Par nekustamo īpašumu tika noslēgts nomaksas pirkuma līgums, zemesgrāmatā nostiprināta hipotēka, kurā ķīlas ņēmējs ir nekustamā īpašuma īpašnieks (pārdevējs). Pircējs nomirst, neizpildot visus līguma nosacījumus (atlikuši vairāki maksājumi), bet pārdevējs nepiesaka savas kreditora tiesības, jo nav informēts par notikušo. Mantinieks, kam mantojumā palicis nekustamais īpašums, vēršas pie pārdevēja ar lūgumu pārslēgt nomaksas pirkuma līgumu, saglabājot visus līguma nosacījumus. Vai šajā situācijā jāslēdz jauns nomaksas pirkuma līgums, nomaksas pirkuma līguma pārjaunojums vai vienošanās? Vai zemesgrāmatā jādzēš iepriekšējā ķīlas tiesība un jāreģistrē tā uz jauno līgumu (vienošanos)?
Civiltiesības 06:00, 17. Okt. 2024
Kopīpašums, piemēram, zemes gabals vai māja, kas vienlaikus pieder dažādiem īpašniekiem, var sagādāt pārbaudījumus un strīdus gan starp radiniekiem, gan savstarpēji nepazīstamiem iedzīvotājiem. Par to, kādas ir izplatītākās problēmas ar kopīpašumiem un kā tās risināt, stāsta Latvijas zvērināti notāri.
Aktualitātes 14:28, 18. Okt. 2024
Praksē bieži nākas sastapties ar gadījumiem, kad nekustamais īpašums pieder nevis vienam, bet vairākiem īpašniekiem kopā, tā veidojot kopīpašumu. Kas jāņem vērā, izīrējot/iznomājot kopīpašumu?
Lietvedība 06:00, 9. Aug. 2024
Iznomātājs, kurš nodevis nomā nekustamo īpašumu, var nonākt situācijā, kurā tas kļūst par parādnieku. Pret nomas priekšmetu var tikt vērsta piedziņa, kā rezultātā tiek rīkota izsole. Tādēļ bieži vien nomniekam rodas jautājums, vai nekustamā īpašuma izsoles gadījumā var tikt skartas viņa nomas tiesības.
Komerctiesības 06:00, 15. Mai. 2024
Bieži vien bijušie īpašnieki, kuriem ir atsavināts nekustamais īpašums, atsakās pamest īpašumu, kas juridiski viņiem vairs nepieder. Kā rīkoties jaunajam īpašniekam, lai varētu pilnvērtīgi lietot savu īpašumu bez nevēlamas trešo personu klātbūtnes?
Komerctiesības 06:00, 6. Mar. 2024
Senāta Administratīvo lietu departaments 2023.gada 18.decembrī atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīts prasījums par nekustamā īpašuma nodokļa aprēķina atcelšanu. Tiesai lieta jāvērtē no jauna.
Jaunākās tiesvedības 06:00, 27. Dec. 2023
Kam pienākas īpašuma pirmpirkuma tiesības? Kuros gadījumos tās ir spēkā? Kādā veidā būtu jāpaziņo par šīm tiesībām un kā par tām uzzināt? Skaidrojam!
Komerctiesības 06:00, 16. Okt. 2024
Vai kreditēšana Latvijā pieaugs un kā to ietekmēs procentu likmes? Kāda atšķirība – “īre” vai “noma”? Kā apmaksāt slimības lapu ārvalstīs? Vai elektroauto var uzlādēt mājās? Atbildes uz šiem un citiem uzņēmumam ikdienā būtiskiem jautājumiem atradīsiet jaunajā drukātā žurnāla “iFiT” numurā!
Aktualitātes 11:37, 5. Sep. 2024
Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums (Atlīdzināšanas likums) piešķir privātpersonai tiesības uz mantiskā zaudējuma vai nemantiskā kaitējuma atlīdzinājumu administratīvajā procesā, kas tai nodarīts ar valsts pārvaldes iestādes prettiesisku administratīvo aktu vai prettiesisku faktisko rīcību. Taču ne vienmēr zaudējumi vai nemantiskais kaitējums tiek atlīdzināti. Kāpēc rodas šādas situācijas? Skaidrojam!
Tiesvedības 06:00, 11. Sep. 2024
“Kopīpašuma daļas lietošanas kārtība” ir uzskatāms par visai plašu jēdzienu, kas ietver materiālu vai nemateriālu labumu nodrošināšanu kopīpašniekiem, proti, autostāvvietu izveidošanu, rotaļlaukumu ierīkošanu, ietvju labiekārtošanu, kā arī citus projektus daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku apkārtējās vides uzlabošanai. Taču, ko iesākt, ja pusēm pieder dzīvojamās mājas un mājas, kurās ir nedzīvojamās telpas, proti, kopīpašumā esošās daļas, kuru reāla sadale ir neiespējama, un kopīpašnieki nespēj izlemt par kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšanu?
Tiesvedības 06:00, 1. Sep. 2023
Nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības noteikšanas principi nav pārskatīti kopš 2005.gada. Jau labu laiku notiek diskusijas, ka šo vērtību noteikšanas kārtību nepieciešams aktualizēt atbilstoši reālajai situācijai. 2024.gada 30.maijā trešajā lasījumā ir pieņemti grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, nosakot masveida kadastrālās vērtēšanas mērķus un principus. Kas mainīsies, vai un kā šīs izmaiņas ietekmēs nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus?
Komerctiesības 06:00, 5. Jūn. 2024
Ar Senāta 20.jūnija lēmumu ir noslēgusies tiesvedība lietā, kurā Krievijas pilsonis lūdza termiņuzturēšanās atļaujas izdošanu. Senāts atsakot ierosināt kasācijas tiesvedību uzsvēra, ka Krievijas pilsoņu uzturēšanos Latvijā, ņemot vērā Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, var radīt draudus valsts drošībai.
Jaunākās tiesvedības 13:50, 21. Jūn. 2024
Laulātie laulības laikā ir tiesīgi paši brīvi izraudzīties sev piemērotāko savstarpējo mantisko attiecību režīmu. Stājoties laulībā, aktualizējas jautājums par to, vai un kāda manta piederēs katram laulātajam kā atsevišķā manta, vai arī laulātie iegūs kopīgu mantu, ar ko kopīgi arī rīkosies. Apskatām, kādas darbības jāveic, lai laulības līgums, kas paredz tiesības uz nekustamo īpašumu, iegūtu saistošu spēku pret trešajām personām.
Klausies
Lietvedība
06:00, 26. Apr. 2024
Senāts 2024.gada 14.maijā atteica ierosināt kasācijas tiesvedību, un tādējādi stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru ir noraidīta sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) “Petarde Ltd” prasība pret Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” par ēkas lietošanas maksas noteikšanu, informē Senāts.
Jaunākās tiesvedības 14:36, 14. Mai. 2024
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko martā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 09:09, 3. Apr. 2024
Vai OCTA kļūs lētāka? Transfertcenu direktīva – ko tā nozīmēs Latvijai? Vai personas kods jāiekļauj e-parakstā? Cik droši glabāt dokumentus tikai elektroniski? Atbildes uz šiem un citiem uzņēmumam ikdienā būtiskiem jautājumiem atradīsiet jaunajā drukātā žurnāla “iFiT” numurā!
Aktualitātes 09:00, 5. Apr. 2024
Uzņēmumiem zināmākā situācija, kad tiek slēgts patapinājuma līgums, ir par darbiniekam piederoša transportlīdzekļa lietošanu darba vajadzībām. Tomēr šis nebūt nav vienīgais gadījums, kad var slēgt patapinājuma līgumu. Kad tas būtu slēdzams? Kādas ir šī līguma nianses?
Klausies
Lietvedība
06:00, 10. Apr. 2024
Senāta Administratīvo lietu departaments 25.aprīlī atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesa spriedumu, ar kuru atcelts Valsts ieņēmumu dienesta lēmums par aprēķināto iedzīvotāju ienākuma nodokli un nokavējuma naudu saistībā ar nekustamā īpašuma dāvinājuma darījumu. Senāts atzina par nepamatotu VID secinājumu, ka dāvinājums laulātajai noticis pieteicēja saimnieciskās darbības ietvaros.
Jaunākās tiesvedības 13:56, 2. Mai. 2023
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko februārī publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 11:51, 4. Mar. 2024
Pensijas vecuma persona vēlas savā īpašumā esošu zemi nodot radiniecei. Vai līgums jānoformē kā dāvinājums vai pārdošanas līgums, ja samaksa par to netiks saņemta? Vai ir jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par šo darījumu?
Nodokļi 06:00, 19. Jan. 2023
2023.gada 1.janvārī spēkā stāsies Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums, ar ko paredzēts beidzot atvieglot veidus, kā izbeidz piespiedu dalīto īpašumu un izveido vienotu īpašumu. Kādi ir gaidāmie ieguvumi, un kā rīkoties personām, lai uzsāktu un īstenotu piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas procesu?
Komerctiesības 06:00, 23. Nov. 2022
Civillikums (CL) nenosaka pienākumu visos gadījumos sniegt darījumu saistību izpildes nodrošinājumus, piemēram, saņemta aizdevuma atmaksas nodrošinājumam vai darījuma partnerim veicamā maksājuma samaksas nodrošinājumam. Tomēr parasti kreditors (aizdevējs/pārdevējs) vienojas ar debitoru (aizņēmēju/pircēju) par tam pieņemamu saistību izpildes nodrošinājumu. Apskatīsim biežāk izmantojamos iekšzemes nodrošinājuma veidus – galvojums, banku garantijas, komercķīlas, hipotēkas –, un biežāk izmantojamos pārrobežu darījumu nodrošinājumus.
Komerctiesības 06:00, 30. Aug. 2023
Vispārīgā izpratnē dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Neskatoties uz šķietami vienkāršo juridisko skaidrojumu, pastāv dažas nianses, kuras ir vērts ņemt vērā, noslēdzot dāvinājuma līgumu.
Paplašinot uzņēmējdarbību, nereti juridiskām personām nepieciešams iegādāties lielākas telpas ražošanai vai lielāku biroju vai iegādāties ēku, lai atvērtu filiāli ārvalstīs. Ņemot vērā ekonomisko situāciju un pieaugošās nomas maksas, kā arī izvērtējot ieguvumus nākotnē, juridiskas personas biežāk izvēlas īpašumus iegādāties, nevis nomāt.
Klausies
Lietvedība
06:00, 24. Aug. 2022
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko martā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 13:21, 5. Apr. 2023
Jebkura juridiskā vai fiziskā persona, slēdzot darījumus, ir pārliecināta par darījuma izdošanos. Tāpēc situācijās, kad darījuma puses ir nonākušas līdz strīda atrisināšanai, tiesvedības ceļā lielākās neskaidrības un jautājumi, kas prasības pieteicējam rodas, ir ne tikai par nepieciešamajiem dokumentiem, bet arī par to, kā noris pats strīda risināšanas process tiesā.
Lietvedība 06:00, 14. Mar. 2023
Senāts 2021.gada 21.decembra spriedumā lietā SKC-320/2021 ir norādījis – ja persona ir pieņēmusi mantojumu kādā citā valstī, tad šis gribas izpaudums attiecas arī uz Latvijā esošo mantojuma masu un atsevišķs gribas izpaudums par mantojuma pieņemšanu Latvijā nav jāpauž.
Tiesvedības 06:00, 13. Mar. 2023
2023.gada 1.janvārī, spēkā stājoties jaunajam Pašvaldību likumam, pašvaldībām vairs nebūs pirmpirkuma tiesību gadījumos, kad to teritorijā atsavinās nekustamo īpašumu.
Komerctiesības 06:00, 22. Feb. 2023
Ja sadarbības partneris nepilda līgumā noteiktās saistības, līgumslēdzējam var nākties vērsties ar prasību tiesā. Iepriekš aplūkojām, kā celt prasību pret parādnieku – ārvalsts darījuma partneri –, bet šoreiz aplūkosim, kā notiek tiesas vai šķīrējtiesas lēmuma izpilde Latvijā, un apkoposim citu valstu piemērus.
Tiesvedības 06:00, 19. Okt. 2022
Nekustamie īpašumi, tostarp telpu noma un īre, ir aktuāli vienmēr, tādēļ, slēdzot šādus darījumus, svarīgi pārliecināties, vai līgumos iekļautie punkti pasargā nekustamā īpašuma īpašnieku no negodprātīgas rīcības un zaudējumiem. Kā izvairīties no problēmām, slēdzot īres vai nomas līgumu? Un kā šie darījumi vispār atšķiras?
Klausies
Lietvedība
06:00, 14. Jūl. 2022
Ir pamats uzskatīt, ka par prasības nodrošinājumu dzirdējuši daudzi, kas jebkad saskārušies ar tiesvedību civillietā, taču nu jau aptuveni gadu Civilprocesa likumā (CPL) ieviests vēl viens procesuāls līdzeklis, ar ko personas var aizsargāt savas tiesības vēl pirms sprieduma saņemšanas, – pagaidu aizsardzība. Ar ko šie līdzekļi viens no otra atšķiras?
Tiesvedības 06:00, 27. Mai. 2022
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko nesen publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 11:28, 9. Mai. 2022
Veicot darījumus ar nekustamo īpašumu, ir daudz aspektu, par ko jāpārliecinās, lai darījums notiktu bez kavēkļiem darījuma noslēgšanas un izpildes gaitā, pēcāk neveidotos tiesiski strīdi starp darījuma pusēm, kā arī nesaņemtu pretenzijas no trešajām personām. Kļūdas var pieļaut ikviens, jo ir daudz juridisku un tehnisku aspektu, kas jāņem vērā un jāpārbauda.
Lietvedība 07:00, 21. Mai. 2021
Slēdzot dāvinājuma līgumu par nekustamo īpašumu, personas nereti pavirši izturas pret jautājumiem par iespējamām nodokļu saistībām. Lai gan likumā paredzēti izņēmumi, kas attiecināmi uz nekustamā īpašuma dāvinājumiem un pienākumu maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), tomēr tie ir tikai specifiski gadījumi un liela daļa darījumu šajās izņēmuma kategorijās nemaz neietilps, līdz ar to jāmaksā nodoklis.
Tiesvedības 07:00, 6. Nov. 2019
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko beidzamajā laikā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 08:35, 3. Feb. 2022
Satversmes tiesas 2. kolēģija 2022. gada 19. janvārī ierosināja lietu “Par likuma “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” 38. panta 1. un 2. daļas, kā arī 42. panta 1. daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 91. pantam, kā arī 105. panta 1. un 3. teikumam”.
Jaunākās tiesvedības 11:06, 24. Jan. 2022
No 2022. gada 1. janvāra tiek noteikts maksimālais valsts nodevas apmērs par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā fiziskām un juridiskām personām – 50 000 eiro –, to paredz Ministru kabineta (MK) atbalstītie grozījumi MK noteikumos Nr. 1250 "Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā", informē Tieslietu ministrija.
Likumdošana 15:00, 27. Dec. 2021
Piedāvājam mūsu redakcijas ieskatā interesantāko beidzamajā laikā publicēto Senāta spriedumu apkopojumu, kas varētu būt noderīgs lasītājiem.
Jaunākās tiesvedības 10:00, 2. Dec. 2021
Senāts šā gada 22. oktobrī ar spriedumu lietā Nr. SKA-43/2021 daļēji atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu lietā, kurā ir strīds par nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju par Latvijas valstij piederošu zemesgabalu, uz kura atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuras ir dzīvokļu īpašnieku īpašumā.
Jaunākās tiesvedības 16:00, 25. Okt. 2021
Otrdien, 12. oktobrī, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus noteikumos par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu un par personu apliecinošiem dokumentiem, lai sekmētu ārzemnieku iekļaušanos Latvijas digitālajā vidē un veicinātu ekonomikas, zinātnes, izglītības un kultūras sakaru attīstību Latvijā, piedāvājot ārzemniekiem elektroniskās identifikācijas līdzekli - ārzemnieka eID karti.
Likumdošana 16:15, 12. Okt. 2021
Kāds lasītājs redakcijai iesūtīja jautājumu: "Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību bija trīs īpašnieki, no kuriem viens nomira. Kā rīkoties? Vai jāgaida, kad īpašnieka mantinieks noformē mantojumu, vai arī jau iepriekš jāveic izmaiņas Uzņēmumu reģistrā?" Noskaidrojam!
Valdes locekļi 07:00, 23. Aug. 2021
Izstrādes un apspriešanas procesā šobrīd ir Civillikuma Mantojuma tiesību daļas grozījumi, kas izstrādāti kopā ar Civilprocesa likuma un Notariāta likuma grozījumiem, paredzot vairākas nozīmīgas mantojuma tiesību regulējuma izmaiņas, tostarp par mantojuma pieņemšanas kārtību, kreditoru prasījumu pieteikšanu, mantinieku atbildību, kā arī citiem jautājumiem.
Lietvedība 07:00, 14. Jūl. 2021
Ar šo publikāciju sākam rakstu sēriju, kurā detalizētāk skaidrosim dažādus ar uzņēmuma pāreju saistītus jautājumus. Sākam visu no sākuma!
Komerctiesības 07:00, 2. Jūn. 2021
Tā kā kopš 2020. gada 31. janvāra Apvienotā Karaliste vairs nav Eiropas Savienības dalībvalsts un automātiskā informācijas apmaiņa ar Latviju vairs nenotiek, Latvijas nodokļu rezidentiem ir pienākums turpmāk katru gadu līdz 1. jūnijam iesniegt Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam gada ienākumu deklarāciju, norādot tajā Apvienotajā Karalistē saņemto darba algu. Nodokļi no šīs darba algas Latvijā nav jāmaksā. Deklarācija par 2020. gadu jāiesniedz līdz šī gada 1. jūlijam.
Aktualitātes 12:04, 31. Mar. 2021
Saeima otrajā – galīgajā – lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Kriminālprocesa likumā, lai nodrošinātu efektīvāku labticīgā ieguvēja interešu aizstāvību kriminālprocesā. Izmaiņas nepieciešamas, lai aizsargātu tās personas, kas īpašumu ieguvušas labā ticībā, bet vēlāk īpašums atzīts par noziedzīgi iegūtu, informē Saeimas Preses dienests.
Likumdošana 11:04, 5. Mar. 2021
Noslēdzot rakstu sēriju par reorganizāciju, šoreiz aplūkosim pārrobežu reorganizācijas procesu un nodokļu aspektus.
Komerctiesības 07:00, 20. Nov. 2020
Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu auditi var noritēt samērā ilgi. Turklāt vēl ilgāk var risināties strīds par auditā pieņemto lēmumu. Šajā laikā var mainīties normas, kas nosaka pienākumu maksāt nodokli. Piemēram, jaunais regulējums var paredzēt, ka tādā pašā situācijā nodoklis šobrīd vairs nebūtu jāmaksā. Vai tādā gadījumā piemērojamas jaunās vai iepriekšējās tiesību normas? Atbildi sniedz Senāta spriedums lietā SKA-452/2019.
Tiesvedības 08:11, 29. Sep. 2020
Tiesneši neslēpj, ka kopīpašums šobrīd ir viena no aktuālākajām tiesvedību tēmām Latvijā – par to ir daudz neskaidrību un interpretācijas iespēju, tāpēc tiesu praksē rodas arvien jaunas atziņas. Apkopojam aktuālākās pārdomas par šo tēmu!
Lietvedība 07:00, 23. Sep. 2019
Darījumos ar nekustamo īpašumu, ja vien tā nav mūsu pamatnodarbošanās, allaž rodas virkne neskaidru jautājumu un iepriekš nenojaustu nianšu. Šoreiz, atbildot uz lasītāja iesūtītu jautājumu par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu darījumam ar nekustamo īpašumu, noskaidrojam pareizāko risinājumu!
Nodokļi 07:00, 26. Jūl. 2019
Ja izpildās noteikti apstākļi un kritēriji, nodrošināt saistību izpildi var bez ilgstošas, dārgas un reizēm neefektīvas tiesvedības. Saistību izpilde bezstrīdus kārtībā ir līdzeklis, kā sasniegt šādu rezultātu, taču tā pareizai pielietošanai svarīgi pārzināt normatīvo aktu regulējumu un tā sniegtās iespējas. Ko nozīmē saistību izpilde bezstrīdus kārtībā, un kādi ir būtiskākie ieguvumi, izmantojot šādu risinājumu?
Lietvedība 07:00, 29. Apr. 2020
Ikvienam uzņēmējam zināms, ka dažādi līgumi jālasa rūpīgi, neizlaižot arī mazos burtiņus. Apkoposim dažus būtiskākos aspektus, kam vēlams pievērst uzmanību un ko vajadzētu noregulēt telpu nomas līgumā no nomnieka puses!
Lietvedība 07:00, 15. Mai. 2020
Fiziskai personai pieder vairāki nekustamā īpašuma objekti, kas iegādāti pirms 2019.gada. Nevienā no objektiem fiziskā persona nav deklarēta. 2019.gadā pārdoti divi objekti, darījumi deklarēti kā ienākums no kapitāla pieauguma, nodoklis samaksāts, ievērojot iegādes izmaksas. Tagad fiziskajai personai ir nodoms pārdot trešo īpašumu un rodas pienākums reģistrēt saimniecisko darbību. Vai 2019.gadā saimnieciskās darbības ietvaros drīkst pārdot trešo īpašumu un šā īpašuma iegādes izdevumus atzīt par saimnieciskās darbības izdevumiem?
Komercdarbība 07:00, 16. Apr. 2019
Fiziskajai personai kopš 2013.gada (tātad ilgāk nekā piecus gadus) pieder zemes gabals. 2018.gada rudenī uz tā uzbūvēti pamati, reģistrējot šajā īpašumā savu dzīvesvietu. Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā Kadastrs.lv ir reģistrēts gan zemes gabals, gan būve, savukārt zemesgrāmatā pagaidām reģistrēts tikai zemes gabals. Kā zināms, ja personai izpildās īpašuma tiesības ir vismaz piecus gadus un deklarētā dzīvesvieta ir vismaz 12 mēnešus, tad ienākumi no pārdošanas netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Vai konkrētajā gadījumā ir korekti skaitīt deklarētās adreses termiņu, ja dabā īpašums vēl nav pastāvējis brīdī, kad tika veikta deklarācija?
Nodokļi 07:00, 28. Mar. 2019
Nekustamais īpašums ir vērtīgs kapitāla aktīvs. Persona to var lietot savām vajadzībām vai arī izmantot saimnieciskajā darbībā, gūstot ienākumus. Veids, kā nekustamo īpašumu lieto tā turēšanas laikā, var ietekmēt maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) apmēru, ja īpašnieks nolēmis atsavināt vairs nevajadzīgo aktīvu.
Nodokļi 07:00, 28. Jan. 2019
Sabiedrība maina savu juridisko adresi, to attiecīgi fiksējot Uzņēmumu reģistrā (UR). Vai par juridiskās adreses maiņu jāinformē klienti, piegādātāji u.c. sadarbības partneri? Kādas ir juridiskās sekas, ja to nedara?
Lietvedība 07:00, 26. Nov. 2019
Senāta Administratīvo lietu departaments 30.novembrī atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru atzīta par tiesisku Viesītes novada domes aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme 1,5% apmērā sakarā ar neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Šādu lēmumu Senāts pieņēma, pamatojoties uz Satversmes tiesas spriedumu lietā pēc Augstākās tiesas pieteikuma.
Jaunākās tiesvedības 15:25, 5. Dec. 2018
Vai prasību par servitūta nodibināšanu tiesā var celt pret personu, kas nekustamo īpašumu ieguvusi, to mantojot, bet zemesgrāmatā (ZG) nav pārreģistrējusi uz sava vārda, t.i., ZG kā īpašnieks vēl ierakstīta mirusī persona? Kad šādā gadījumā īpašuma tiesības pāriet mantiniekam? Kas, ievērojot Civillikuma (CL) 994.pantu, būtu atbildētājs šajā lietā?
Civiltiesības 07:00, 25. Okt. 2018
Fiziskā persona uzbūvē divu dzīvokļu dzīvojamo māju un nolemj šo īpašumu pārdot. Tiek atrasti divi neatkarīgi pircēji (abus dzīvokļus tehniski un tiesiski iespējams pārdot un lietot autonomi). No pārdošanas rodas ienākums, ko apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Kā aprēķināt izdevumus saistībā ar īpašuma iegūšanu? Būvniecības izmaksas bija 160 000 eiro. Vai viena dzīvokļa izmaksas līdz ar to ir 80 000 eiro (160 000 / 2)? Vai arī drīkst noteikt, piemēram, ka vienam dzīvoklim izmaksas 100 000 eiro, savukārt otram – 60 000 eiro? Dokumentāri tas nav pierādāms, jo visi būvniecības dokumenti noformēti kā viena objekta būvniecībai.
Nodokļi 08:00, 16. Okt. 2018
2018.gada 18.oktobrī Satversmes tiesa (ST) ir pieņēmusi spriedumu lietā Nr.2018-04-01 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 7.panta trešās daļas, ciktāl tā neparedz nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmes maksāšanas pienākuma izbeigšanos par neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 105.pantam".
Jaunākās tiesvedības 11:22, 19. Okt. 2018
Katrai personai, kas gūst ienākumus, ir pienākums uzzināt, vai un kādas saistības tai rodas ar valsti nodokļu maksāšanas jomā. Viens no šādiem ienākuma gūšanas veidiem ir darījumi ar nekustamo īpašumu. Regulējošo likumu nepareiza interpretācija, nevīžīga attieksme pret savu pienākumu, kā arī ļaunprātīga izvairīšanās no nodokļu samaksas ir pamati gadījumiem, kad starp valsti un iedzīvotājiem rodas strīdi par nodokļu maksāšanas pienākuma izpildi.
Nodokļi 07:00, 1. Okt. 2018
Par ko ir šis raksts? Par civiltiesiskiem strīdiem. Par to, kā rodas strīdi. Par to, kam jāpievērš uzmanība, ceļot prasību un tiesājoties. Par to, ko var un ko nevar tiesa. Par to, kas lietā ir atkarīgs no pusēm. Par to, kāpēc reizēm no tiesas sagaida vairāk, nekā tā spēj sniegt. Par atšķirībām starp juridisko patiesību un objektīvo patiesību, juridisko taisnīgumu un morālo taisnīgumu. Un arī par to, ka nevajag tiesāties, ja pēc tā nav absolūtas nepieciešamības, īpaši, ja pats zini vai vismaz jūti, ka tev nav taisnība.
Tiesvedības 07:00, 14. Aug. 2019
Dokumentu legalizācija jeb dokumentu īstuma apliecināšana ir publisko dokumentu autentiskuma nodrošināšanas process. Tas nepieciešams, lai vienā valstī izdots publisks dokuments iegūtu juridisku spēku citā valstī, kur dokumentu izmantos. Šajā rakstā aplūkosim dokumentu legalizāciju, kas attiecināma uz Hāgas konvencijas par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu (Konvencija) dalībvalstīm.
Lietvedība 07:00, 19. Aug. 2019
Piedzīvoti dažādi tirgus kāpumi un kritumi, tomēr labs nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību, bet arī vecumdienām. Lai uzzinātu, kas jāņem vērā pirms īpašuma iegādes, un vai lielais pirkums būs laba investīcija, aicinām iepazīties ar Nordea bankas nekustamā īpašuma eksperta Edgara Indrāna ieteikumiem.
Nauda 12:49, 14. Feb. 2017
Būtisks maiņas jeb bartera darījumu aspekts ir nodokļu un nodevu jautājumi. Tie ir svarīgi, lai izvēlētos, vai konkrētajā situācijā izmantojams maiņas darījums, kā arī jāņem vērā, sagatavojot maiņas līgumu un, piemēram, norādot tajā maiņas priekšmeta vērtību vai aprēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lietvedība 07:00, 3. Jūn. 2019
Barters ir senākais darījumu veids. Lai gan naudas darījumiem mūsdienās ir galvenā loma, bartera darījumu forma joprojām veido būtisku daļu darījumu pasaulē, turklāt pēdējā laikā novērojama tā popularitātes pieauguma tendence.
Lietvedība 07:00, 17. Mai. 2019
Kurā valstī jāmaksā nodokļi par nekustamā īpašuma izīrēšanu, ja īpašnieks ir Latvijas pilsonis (rezidents), bet nekustamais īpašums ir ārvalstīs - Eiropas valstī vai trešajā valstī? Vai ir jāmaksā nodokļi, ja ienākumi ir mazāki par kredīta maksājumu par nekustamo īpašumu bankai un mājas apdrošināšanu?
Nodokļi 06:00, 7. Jūn. 2018
Nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskajai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) 20% apmērā no saņemtā ienākuma, informē Valsts ieņēmumu dienests.
Aktualitātes 17:00, 30. Mai. 2018
2017.gadā lielu sabiedrības uzmanību izpelnījās Latvijas Republikas Satversmes tiesā (ST) skatītās lietas par Solidaritātes nodokļa likuma (Likums) normu atbilstību Latvijas Republikas Satversmei (Satversme). Jau no solidaritātes nodokļa (SN) ieviešanas idejas rašanās dienas tas plašsaziņas līdzekļos un publiskajās tērzētavās dēvēts par "bagātnieku nodokli". Kas īsti ir šis nodoklis, un kāda būs tā nākotne?
Nodokļi 07:00, 11. Mar. 2019
Vai starp saistītām juridiskām personām drīkst slēgt patapinājuma līgumu par ēkas (veikala telpas) lietošanu? Vienam uzņēmējam pieder divi uzņēmumi. Vienam uzņēmumam pieder ēka, un šīs ēkas daļu uzņēmums vēlas patapināt otram uzņēmumam.
Lietvedība 07:00, 26. Feb. 2019
Jaunais gads strādājošajiem, kā arī daļai pensionāru un personām ar invaliditāti var sākties ar skarbu atklāsmi, ka jāsamaksā nodokļu starpība par 2018.gadu, brīdina SIA “TILDE”.
Aktualitātes 12:15, 2. Jan. 2019
Lai sekmētu ātrāku privatizācijas procesa pabeigšanu, vienlaikus reformējot Privatizācijas aģentūru, Ministru kabinets novembra sēdē apstiprināja grozījumus 10 likumos, informē Ekonomikas ministrija.
Aktualitātes 15:00, 23. Nov. 2018
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments 22.12.2017. apturēja tiesvedību lietā saistībā ar pašvaldības aprēķināto nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi 1,5% apmērā par neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Tiesvedība lietā apturēta līdz attiecīga Satversmes tiesas nolēmuma spēkā stāšanās dienai.
Jaunākās tiesvedības 13:19, 1. Jan. 2018
2 vadošie komerctiesību zvērinātu advokātu biroji – "Primus" Latvijā un Lietuvā un "Derling" Igaunijā – izveido jaunu Baltijas advokātu biroju aliansi. Sākot ar 27.09.2018., jaunā alianse darbosies ar nosaukumu “PRIMUS DERLING” Latvijā un Lietuvā, bet Igaunijā - “DERLING PRIMUS”. Kopā apvienojoties vairāk kā 80 juristiem un atbalsta personālam, ir izveidota augsti kvalificēta komanda ar 4 birojiem visās 3 Baltijas valstīs.
Aktualitātes 12:13, 28. Sep. 2018
Vēlos iegādāties nekustamo īpašumu (māju), kas nav nodots ekspluatācijā. Īpašuma iegādei pieteikšos kredītam bankā. Kas man jāņem vērā? No kā jāuzmanās? Kā iespējami droši iegādāties ekspluatācijā nenodotu īpašumu?
Komercdarbība 08:00, 29. Aug. 2017
Pēdējā laikā īpaši aktualizējies jautājums par tiesu izpildītāju pilnvaru robežām, izliekot no mājokļa parādnieku. Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi ir sagatavojusi skaidrojumu iedzīvotājiem par regulējumu, tiesībām un pienākumiem, kā arī praksi, kad uz spēkā esoša tiesas nolēmuma pamata notiek likumā noteiktā ieguvēja ievešana valdījumā.
Likumdošana 16:52, 18. Sep. 2017
Kā rīkoties valdes loceklim, ja uzņēmumam ir pieteikta maksātnespēja, taču viņam nav finansiālu iespēju pieteikt maksātnespēju? Kādas ir sekas, ja netiek pieteikta maksātnespēja uzņēmumam, kuram ir nodokļu parādi? Kādi procesi un sankcijas gaidāmas?
Komercdarbība 07:00, 31. Mai. 2018
Lai gan dāvināšana visbiežāk saistīta ar pozitīvām emocijām, lēmums kādam atdot savu īpašumu, kas grūti nopelnīts un lolots visu mūžu, ir ļoti atbildīgs un rada arī virkni jautājumu. Dāvināt vai novēlēt? Sagatavot līgumu pašiem vai lūgt profesionāļu palīdzību? Paviršībai līgumattiecībās nav vietas. Tomēr, kā liecina notāru novērojumi, realitāte ir pavisam cita – liela daļa līgumu tiek sagatavoti pašrocīgi un nav kvalitatīvi, norāda Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP).
Aktualitātes 20:00, 28. Mar. 2018
12.04.2018. Satversmes tiesa (ST) ir pasludinājusi spriedumu lietā Nr. 2017-17-01 “Par 2017.gada 1.jūnija likuma “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” 1.panta un 2017.gada 22.jūnija likuma “Grozījums likumā “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”” atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 105.pantam”.
Jaunākās tiesvedības 19:48, 12. Apr. 2018
Pārdevu nekustamo īpašumu uz nomaksu. Pircējs regulāri kavē ikmēneša maksājumus, nav arī samaksājis nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), par ko saņēmu paziņojumu par nodokļa iekasēšanu bezstrīda kārtībā. Kā lauzt šādu pirkuma līgumu? Vai man jāatmaksā pircējam summa, ko viņš līdz šim man jau ir samaksājis?
Lietvedība 08:00, 18. Mai. 2017
Kā rīkoties, ja miris uzņēmuma vienīgais īpašnieks? Kas manto uzņēmumu? Vai arī šāds uzņēmums ir jālikvidē? Vienīgā īpašnieka ģimenes locekļi par konkrēto uzņēmumu zina ļoti maz un tā darbībā nepiedalās.
Komercdarbība 08:00, 8. Mar. 2018
Cik ilgi nekustamo īpašumu drīkst nenodot ekspluatācijā? Kad tas jādara obligāti? Zinu daudzus, kas uzbūvē un dzīvo ekspluatācijā nenodotās ēkās, jo procedūra ir pārāk sarežģīta. Kā to izdarīt iespējami vienkāršāk?
Lietvedība 09:11, 18. Jan. 2018
Būtisks maiņas jeb bartera darījumu aspekts ir nodokļu un nodevu jautājumi. Tie ir svarīgi, lai izvēlētos, vai konkrētajā situācijā izmantojams maiņas darījums, kā arī jāņem vērā, sagatavojot maiņas līgumu un norādot tajā, piemēram, maiņas priekšmeta vērtību vai aprēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lietvedība 10:58, 10. Jan. 2018
Kā rīkoties zemes īpašniekam, ja uz viņa zemes atrodas būve (privātmāja, kurā dzīvo ģimene), bet šai mājai nav kadastra numura, nav adreses un tā ir avārijas stāvoklī? Īpašnieks vēlas šo būvi nojaukt.
Civiltiesības 09:24, 2. Jan. 2018
Man pieder 30 gadu veca ēka. Visu šo laiku tā ir izmantota saimnieciskajā darbībā, taču nav ierakstīta zemesgrāmatā (ZG). Kāpēc ēku nepieciešams ierakstīt ZG? Kādi ir riski, ja to nedara?
Civiltiesības 11:58, 8. Jan. 2018
Nodokļu reformas ietvaros no 01.01.2018. stājas spēkā vairākas izmaiņas likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Viena no tām saistīta ar ienākumu no kapitāla pieauguma deklarēšanu un nodokļa samaksu. Nākamgad mainās nodokļa likme un deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas termiņš. Ja darījumi ar kapitāla aktīviem būs uzsākti, bet nebūs pabeigti līdz 31.12.2017., ienākumam no kapitāla pieauguma saglabāsies līdzšinējā nodokļa likme 15% apmērā.
Likumdošana 14:18, 1. Jan. 2018
Kā izvēlēties uzņēmuma juridisko adresi? Vai un kad to drīkst mainīt? Kas mainīsies saistībā ar Komerclikuma (KL) grozījumiem (par kapitālsabiedrības neatrašanos juridiskajā adresē)?
Komercdarbība 08:00, 16. Nov. 2017
Saimnieciskās darbības īstenošana nereti ir saistīta ar komersantam piederošās mantas kustību. Komersantiem, kas nodarbojas ar preču pārdošanu, tā ir neatņemama komercdarbības sastāvdaļa, savukārt citi to apsver, piemēram, ja kāda manta ir kļuvusi lieka vai mantas atsavināšanas ceļā ir iespējams iegūt līdzekļus parādsaistību segšanai. Aplūkosim dažādus mantas pārejas veidus, analizējot to nozīmi, kā arī izvērtējot priekšrocības un riskus.
Komerctiesības 08:00, 16. Nov. 2017
Zemes piespiedu nomas attiecības ir aktuāls strīdu temats gan privātpersonu, gan juridisko personu starpā. Pēdējo gadu laikā vairāki aktuāli un diskusiju raisoši aspekti ir skatīti arī Latvijas Republikas Augstākajā tiesā (AT), kas liecina, ka, neskatoties uz pastāvošo regulējumu, tiesu praksē šo lietu aktualitāte joprojām ir vērtējama kā augsta.
Tiesvedības 08:00, 13. Okt. 2017
Cesija ir prasījumu nodošana no agrākā kreditora uz jaunu kreditoru. Saskaņā ar Civillikuma (CL) regulējumu šāda prasījumu nodošana var notikt saskaņā ar likumu, spriedumu un tiesisko darījumu.
Lietvedība 08:00, 13. Sep. 2017
Ņemot vērā Baltijas valstu kopīgo ģeogrāfisko novietojumu un vēsturisko attīstības gaitu, nereti tās tiek savstarpēji salīdzinātas. Protams, var diskutēt par šādas pieejas pareizību, tomēr, tā kā visas 3 Baltijas valstis ir salīdzinoši vienādās pozīcijās pret visu pārējo pasauli, ir interesanti meklēt kopīgo un atšķirīgo. Latvijā pēdējā laikā atkal aktualizējies jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmēru, bet kāda ir kaimiņvalstu pieredze šajā jautājumā?
Nodokļi 08:00, 20. Jūl. 2017
Internetā lejupielādēti līgumu paraugi, kas nav pielāgoti konkrētai situācijai, zināšanu un izpratnes trūkums par juridiskiem jautājumiem, neiepazīšanās ar līguma saturu un sev nesaprotamu terminu nenoskaidrošana, paļaušanās uz draugu vai radu pieredzi, vēlme ietaupīt uz profesionāļu konsultāciju vai nodokļu samaksas rēķina – šīs ir būtiskākās kļūdas, ko pieļauj iedzīvotāji, slēdzot darījumus.
Lietvedība 08:00, 7. Jūl. 2017
Pamatkapitāla palielināšanas mērķis parasti ir papildu kapitāla piesaiste kapitālsabiedrības komercdarbībai. Pēc ekonomiskās būtības tā zināmā mērā ir alternatīva aizdevumam.
Komerctiesības 08:00, 10. Jūl. 2017
Pirms 7 gadiem tēvs man uzdāvināja dzīvokli (ir dāvinājuma līgums). Pa šo laiku savas īpašuma tiesības neesmu nostiprinājis zemesgrāmatā, taču šobrīd vēlos dzīvokli pārdot. Kā rīkoties? Kādi dokumenti man jāsagatavo?
Lietvedība 08:00, 25. Mai. 2017
Latvijas Republikas Augstākās tiesas pagājušā gada nogales judikatūra cita starpā ietver arī nozīmīgus Civillietu departamenta spriedumus apdrošināšanas jomā.
Tiesvedības 08:29, 22. Jūn. 2017
2017.gads iesākās ar daudzām nozīmīgām izmaiņām normatīvajos aktos, tostarp arī Civllikumā (CL), papildinot to ar jaunu tiesību institūtu – apbūves tiesība.
Komerctiesības 09:00, 14. Apr. 2017
Uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas (M&A) darījumu skaita ziņā 2016.gads Baltijā ir bijis pozitīvs - darījumu skaits Baltijas valstīs sasniedza 186, kas ir par 13 darījumiem jeb 7,5% vairāk nekā 2015.gadā, teikts "Prudentia" veidotajā apskatā "Prudentia M&A Folio".
BNS ziņas 13:40, 8. Feb. 2017
03.11.2016. stājās spēkā grozījumi Šķīrējtiesu likumā (Likums), ar kuriem paredzētas vairākas būtiskas izmaiņas līdzšinējā šķīrējtiesu reģistrācijas procesā, kā arī noteikts, ka Likumā paredzētos gadījumos uzraudzību pār šķīrējtiesām īsteno Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs (UR).
Likumdošana 09:14, 17. Feb. 2017
Šodien Valsts ieņēmumu dienestā (VID) vēl var deklarēt personas ienākumus no kapitāla pieauguma, kas gūti 2016.gadā, informē VID.
Nauda 13:23, 16. Jan. 2017
Ievērojot likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" noteikto, ka fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), fiziskajām personām līdz 16.01.2017. jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma, atgādina VID.
Likumdošana 17:07, 12. Jan. 2017
Lai uzņēmums saņemtu aizdevumu bankā, nereti nākas kaut ko ieķīlāt, kas, protams, nozīmē risku pazaudēt ieķīlāto īpašumu. Ko ieķīlāt? Kā minimizēt riskus? Kā šādā situācijā rīkoties gudri?
iFinanses 08:00, 17. Okt. 2016
Latvijas uzņēmums plāno sniegt ar nekustamo īpašumu saistītus pakalpojumus – nekustamā īpašuma pārvaldīšanu un uzkopšanu. Nekustamais īpašums atrodas Francijā. Kā pareizi nosūtīt darbinieku uz Franciju? Vai ir kādi ierobežojumi darbiniekam atrasties Francijā? Kam jāpievērš uzmanība šādos nosūtīšanas darījumos?
Darba tiesības 08:00, 7. Sep. 2016
Privātpersona Kristaps Rūmnieks saņems licenci, lai pētītu iespējas Rucavas novadā iegūt ogļūdeņražus, kuru pamatā ir nafta, paredz šodien valdībā atbalstītais rīkojuma projekts par ogļūdeņražu izpētes un ieguves licences laukuma noteikšanu Rucavas novada Rucavas pagastā.
BNS ziņas 12:47, 4. Okt. 2016
Tiem, kas vēlas uzsākt biznesu Krievijas Federācijā, piedāvājam iepazīties ar šīs valsts nodokļu sistēmu un uzzināt par tās īpatnībām - kā piemērot ienākuma nodokli, ar kādiem nodokļiem apliek ienākumus no īpašuma, kādi nodokļi vēl ir svarīgi komersantam un kā tos piemērot.
Nodokļi 08:00, 14. Jūn. 2016
Lietuvas nodokļu vidi var raksturot kā relatīvi labvēlīgu – tā veicina nodokļa sloga samazināšanu uzņēmumiem un ārvalstu investoru piesaisti. Lietuvā ir viena no zemākajām uzņēmumu ienākuma nodokļa likmēm Eiropas Savienībā, uzņēmuma ienākuma nodokļa piemērošanas sistēma ir klasiska un nolietojuma aprēķināšanas noteikumi ir izdevīgi.
Nodokļi 09:00, 31. Mar. 2016
Valdība sēdē šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajiem noteikumiem ogļūdeņražu meklēšanai, izpētei un ieguvei, liecina valdības sēdes darba kārtība.
Likumdošana 12:38, 22. Dec. 2015
Dzīve ir dzīve, un, nemaz neplānojot, uzņēmumi var nokļūt situācijā, kad kāds no parādniekiem kavē parādus vai pat kļūst maksātnespējīgs un iespēja atgūt parādu sarūk līdz minimumam. Lai izvairītos no šādām situācijām, ieteicams jau laikus nodrošināties. Kā to izdarīt?
Lietvedība 08:13, 8. Dec. 2015
Igaunija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas uzņēmēju eksporta partneriem, tāpēc jautājums par šīs valsts nodokļu sistēmu allaž ir aktuāls, jo īpaši eksporta uzsācējiem. Skaidrosim pamatinformāciju par Igaunijas tiešajiem nodokļiem, to pamatlikmēm un piemērošanu, kas būtiska ikvienam uzņēmējam komercdarbības veikšanai Igaunijā – gan rezidentam, gan ārvalsts nodokļa maksātājam (Igaunijas nerezidentam).
Nodokļi 08:26, 11. Nov. 2015
Starp valsts un pašvaldību uzņēmumiem lielākais pelnītājs pērn bijis Latvijas valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas Valsts meži" (LVM), kura peļņa pieauga par 24,7% un sasniedza 75,454 miljonus eiro, liecina apkopotie dati.
Likumdošana 14:05, 29. Sep. 2015
Uzņēmēji pārsvarā domā par iespēju nopelnīt, bet ne mazāk svarīgi dažādās uzņēmējdarbības situācijās ir rūpēties par materiālo drošību – vismaz saglabāt vai nezaudēt sev piederošo lietu un naudas vērtību.
Nauda 16:30, 20. Okt. 2015
Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka fiziskajām personām līdz 15.07.2015. jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma, ja personas ienākumi no kapitāla pieauguma 2015.gada jūnijā pārsniedza 711,44 EUR. Līdz 15.07.2015. deklarācija jāiesniedz arī gadījumos, ja personas ienākumi no kapitāla pieauguma kādā no 2015.gada 2.ceturkšņa mēnešiem (aprīlis līdz jūnijs ieskaitot) ir bijuši no 142,30 līdz 711,44 EUR.
Likumdošana 10:34, 10. Jūl. 2015
Nodokļi ir izdevumu pozīcija, kuru jebkurš uzņēmējs labprāt samazinātu, jo, godīgi sakot, neviens nodoklis nav īpaši patīkams. Tāpēc par to bieži tiek domāts, nereti dodot priekšroku nodokļu optimizācijai jeb plānošanai.
iFinanses 09:10, 11. Jūn. 2015