredz izmaiņas Civilprocesa likumā, ko 20.februārī, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.
Likumdošana 08:35, 20. Feb. 2018
2016.gadā korupcijas uztveres indeksā Latvija ierindojās 44.vietā, taču vēl dažus gadus atpakaļ - ieņēma 43.vietu. Speciālisti atzīst, ka arī valstīs ar zemu korupcijas līmeni notiek krāpnieciskie darījumi, piemēram - nekustamo īpašumu nozarē.
BNS ziņas 14:20, 22. Mar. 2017
Būtisks maiņas jeb bartera darījumu aspekts ir nodokļu un nodevu jautājumi. Tie ir svarīgi, lai izvēlētos, vai konkrētajā situācijā izmantojams maiņas darījums, kā arī jāņem vērā, sagatavojot maiņas līgumu un norādot tajā, piemēram, maiņas priekšmeta vērtību vai aprēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lietvedība 10:58, 10. Jan. 2018
Saeima 23.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma 2018.gada valsts budžeta likumu, vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 26 likumos un 2 jaunus likumus.
Likumdošana 13:13, 24. Nov. 2017
No 01.07.2020. Latvijā darbosies Fizisko personu reģistrs, kas aizstās pašreizējo Iedzīvotāju reģistru. Jaunais reģistrs taps uz pašreizējā reģistra bāzes, un tajā būs plašāks ierakstāmo subjektu loks. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā 5.decembrī, galīgajā lasījumā atbalstītais Fizisko personu reģistra likumprojekts.
Likumdošana 22:15, 5. Dec. 2017
Saimnieciskās darbības īstenošana nereti ir saistīta ar komersantam piederošās mantas kustību. Komersantiem, kas nodarbojas ar preču pārdošanu, tā ir neatņemama komercdarbības sastāvdaļa, savukārt citi to apsver, piemēram, ja kāda manta ir kļuvusi lieka vai mantas atsavināšanas ceļā ir iespējams iegūt līdzekļus parādsaistību segšanai. Aplūkosim dažādus mantas pārejas veidus, analizējot to nozīmi, kā arī izvērtējot priekšrocības un riskus.
Komerctiesības 08:00, 16. Nov. 2017
Vai, iegādājoties nekustamo īpašumu, obligāti jāpiesaista notārs? Kādus riskus var mazināt notāra līdzdalība?
Lietvedība 08:00, 17. Okt. 2017
Katram potenciālajam nekustamā īpašuma darījuma dalībniekam būtu godīgi jāatbild uz jautājumu, vai es gribu būt pasargāts no iespējamiem riskiem un vai es vispār tos apzinos? Īpašuma pirkšanas vai pārdošanas mērķi mēdz būt dažādi, turklāt daudziem tas ir viens no dzīves nopietnākajiem finanšu darījumiem, tādēļ ir būtiski pirms darījuma veikšanas apzināties visus iespējamos riskus.
Komerctiesības 08:04, 5. Okt. 2017
Esmu iegādājies dronu. Vai man ir jāievēro kādi īpaši noteikumi par tā izmantošanu? Vai dronu ir nepieciešams reģistrēt? Vai varu to darbināt jebkurā brīvi izvēlētā vietā? Kas vēl būtu jāzina, lai lietotu jauno pirkumu atbilstoši normatīvajam regulējumam?
Komercdarbība 08:00, 23. Aug. 2017
Informācijas tehnoloģiju, telekomunikāciju un mediju jomas tiesiskā regulējuma jautājumiem netiek pievērsta ievērojama sabiedrības vērība regulējuma tehniskā rakstura un sarežģītības dēļ. Arī Latvijas tiesībās ievērojamas tiesu prakses izmaiņas vai autoritatīvi spriedumi minētajās jomās netiek pieņemti bieži. Tomēr šādi spriedumi nereti ietekmē liela iedzīvotāju skaita ikdienu, jo ir saistīti ar dažādu telekomunikāciju un mediju pakalpojumu sniegšanu patērētājiem. Šajā rakstā aplūkošu obligāto televīzijas programmu izplatīšanu.
Komerctiesības 08:00, 22. Sep. 2017
Cerības pirkuma līgums, apliecinājums, ka persona ir dzīva, un seifa satura apraksts – tie ir tikai daži no dokumentiem, kas pirmajā mirklī, iespējams, izklausās nedaudz savdabīgi, taču arī tie ir svarīgi dokumenti, kurus regulāri sagatavo zvērināti notāri Latvijā.
Likumdošana 11:12, 9. Aug. 2017
Ņemot vērā Baltijas valstu kopīgo ģeogrāfisko novietojumu un vēsturisko attīstības gaitu, nereti tās tiek savstarpēji salīdzinātas. Protams, var diskutēt par šādas pieejas pareizību, tomēr, tā kā visas 3 Baltijas valstis ir salīdzinoši vienādās pozīcijās pret visu pārējo pasauli, ir interesanti meklēt kopīgo un atšķirīgo. Latvijā pēdējā laikā atkal aktualizējies jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmēru, bet kāda ir kaimiņvalstu pieredze šajā jautājumā?
Nodokļi 08:00, 20. Jūl. 2017
Internetā lejupielādēti līgumu paraugi, kas nav pielāgoti konkrētai situācijai, zināšanu un izpratnes trūkums par juridiskiem jautājumiem, neiepazīšanās ar līguma saturu un sev nesaprotamu terminu nenoskaidrošana, paļaušanās uz draugu vai radu pieredzi, vēlme ietaupīt uz profesionāļu konsultāciju vai nodokļu samaksas rēķina – šīs ir būtiskākās kļūdas, ko pieļauj iedzīvotāji, slēdzot darījumus.
Lietvedība 08:00, 7. Jūl. 2017
Kā likumdošanā regulēta dzīvokļa iegāde, ja to pērk SIA? Kādi nodokļi tiek piemēroti (piemēram, kā šāds pirkums ietekmē uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN))? Kā noformēt uzņēmuma dzīvokli izīrēšanai privātpersonām?
Lietvedība 08:00, 22. Jūn. 2017
Viens no svarīgākajiem un komerciālajā apgrozībā izplatītākajiem darījumu veidiem, kas regulēts Komerclikumā (KL), ir komerciālais pirkums. Kas komersantiem būtu jāzina par komerciālo pirkumu un tā regulējumu KL?
Komerctiesības 08:00, 8. Mai. 2017
No 2020.gada Latvijā darbosies Fizisko personu reģistrs, kas aizstās pašreizējo Iedzīvotāju reģistru. Jaunais reģistrs taps uz pašreizējā reģistra bāzes un tajā būs plašāks ierakstāmo subjektu loks. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā 16.05.2017. konceptuāli atbalstītais Fizisko personu reģistra likumprojekts.
Likumdošana 08:00, 18. Mai. 2017
Slēdzot līgumus, to dalībnieki, īpaši kreditors, kura mantiskās intereses salīdzinājumā ar otru saistības dalībnieku – parādnieku – tiek pakļautas lielākam aizskāruma riskam, ir ieinteresēts nodrošināties pret mantisko interešu aizskāruma risku. Nodibinot mantiska rakstura saistību, kreditoram vienmēr jāatceras, ka pastāv risks, vai parādniekam būs manta, ar ko nokārtot savas saistības, un griba to izdarīt.
Lietvedība 08:00, 15. Mai. 2017
Ceturtdien, 21.aprīlī, Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot noteikt soda sankcijas personām, kuras pēc lauksaimniecības zemes iegādes noteiktā termiņā neuzsāk šīs zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā ražošanā.
Likumdošana 15:05, 22. Apr. 2016
SIA "Nornieki" Kuldīgas novada Snēpeles pagastā ir saimniecība, kurā Latvijā dzīvo visvairāk strausu – 130. Saimnieki Pēteris Gobzemis un Anda Šīmane 6 gados iemācījušies šo eksotisko putnu kopšanu, pārstrādi (lai nepaliek pāri ne spalviņa), bet līdz ar tūristu intensīvu piesaisti apņēmušies dzīvot pēc Latvijas kinofilmas "Ceplis" principa: "Mēs esam lieli un būsim."
Pieredze 09:00, 24. Feb. 2017
Biznesā, politikā un arī privātajā dzīvē cilvēku prātus bieži nodarbina vieni un tie paši 2 jautājumi: "Ko darīt?" un "Ar ko sākt?" Šie jautājumi var parādīties visdažādākajās situācijās, un katra atbilde uz šiem jautājumiem ir lēmums. Dažreiz šie lēmumi ir gluži ikdienišķi, citreiz - fundamentāli.
Uzņēmuma vadība 09:00, 21. Mar. 2017
Eiropas Komisija (EK) sākusi pienākumu neizpildes procedūru pret Latviju saistībā ar pagājušajā gadā pieņemtajiem lauksaimniecības zemes iegādes ierobežojumiem ārzemniekiem, aģentūrai BNS pavēstīja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
Likumdošana 12:20, 5. Mai. 2015
Šodien plkst.15 nekustamā īpašuma pūļa finansēšanas platforma "Crowdestate" sāk pūļa finansēšanas kampaņu daudzdzīvokļu ēkas projekta attīstīšanai Baložu ielā 7, Rīgā, teikts "Crowdestate" mājaslapā.
Nauda 12:11, 20. Mar. 2017
Saeima ceturtdien, 23.02.2017., ratificēja Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu jeb CETA starp Kanādu un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm.
Likumdošana 10:51, 24. Feb. 2017
Investīciju piesaistes jautājums ir aktuāls gan uzņēmuma attīstības sākumstadijā, gan arī posmā, kad uzņēmums ir ieņēmis stipras pozīcijas tirgū un vēlās attīstīties tālāk. Arvien vairāk var novērot uzņēmēju interesi attīstīties ne tikai vietējā Baltijas tirgū, bet arī starptautiski, kā arī vēlmi piesaistīt ārvalstu investīcijas attīstībai.
iFinanses 09:00, 27. Feb. 2017
Piedzīvoti dažādi tirgus kāpumi un kritumi, tomēr labs nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību, bet arī vecumdienām. Lai uzzinātu, kas jāņem vērā pirms īpašuma iegādes, un vai lielais pirkums būs laba investīcija, aicinām iepazīties ar Nordea bankas nekustamā īpašuma eksperta Edgara Indrāna ieteikumiem.
Nauda 12:49, 14. Feb. 2017
Zemnieku saimniecība un ģimenes uzņēmums "J.Gierkena" Krimuldas novada Lēdurgas pagastā uzcēlusi jaunu fermu, kas ļāvusi govju ganāmpulku palielināt no 500 līdz 1000 govīm.
BNS ziņas 12:08, 7. Feb. 2017
Nesen esam pārkāpuši 2017.gada slieksni un jau esam sākuši strādāt saskaņā ar jauno budžetu. Cerams, šis gads būs veiksmīgs un piepildīs visoptimistiskākās biznesa prognozes. Mazliet atkāpjoties atpakaļ vai, gluži otrādi, - jau mazliet paskatoties uz priekšu, kad būs jāsāk vērtēt budžeta izpilde un pēc tam jau atkal jāsāk domāt par jauno budžetu, pavērtēsim vairākus būtiskus finanšu plānošanas aspektus.
Nauda 09:00, 23. Jan. 2017
Vācijas autobūves uzņēmums "Mercedes-Benz" pērn apsteidzis iekšzemes konkurentu BMW, spējot piegādāt visvairāk luksusa klases automašīnu, liecina pirmdien publiskotie dati.
BNS ziņas 16:25, 10. Jan. 2017
Saeima ceturtdien, 09.02.2017., konceptuāli atbalstīja likumprojektu, saskaņā ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no otras puses.
Likumdošana 14:47, 10. Feb. 2017
2017.gada sākums ir atnācis ar īpaši daudz izmaiņām nodokļu piemērošanā un dažādos nodokļu normatīvajos aktos. Valsts kanceleja sadarbībā ar Finanšu ministriju apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus nodokļu jomā, kas stājās spēkā 01.01.2017.
Likumdošana 09:00, 2. Jan. 2017
Šodien Valsts ieņēmumu dienestā (VID) vēl var deklarēt personas ienākumus no kapitāla pieauguma, kas gūti 2016.gadā, informē VID.
Nauda 13:23, 16. Jan. 2017
Valsts kanceleja sadarbībā ar Satiksmes ministriju apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus transporta un sakaru jomā, kas stājas spēkā 01.01.2017.
Likumdošana 14:15, 30. Dec. 2016
Valsts kanceleja sadarbībā ar Ekonomikas ministriju apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus ekonomikas jomā, kas stājas spēkā 01.01.2017.
Likumdošana 17:21, 29. Dec. 2016
Ievērojot likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" noteikto, ka fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), fiziskajām personām līdz 16.01.2017. jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma, atgādina VID.
Likumdošana 17:07, 12. Jan. 2017
Gada laikā mežģīņu veikals "Lace To Love" ir teju dubultojis piedāvāto mežģīņu klāstu, piesaistījis uzticamus klientus no dažādām pasaules malām, kā arī veikala produkcija rotājusi tērpus prestižajā Ņujorkas modes nedēļā. Starp šī gada lielākajiem plāniem ir vairāku veikalu atvēršana ārzemēs.
BNS ziņas 16:02, 16. Jan. 2017
Pusotra gada laikā, kopš darbību sāka Latvijas Zemes fonds, valsts no lauku zemes īpašniekiem atpirkusi 2038 hektārus zemes jeb 112 īpašumus par kopumā 4,6 miljoniem eiro, informēja fonda pārstāve Sandra Eglīte.
Nauda 12:35, 16. Dec. 2016
Saeima trešdien, 23.11.2016., ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kuros paredzēta transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa reforma. Reformā plānota pakāpeniska pāreja uz ceļa nodokļa likmju aprēķināšanu pēc CO2 daudzuma izplūdes gāzēs.
Likumdošana 09:53, 24. Nov. 2016
Finanšu ministrija (FM) pagaidām izskata divus risinājumus samērīga nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) sloga nodrošināšanai, teikts šodien valdībā atbalstītajā FM atbildes vēstulē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.
Likumdošana 10:34, 26. Okt. 2016
Senajās latviešu zīmēs ir iekodēts daudz no tā, kas mums ir aktuāls un svarīgs arī šodien. Ja ticat, tās var palīdzēt piesaistīt veiksmi ikdienā un pat biznesā.
Iedvesma 08:00, 28. Okt. 2016
Garneļu audzētājs "FishBode", kas darbojas ar zīmolu "Mere Shrimp Farms", nākotnē plāno attīstīt eksportu uz Skandināvijas reģiona valstīm, pastāstīja kompānijas valdes loceklis Māris Hmeļņickis.
BNS ziņas 12:20, 3. Nov. 2016
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 15.decembrī, pauda konceptuālu atbalstu izmaiņām Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz noteikt soda sankcijas personām, kuras pēc lauksaimniecības zemes iegādes neuzsāk šīs zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā ražošanā.
Likumdošana 17:47, 16. Dec. 2015
Lai uzņēmums saņemtu aizdevumu bankā, nereti nākas kaut ko ieķīlāt, kas, protams, nozīmē risku pazaudēt ieķīlāto īpašumu. Ko ieķīlāt? Kā minimizēt riskus? Kā šādā situācijā rīkoties gudri?
iFinanses 08:00, 17. Okt. 2016
Pēc divus gadus ilguša samazinājuma beidzot atsākusi kāpt piena iepirkuma cena, tikmēr, neraugoties uz krīzi nozarē, no kopējā uz tirgu orientētā piensaimniecību skaita tikai 1% jeb 92 saimniecības pārtraukušas darbību, bet 1,2% jeb 111 saimniecības mainījušas specializācijas virzienu.
Ekonomika 13:52, 6. Okt. 2016
Lai trāpītu mērķī, ir nepieciešams neatlaidīgs un pacietīgs darbs, kā arī precizitāte un pieredze – tā tas ir gan biznesā, gan šaušanas sportā, un to noteikti var apliecināt Valērijs Silins, kurš 8 gadus profesionāli darbojies šaušanas sportā. Nu viņš kopā ar domubiedriem uzsācis savu biznesu – SIA "Focusd" un projektu "Trace", kurš arī vistiešākajā veidā saistīts ar trāpīšanu mērķī. Šis projekts pretendē uz Latvijas biznesa eņģeļu finansējumu.
Pieredze 08:00, 14. Okt. 2016
Turpinot pavasarī aizsākto "Eksperimentu", 2 uzņēmumi – SIA "KRASTMAĻI SĒKLAS" un SIA "Vidzemes slimnīca" – saņem dažādu ekspertu konsultācijas, pieeju datu bāzēm, tā paaugstinot darbības efektivitāti. Šomēnes kopā apgūstam e-pasta mārketingu.
Pieredze 08:00, 26. Aug. 2016
Otrdien, 3. novembrī, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, kas paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.
Likumdošana 10:51, 4. Nov. 2015
Iedzīvotāju pirktspēja ļauj domāt par cenu celšanu, turklāt dzīves dārdzības pieaugumu var veicināt norises pasaules preču biržās.
Ekonomika 08:00, 13. Sep. 2016
Jau vairākas desmitgades Incoterms® noteikumi, kurus izstrādājusi Starptautiskā Tirdzniecības palāta, ir daudzu starptautisku, pārsvarā preču pirkuma līgumu (praksē Incoterms® noteikumus izmanto arī nomas, pakalpojuma, līzinga u.c. līgumos, bet jebkurā gadījumā tie attiecas uz preču pirkuma tiesisko darījumu) neatņemama sastāvdaļa. Noteikumi apkopo tirdzniecības labāko praksi un būtiski atvieglo līguma noslēgšanu tā dalībniekiem.
Uzņēmuma vadība 08:00, 12. Sep. 2016
SIA "GEO Development" vadītājam Mārtiņam Rutkovskim par mērniecības nozari deg acis un sirds, viņš vienlaikus ir arī Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas vadītājs. Mārtiņš ir pārliecināts, ka šī viņam ir īstā joma, ka te var nopelnīt, taču šobrīd ir strauji jāmaina mērnieku un arī pasūtītāju kopējā attieksme pret mērniecību – liekot pirmajā vietā nevis cenu, bet kvalitāti, kā arī pielietojot jaunākās tehnoloģijas. Tieši tāpēc arī viņa vadītajam uzņēmumam šobrīd nepieciešams papildu finansējums.
Pieredze 08:00, 2. Sep. 2016
Veicot jebkāda veida darījumus, ieteicams ievērot piesardzību – pārliecināties par darījuma partneri, rūpīgi pārdomāt darījuma nepieciešamību un iespējamās tā sekas. Papildus ir iespējams izmantot mehānismus darījumu nodrošināšanai, piemēram, izmantot darījumu kontus vai naudas glabājumu pie notāra. Kas ir darījuma konts un kam tas ir nepieciešams, kā arī kādos darījumos izmanto naudas glabājumu pie notāra – par to šajā publikācijā.
Lietvedība 08:00, 15. Sep. 2016
Antivīrusu programmu "eScan" izstrādātāji atzīst, ka kibernoziedznieki jau kādu laiciņu pievērsušies jaunam mērķim - sabiedriskās ēdināšanas un viesnīcu pakalpojumu sektoram, piemēram, viesnīcām un restorāniem. Par hakeru izraisītajiem datu drošības pārkāpumiem jau paziņojusi ne viena vien klientu apkalpošanas iestāde, starp tām arī "Hard Rock Hotel & Casino Las Vegas".
BNS ziņas 14:06, 12. Aug. 2016
SIA “DABBA” – uzņēmums no Raunas novada - pretendē uz balvu BIZNESA LEPNUMS 2016 mikrouzņēmumu kategorijā. Uzņēmums darbojas specifiskā nozarē – ražo dažādus ziedūdeņus.
Pieredze 11:18, 28. Jūn. 2016
Svarīgi ir ne tikai radīt uzņēmumu, bet arī to attīstīt ilgtermiņā, tāpēc šomēnes noskaidrojām, cik daudzi uzņēmumi pērn kļuvuši par miljonāriem – sasnieguši 1 miljona eiro apgrozījumu.
Pieredze 08:00, 8. Jūl. 2016
Līdz BIZNESA LEPNUMS 2016 apbalvošanas ceremonijai vien nedaudz vairāk nekā nedēļa, tāpēc laiks sākt iepazīties ar finālistiem! Viens no tiem ir Kuldīgas novada uzņēmums – SIA "MGS FACTORY", kas izgatavo bērnu attīstošās koka rotaļlietas, bet īpaši plaši pazīstams kā bērnu skrejriteņu "DIP DAP" ražotājs.
Pieredze 15:43, 27. Jūn. 2016
Mazumtirdzniecības dati pērn un arī šī gada pirmajos mēnešos neuzrāda strauju izaugsmi un liecina par patērētāju piesardzīgu noskaņojumu. Nenoteiktība pasaules ekonomikā, lēnāka izaugsme Latvijas ekonomikā, saspīlēta ģeopolitiskā situācija ir daži no faktoriem, kuri iedzīvotājiem liek būt piesardzīgiem.
Ekonomika 08:00, 31. Mai. 2016
Tiem, kas vēlas uzsākt biznesu Krievijas Federācijā, piedāvājam iepazīties ar šīs valsts nodokļu sistēmu un uzzināt par tās īpatnībām - kā piemērot ienākuma nodokli, ar kādiem nodokļiem apliek ienākumus no īpašuma, kādi nodokļi vēl ir svarīgi komersantam un kā tos piemērot.
Nodokļi 08:00, 14. Jūn. 2016
Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi stingrāku regulējumu no ārvalstīm ievestu transportlīdzekļu reģistrācijai un tirdzniecībai, lai samazinātu iespēju ļaunprātīgi izvairīties no muitas un citu nodokļu samaksas, informēja SM sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve.
Likumdošana 11:43, 9. Jūn. 2016
Pašreizējā tirgus situācija ļauj prognozēt ASV dolāra nostiprināšanos, savukārt citu valūtu kursu savstarpējā mijiedarbība ir visai atkarīga no tā, cik agresīva būs centrālo banku monetārā politika.
Ekonomika 08:00, 3. Mai. 2016
Lai arī uzņēmumos joprojām strikti skatās uz jebkuru izmaksu palielinājumu, biroja izdevumiem ir bijusi tendence augt.
Ekonomika 08:00, 17. Mai. 2016
Parasti fiziskā persona savai lietošanai paredzētu nekustamo īpašumu iegādājas tieši, reģistrējot sevi kā īpašnieku. Šādā situācijā nav nepieciešams īpaši apsvērt nodokļu aspektus. Citādi ir, ja persona vēlas iegādāties īpašumu Latvijā, lai to aktīvi izmantotu saimnieciskajā darbībā vai arī turētu kā pasīvu ieguldījumu līdz tālākpārdošanai.
Nodokļi 16:51, 1. Jūn. 2015
Pērn Latvijas mājsaimniecību finansiālā situācija turpināja uzlaboties, ienākumiem palielinoties straujāk nekā izdevumiem. Mājsaimniecības var atļauties tērēt vairāk, jo iedzīvotāju pirktspēja ir palielinājusies, bet finansiālā ievainojamība ir mazinājusies.
Ekonomika 08:00, 26. Apr. 2016
Uzminiet nu, kur darba laikā cilvēki elpo nevis parastu gaisu, bet graudu, cepumu, maizes un citu gardumu smaržu? Droši vien attēls blakus šim tekstam atbildi pasaka priekšā – tiekamies ar SIA "Lāči" saimnieku Normundu Skauģi. Viņā ir apvienotas divas šķietami nesavienojamas īpašības. No vienas puses, "Lāču" saimnieks ir stingrs un prasīgs, viņš ir jārespektē. No otras – viesmīlīgs, smaidīgs un laipns. Darbinieki noteikti šādā vadībā jūtas droši.
Pieredze 09:00, 24. Mar. 2016
Lietuvas nodokļu vidi var raksturot kā relatīvi labvēlīgu – tā veicina nodokļa sloga samazināšanu uzņēmumiem un ārvalstu investoru piesaisti. Lietuvā ir viena no zemākajām uzņēmumu ienākuma nodokļa likmēm Eiropas Savienībā, uzņēmuma ienākuma nodokļa piemērošanas sistēma ir klasiska un nolietojuma aprēķināšanas noteikumi ir izdevīgi.
Nodokļi 09:00, 31. Mar. 2016
Ir tāds svinīgs satraukums, dodoties satikt Latvijas eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, tomēr tas ātri pāriet, raugoties skatā, kas paveras pa viņas mājokļa logu – pavasara saules apspīdēta, tur tālumā redzama Brīvības pieminekļa Milda – un klausoties viesmīlīgajā saimnieces balsī. Krāšņajā mājoklī istabas stūrī akurāti saliktas bērnu rotaļlietas, it kā demonstrējot līdzsvara meklējumus starp publisko un privāto dzīvi.
Pieredze 09:00, 8. Apr. 2016
Sākotnējās naftas cenas korekcijas dēļ lētāka kurināmā laikmets var ieilgt, tautsaimniecībā radot gan ieguvumus, gan zaudējumus.
Ekonomika 09:00, 12. Apr. 2016
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,7%, salīdzinot ar 2014.gadu, ziņots Centrālajā statistikas pārvaldē.
Ekonomika 11:57, 1. Mar. 2016
Pieņemot lēmumu par nomas līguma slēgšanu, jāizvērtē ne vien uzņēmuma ieceres par nomātā objekta izmantošanu, bet arī plānotās nomas izdevīgums no nodokļu aspekta. Piemēram, finanšu līzings var nozīmēt gan papildu nodokļu izmaksas, gan ietekmi uz uzņēmuma naudas plūsmu vai arī nodokļu ieguvumus (nodokļu aktīvu), ko ne visi prot pareizi izmantot.
Nodokļi 08:47, 15. Mar. 2016
Pieaugot starptautiskajai preču apritei, palielinās arī nepieciešamība pēc ātrākas un ērtākas preču plūsmas apkalpošanas. Savā ziņā to atvieglo vienotie preču aprites nosacījumi. Jo zinošāki būsiet par muitas procesiem, jo veiksmīgāk un ātrāk izdosies ar tiem tikt galā.
iFinanses 08:10, 23. Feb. 2016
ZS “Zutiņi” – patiesībā tas ir stāsts par vienu kārtīgu latviešu ģimeni, kurā bērni un mazbērni no lauku darbiem nebaidās. Viņus vieno piederība ģimenei, kas rada drošību, pamatīga aizraušanās ar laukiem, to radītajām iespējām, pašu audzētiem gardumiem. Lai dabūtu pupas ārā no pākstīm, viņi rudeņos rīko dančus, bet ikdienā, andelējoties dažādos lauku tirdziņos, ikviens apmeklētājs pamanīs, ka uz mutes viņi nav krituši, pastāstīs jums visu par putraimu malšanas īpatnībām un zirņu ēšanas veidiem.
Pieredze 08:17, 4. Mar. 2016
Kā vajadzētu pareizi rīkoties, ja ir vēlme atpirkt aizņemtu, bet kārotu domēna nosaukumu? Kā atrast domēna īpašnieku? Kur vērsties? Cik tas izmaksā? Kā notiek pats domēna pirkšanas process?
Jautā uzņēmējs 09:00, 16. Mar. 2016
//= $article['Article']['score'] ?>
Komandiera nodoms
“Vai jūs pie prezidenta kunga?” pilnīgi nopietni jautā apsardzes vīrs melnā apģērbā, kas sagaida mūs ciemos pie “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) prezidenta Jura Bindes. Tā, pavisam nopietni, arī tieku pavadīta līdz ēkas augšējam stāvam, kur atrodas prezidenta kunga kabinets. Iespaids ir radīts vēl pirms tikšanās. Tas ir nekļūdīgs – Bindes kungs izraisa cieņu un bijību ar perfekto stāju un precīzi formulēto domu, kas bez pieslīpēšanas jau gatava publicēšanai žurnālā. Viņš joko inteliģenti un sīkumiem laiku netērē.
Pieredze 10:04, 15. Feb. 2016
Viens no perspektīvākajiem Latvijas un Eiropas uzņēmēju eksporta tirgiem šobrīd ir Āzijas reģions. Neraugoties uz savstarpējiem izaicinājumiem, arī ārvalstu un Āzijas uzņēmēji arvien biežāk tiecas pēc biznesa darījumiem Eiropas Savienībā. Lai arī pastāv abpusēja vēlme sadarboties, bieži vien izrādās, ka ārvalstu sadarbības partneru biznesa stils ir pārāk atšķirīgs no Rietumeiropā ierastā. Ārvalstu, it īpaši Āzijas, uzņēmējiem trūkst izpratnes par mums pazīstamajām uzņēmējdarbības metodēm, izmantoto terminoloģiju, tiesībām u.tml. Netrūkst arī negodprātīgu uzņēmēju.
Lietvedība 08:32, 6. Jan. 2016
Esam vieni no pirmajiem ciemiņiem jaunajā “Ziedot.lv” mājā Indrānu ielā, Rīgā. Šobrīd tur viss aktīvi notiek, lai nākamajā gadā tā būtu vieta, kur cilvēki kļūst veselāki un laimīgāki. Man šķiet, ka Rūta Dimanta, “Ziedot.lv” vadītāja, pie kuras turp dodamies ciemos, piestāv decembrim. Tāda laba un gādīga. Viņa nebaidās ļauties emocijām un raud prieka asaras, kad izdodas kādam palīdzēt. Rūta uzskata, ka Latvijā ir daudz labu uzņēmumu, kuros strādā cilvēki ar sirdīm, viņiem rūp labdarība.
Pieredze 08:15, 4. Dec. 2015