Daļa lietā iesniedzamo materiālu nav latviešu valodā (paskaidrojumi ir krievu valodā). Vai iesniedzējam tie jātulko latviski? Kas notiek, ja vēlāk izrādās, ka iesniegtais tulkojums nav pareizs? Kurš uzņemas atbildību, ja tulkojumā ir kļūdas?
Arhīvs
Tiesvedības
07:00, 18. Feb. 2020
Zināms, ka darbiniekam "uz rokas" pēc ieturējuma jāsaglabā 50% no minimālās algas, ja ieturējuma pamats ir uzturlīdzekļu piedziņa, vai 100% no minimālās algas, ja ieturējuma pamats ir izpildraksts (zvērināta tiesu izpildītāja rīkojums). Kā pareizi veikt ieturējumu, ja darbinieks pieņemts darbā mēneša vidū? Piemēram, darbinieks pieņemts darbā 2019. gada 25. novembrī. Ir jāveic ieturējumi no darba algas, pamatojoties uz izpildrakstu. Kāda summa šādā gadījumā darbiniekam jāsaņem "uz rokas" - pilna minimālā alga (430 eiro) vai summa proporcionāli nostrādātajam laikam?
Arhīvs
Tiesvedības
07:00, 28. Jan. 2020
Ko darīt, ja nepieciešams sazināties ar personu (bijušo darbinieku), kura adrese kādu iemeslu dēļ nav zināma? Pārliecinājos, ka šis cilvēks neizmanto sociālos tīklus, tāpēc arī tur ar viņu sazināties nevaru.
Arhīvs
Tiesvedības
07:00, 16. Jan. 2020
Arvien vairāk Latvijas uzņēmēju paplašina savu darbību un piedāvā preces un pakalpojumus ārvalstīs. Ideāli, ja partneri norēķinās laikus un viss norit tā, kā norunāts, taču ko darīt, ja tā nenotiek? Kā rīkoties, ja parādnieks (fiziskā vai juridiskā persona) ir reģistrēts citā valstī? Kā piedzīt parādus? Kādas valsts tiesā, ja nepieciešams, jāsniedz prasības pieteikums?
Arhīvs
Tiesvedības
07:00, 20. Feb. 2019
Saņēmu pavēsti, kurā esmu aicināts kā liecinieks ierasties uz tiesas sēdi par uzņēmumu "X" (administratīvais process), tomēr man ar šo uzņēmumu nav nekādas saistības. Vai drīkstu neierasties uz tiesas sēdi? Vai drīkstu sniegt savu liecību rakstiski? Kādas būs sekas, ja ignorēšu uzaicinājumu uz tiesas sēdi? Kādi drīkst būt attaisnojumi neierasties, un kā tos pierādīt?
Arhīvs
Tiesvedības
07:00, 6. Jūn. 2018
Vēlos celt prasību tiesā, taču iepriekš labprāt izmantotu mediācijas iespēju. Kā tas var ietekmēt iespējamo tiesvedību? Vai mediācija ietekmē prasības noilgumu?
Arhīvs
Tiesvedības
08:00, 2. Feb. 2018
Vai uzņēmums var segt darbinieka tiesāšanās izdevumus, ja viņš apsūdzēts par darbībām, kuras veica, pildot savus amata pienākumus uzņēmumā, un uzņēmuma labā? Piemēram, atbildētājs ir darbinieks Jānis Bērziņš, kas strādā SIA "JB", un SIA "JB" vēlas segt Jāņa Bērziņa tiesāšanās izdevumus, jo viņu tiesā par darbībām, ko viņš veica uzņēmuma vārdā. SIA "JB" vēlas apmaksāt advokāta pakalpojumus un nelabvēlīga sprieduma gadījumā segt arī materiālo kompensāciju. Vai šādi izdevumi būs uzskatāmi par SIA "JB" saimnieciskās darbības izdevumiem?
Arhīvs
Tiesvedības
08:00, 7. Sep. 2017
Vēlos piesaistīt mediju uzmanību tiesas sēdei, kurā tiek izskatīta mana lieta. Vai žurnālisti drīkst apmeklēt tiesas sēdes? Vai un kādas personas vēl var ierasties uz tiesas sēdi? Vai šīm personām jāņem līdzi dokumenti? Kādi ir ierobežojumi un nosacījumi?
Arhīvs
Tiesvedības
09:00, 14. Apr. 2017