Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi izmaiņas, kas paredz, ka jauniem automobiļiem valsts tehniskā apskate jāveic trīs gadu laikā pēc reģistrācijas, ziņo Saeimas Preses dienests. Tāpat lemts, ka ar elektroskrejriteni drīkst pārvietoties personas ar velosipēda vai jebkuras citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas apliecību.
Likumdošana 10:00, 26. Jūn. 2023
Lai paplašinātu iespēju pie administratīvās atbildības par ceļu satiksmē izdarītajiem pārkāpumiem saukt trešajās valstīs reģistrētu auto vadītājus, 2024.gada 24.oktobrī atbalstīti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kuri nosaka, ka trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis būs jādeklarē izmantošanai ceļu satiksmē Latvijā, informē Saeima.
Likumdošana 09:58, 25. Okt. 2024
Uzņēmumā ir darbinieks ar īpašām vajadzībām. Kā rīkoties, ja šādam darbiniekam darba pienākumu veikšanai nepieciešams transportlīdzeklis? Vai viņš var izmantot savu transportlīdzekli un darba devējs – kompensēt izdevumus? Vai arī darba devējam jāpielāgo uzņēmuma transportlīdzeklis?
Darba tiesības 06:00, 5. Nov. 2024
Mūsdienās koplietošanas auto platformas ir kļuvušas par vienu no populārākajām pārvietošanās iespējām, piedāvājot lietotājiem elastību un ērtumu. Daudzi uzņēmumi saviem darbiniekiem piedāvā iespēju izmantot koplietošanas automašīnas darba vajadzībām, izmantojot uzņēmuma maksājumu kartes vai kontus. Taču rodas jautājums – vai šādās situācijās koplietošanas auto platforma var pieprasīt uzņēmumam segt zaudējumus par auto bojājumiem, un kā iespējams pierādīt, ka konkrētais darbinieks nav bijis atbildīgs par bojājumiem?
Komerctiesības 06:00, 21. Okt. 2024
Gada sākumā plaši izskanēja, ka Latvijas valdība lēmusi pārskatīt imigrācijas regulējumu par labu tā vienkāršošanai, kā arī spert soļus, lai atvieglotu ārzemju darbinieku piesaisti un mazinātu birokrātisko slogu. Tika iecerēts grozīt un papildināt virkni normatīvo aktu. Ievērojot, ka imigrācijas jautājumi Latvijā vēsturiski bijuši stingri vai pat pārregulēti, šāda apņēmība izraisīja lielu interesi.
Darba tiesības 06:00, 16. Sep. 2024
Nereti praksē visbiežāk konstatētais neatbilstības veids Eiropas Savienības fondu īstenotajos projektos ir tieši iepirkumu normatīvo aktu pārkāpumi. Apskatām, kādi ir galvenie neatbilstību aspekti iepirkumu plānošanas un dokumentācijas sagatavošanā, ar ko regulāri iepirkumu pārbaudēs sastopas Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.
Publiskie iepirkumi 06:00, 17. Jūn. 2024
Ar mērķi sekmēt efektīvu un drošu dzīvojamo māju uzturēšanu visā to ekspluatācijas laikā, Ministru kabinets (MK) 2024.gada 4.jūnija sēdē pieņēma izmaiņas MK noteikumos Nr.907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu”, nosakot obligāti piemērojamo standartu, informē Ekonomikas ministrija.
Likumdošana 14:01, 5. Jūn. 2024
2023.gada 19.decembrī Francijas Konkurences iestāde pieņēma lēmumu, ar kuru sodīja uzņēmumu “Rolex France SAS” par to, ka tas vairāk nekā 10 gadus bija aizliedzis mazumtirgotājiem pārdot “Rolex” pulksteņus gan tiešsaistē, gan ar pasta starpniecību. “Rolex” norādīja, ka tādā veidā tiek apkarota šo pulksteņu viltošana un paralēlā tirdzniecība. Apskatām šo situāciju sīkāk.
Klausies
Konkurences tiesības
06:00, 17. Apr. 2024
Būvprojektu izstrāde un realizācija ir sarežģīts process, kurā iesaistīti dažādi dalībnieki ar atšķirīgām interesēm. Viens no svarīgākajiem jautājumiem šajā kontekstā ir autortiesību pārvaldīšana un aizsardzība. Apskatām pasūtītāju un būvprojekta autora (projektētāja) intereses būvprojektos no autortiesību regulējuma aspekta.
Intelektuālais īpašums 06:00, 20. Mar. 2024
Ja uzņēmumam nākas pieņemt lēmumu, piemēram, par valdes vai padomes locekļu maiņu, tam nepieciešams apstiprinājums – protokols, kas pierāda lēmuma gaitu un ir iesniedzams Uzņēmumu reģistrā. Tomēr praksē ir vēl vairākas situācijas, kurās protokola nozīme ir tikpat būtiska. Apskatām, kas ir protokols, kad tas jāsagatavo un kā jānoformē.
Lietvedība 06:00, 14. Mar. 2024
Pēc intensīvām diskusijām Eiropas Parlamentā pieņemta jauna regula – Mākslīgā intelekta akts. Tas nosaka saskaņotas normas mākslīgā intelekta jomā, lai aizsargātu pilsoņu pamattiesības, demokrātiju, tiesiskumu un vides ilgtspēju no augsta riska mākslīgā intelekta sistēmām, vienlaikus veicinot inovācijas. Akts stāsies spēkā 2026.gada pavasarī. Apskatām, ko akts regulēs un kāda būs tā ietekme uz komersantiem – gan sistēmu izstrādātājiem, gan lietotājiem.
Datu aizsardzība 06:00, 21. Mar. 2024
Nepamatoti lēta piedāvājuma identificēšana un vērtēšana publiskajā iepirkumā ir izaicinājums, ar ko pasūtītājiem jātiek galā, bet nereti šis process tomēr nonāk līdz tiesai. Senāta 2023.gada 19.decembra rīcības sēdes lēmumā lietā SKA-222/2023 secināts, ka par nepamatoti lēta piedāvājuma vērtēšanu ir uzdodami prejudiciālie jautājumi Eiropas Savienības Tiesai.
Tiesvedības 06:00, 15. Mar. 2024
Kopš pandēmijas krīzes sākuma uzsākta aktīva jautājuma risināšana par attālinātā darba vienota regulējuma pieņemšanu. Kādas izmaiņas ir apspriestas Eiropas līmenī saistībā ar attālinātā darba pieaugošo tendenci? Kas turpmāk būs jāņem vērā darba devējiem, kuri nodarbina darbiniekus, kas veic darba pienākumus attālināti?
Klausies
Darba tiesības
06:00, 26. Feb. 2024
Pēdējos gados arvien biežāk arī tiesa saskaras ar pierādījumiem elektroniskā formā. Dažādu tiesvedību ietvaros tiesām, vērtējot elektroniskos pierādījumus, var nākties saskarties ar jēdzienu “metadati”. Skaidrojam, kas ir metadati un kā ar tiem var pierādīt elektronisko dokumentu vai saziņas faktu un autentiskumu.
Tiesvedības 06:00, 27. Dec. 2023
Mūsdienās, kad uzņēmējdarbībā arvien vairāk tiek izmantoti dažādi digitālie rīki, jautājumi par elektroniskajiem dokumentiem un elektroniskajiem pierādījumiem kļūst vēl aktuālāki. Lai gan elektroniskie pierādījumi tiesās tiek izmantoti jau labu laiku, tomēr nereti ir daudz neskaidrību par to izmantošanas iespējām. Apskatām jaunākās tiesu atziņas.
Tiesvedības 06:00, 5. Dec. 2023
Līgums par preču izplatīšanu ir vienošanās starp divām vai vairāk pusēm, kas nosaka preču izplatīšanas noteikumus un nosacījumus. Šis līguma veids ir plaši izplatīts pasaulē, tomēr vēl aizvien iesaistītajām pusēm ir daudz neskaidru jautājumu. Apskatām, kas ir šī līguma galvenie elementi, kuri normatīvie akti to regulē un kā šis līguma veids atšķiras no citiem.
Lietvedība 10:00, 22. Nov. 2023
2023.gada 29.jūnijā stājās spēkā regula 2023/1114 par kriptoaktīvu tirgiem, kas attiecas uz visiem kriptoaktīvu veidiem, kas nav iekļauti kādā no tiesību aktiem un regulē finanšu pakalpojumus. To plānots piemērot no 2024.gada. Apskatām regulas tvērumu, kā arī tās ietekmi uz Eiropas Savienības (ES) licencētām kredītiestādēm, ieguldījumu brokeru sabiedrībām, ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām, alternatīvajiem ieguldījumu fondiem un e-naudas iestādēm, kas vēlas sniegt kriptoaktīvu pakalpojumus.
Komerctiesības 06:00, 11. Okt. 2023
Civillikums (CL) nenosaka pienākumu visos gadījumos sniegt darījumu saistību izpildes nodrošinājumus, piemēram, saņemta aizdevuma atmaksas nodrošinājumam vai darījuma partnerim veicamā maksājuma samaksas nodrošinājumam. Tomēr parasti kreditors (aizdevējs/pārdevējs) vienojas ar debitoru (aizņēmēju/pircēju) par tam pieņemamu saistību izpildes nodrošinājumu. Apskatīsim biežāk izmantojamos iekšzemes nodrošinājuma veidus – galvojums, banku garantijas, komercķīlas, hipotēkas –, un biežāk izmantojamos pārrobežu darījumu nodrošinājumus.
Komerctiesības 06:00, 30. Aug. 2023
Nav noslēpums, ka par strīdiem un tiesvedībām, var domāt dažādi – to ietekmē gan kopējā uzņēmuma strīdu risināšanas stratēģija un izstrādātais rīcības algoritms (ja tāds ir), gan arī iesaistīto pušu temperaments un pieredze. Tomēr, lai strīdus varētu veiksmīgi izmantot vai pareizi aprēķināt ar tiem saistītos riskus, ir būtiski izvēlēties piemērotāko strīdu risināšanas vietu. Apskatām kritērijus, ko ieteicams izvērtēt, to darot!
Tiesvedības 06:00, 11. Sep. 2023
//= $article['Article']['score'] ?>
Franšīzes līgums
Franšīzes līgums tiek atzīts par vienu no modernajiem līgumu veidiem, kas ir labs līdzeklis (instruments) savas uzņēmējdarbības, preču vai pakalpojumu paplašināšanai, attīstībai un popularizēšanai. No otras puses franšīzes līgums dod iespēju citām personām, proti, franšīzes ņēmējiem, – iespēju izmantot jau konkrētu (gatavu) biznesa modeli vai pārdošanas sistēmu (franšīzi), lai veiktu preču vai pakalpojumu tālāku ražošanu, izplatīšanu vai pārdošanu.
Komerctiesības 06:00, 2. Aug. 2023
Apskatīsim kādu nesenu Senāta spriedumu par darba piespiedu kavējumu, ja tā laikā darbiniekam piešķirta invaliditāte.
Darba tiesības 06:00, 3. Jūl. 2023
Beidzot ir izsludināta pieteikšanās uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanas atbalsta programmām, un uzņēmēji var ķerties klāt savu ieceru īstenošanai. Viena būtiska nianse gan ir jāpatur prātā, un tā ir pakalpojumu sniedzēju izvēle, proti, iepirkuma procedūra, kuras rezultātā uzņēmums izvēlas pakalpojumu sniedzēju, kas ieviesīs digitālos risinājumus uzņēmumā.
Publiskie iepirkumi 06:00, 21. Jūn. 2023
Senāts 2023.gada 25.janvāra spriedumā lietā SKC-46/2023 izskatīja kasācijas sūdzību par pirkuma maksas samazināšanu patērētāja iegādātai lietotai automašīnai slēptu defektu dēļ, kas raksturojami kā preces neatbilstība līgumam.
Klausies
Tiesvedības
06:00, 10. Apr. 2023
Senāts, izskatot lietu SKC‑46/2023 kasācijas kārtībā 25.janvārī, atcēla Zemgales apgabaltiesas 2021.gada 20.maija spriedumu, ar kuru noraidīta patērētāja prasība par pirkuma maksas samazināšanu un pirkuma maksas daļas piedziņu no automašīnu tirgotājas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Automotiv", kas veic saimniecisko darbību ar zīmolu "EZ AUTO". Lieta nodota jaunai izskatīšanai Zemgales apgabaltiesā.
Jaunākās tiesvedības 14:19, 26. Jan. 2023
2022.gada 16.novembrī daļēji stājās spēkā regula 2022/2065 par digitālo pakalpojumu vienoto tirgu (saukta arī par Digitālo pakalpojumu aktu). To var uzskatīt par Eiropas Komisijas centienu iegūt lielāku kontroli pār pakalpojumu sniegšanu tiešsaistes vidē, un tas lielākā vai mazākā mērā ietekmēs ikkatru personu, kas piedāvā vai pērk preces vai pakalpojumus internetā.
Komerctiesības 06:00, 17. Feb. 2023
Vienas no nepatīkamākajām sekām uzņēmumam darba attiecību izbeigšanā var būt svarīgas informācijas zaudēšana vai nonākšana trešo personu rīcībā. Lai šādu risku mazinātu, uzņēmumam būtu jāparūpējas par pienācīgu procedūru izveidi un ievērošanu. Ieskicēsim būtiskākos praktiskos soļus, kādus uzņēmums var veikt, lai šos riskus mazinātu!
Klausies
Darba tiesības
06:00, 5. Dec. 2022
28.novembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut akciju sabiedrībai "CleanR Grupa" iegādāties sabiedrību ar ierobežotu atbildību "RSC Noma". KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.
Aktualitātes 12:28, 13. Dec. 2022
Strādāt ar e-dokumentiem ir ērti, ātri un lēti, taču reiz pienāk brīdis, kad to mūžs beidzas un šie dokumenti ir vai nu jānodod glabāšanā, vai arī jāiznīcina. Kā to darīt, kas jāņem vērā, un vai visās organizācijās viss jādara vienādi?
Lietvedība 06:00, 14. Nov. 2022
Kā gadu desmitiem ierastos papīra dokumentus efektīvi aizstāt ar daudz ērtākiem un drošākiem elektroniskiem dokumentu un informācijas aprites procesiem, kā arī ar darbībām koplietošanas elektroniskajā vidē? Šos procesus apvienoti sauc par elektronizāciju – ar ko to sākt?
Lietvedība 06:00, 1. Jūl. 2022
Vēl nesen dažādi saimnieciskās darbības veicēji, piemēram, pārdevēji, lektori un citi, sevi dēvēja par autoriem, lai piemērotu tolaik ļoti draudzīgo nodokļu režīmu. Šie laiki ir beigušies, jo no 2021. gada vidus ir spēkā autoratlīdzību reforma, mainot ne tikai nodokļu piemērošanu, bet arī precizējot, kas ir autordarbi. Tomēr joprojām saņemam jautājumus – piemēram, vai par programmēšanas pakalpojumiem var slēgt autorlīgumu?
Klausies
Komerctiesības
06:00, 25. Apr. 2022
Saeima 25.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, ar kuriem paredzēts iekļaut regulējumu elektroskrejriteņiem, informē Saeimas Preses dienests.
Likumdošana 14:28, 30. Mar. 2021
Pateicoties faktam, ka droši elektroniskie paraksti jau kopš 2019. gada 1. janvāra ikvienam ir pieejami bez maksas un skaita ierobežojuma, un Covid-19 ietekmē izplatoties attālinātajam darbam, strauji pieaugusi elektroniski parakstītu elektronisko dokumentu apgrozība.
Lietvedība 07:00, 14. Sep. 2020
Ministru kabinets 11.decembrī izskatīja informatīvo ziņojumu “Par izmaiņām transportlīdzekļu valsts tehniskajā apskatē”, kas paredz pasākumu kopumu un nodrošinās pakāpenisku Eiropas Savienības Direktīvas 2014/47/ES par tehniskajām apskatēm ieviešanu līdz 2023.gadam, informē Satiksmes ministrija.
Aktualitātes 14:30, 14. Dec. 2018
Publiskajā telpā jau ilgstoši spriests par Eiropas Cilvēktiesību tiesas sprieduma saistošo spēku un tā izpildes problemātiku, tāpēc apkopoju būtiskākos teorētiskos aspektus, lai iepazīstinātu ar šī tiesību institūta īpatnībām.
Tiesvedības 07:00, 21. Aug. 2020
Lūgums sniegt skaidrojumu, kā rīkoties izpildītājam, ja trīs reizes ir sniegts nodevums par sniegto pakalpojumu pasūtītājam, kurš divas reizes iesniedzis pretenziju par trūkumiem. Katru reizi bija pavisam citas pretenzijas. Visi trūkumi tika novērsti. Iesniegts jau ceturtais nodevums (ziņojums), bet atkal izteiktas pretenzijas – ziņojumā jāmaina attēliem krāsa. Katru reizi pretenzijas ir pavisam par citiem jautājumiem. Pieņemšanas process ilgst jau turpat divus mēnešus. Līgumā specifiski jautājumi nav noteikti, kā tikai “pasūtītājam ir tiesības 10 dienu laikā izskatīt nodevumu”. Tā ir valsts iestāde. Līguma izpilde kopumā norit jau astoņus mēnešus, mums ir iesaldēta nauda, avansa maksājumi nebija veikti. Vai pakalpojuma pieņemšanas process var ilgt bezgalīgi?
Lietvedība 07:00, 9. Jūn. 2020
Oficiālās elektroniskās adreses likums (Likums) izziņots 2016. gada 16. jūnijā un stājās spēkā 2018. gada 1. martā, tomēr tā pārejas noteikumos precizēts, kādos termiņos konkrētām personu grupām jāpiemēro Likuma normas un jāaktivizē elektroniskās adreses. Lai gan tika plānots un ziņots, ka Uzņēmumā reģistrā (UR) reģistrētajiem uzņēmumiem šis pienākums būs jāveic no 2020. gada 1. janvāra, tomēr ar Likuma grozījumiem, kas 2019. gada 12. decembrī pieņemti Saeimā, termiņš pagarināts līdz 2023. gada 1. janvārim.
Komerctiesības 07:00, 31. Jan. 2020
Apstiprināti grozījumi Būvniecības likumā, kas skaidri noteiks katra būvniecības procesa dalībnieka atbildību, konkretizēs būvvaldes un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) kompetenci, kā arī uzlabos būvniecības procesa regulējumu, tai skaitā novēršot konstatētās neskaidrības Būvniecības likuma piemērošanā, informē Ekonomikas ministrija.
Likumdošana 13:42, 31. Jan. 2020
Uzņēmums Eiropas Savienības projekta ietvaros tulko materiālus no franču valodas latviešu valodā. Protams, pēc tulkošanas darbu nodod arī redaktoram un korektoram, lai sagatavotais materiāls būtu kvalitatīvs. Ar visiem darbu veicējiem (tulks, redaktors, korektors) noslēgti autoratlīdzības līgumi. Tomēr Valsts ieņēmumu dienesta konsultanti uzņēmumam norādījuši, ka tekstu rediģēšanu nevar uzskatīt par autordarbu, līdz ar to nedrīkst slēgt autoratlīdzības līgumu, bet gan jāslēdz uzņēmuma līgums. Tomēr uzņēmums šim viedoklim nepiekrīt, jo bez visu trīs autoru iesaistīšanās darbs nav pabeigts. Vai redaktora un korektora darbs ir ar autortiesībām aizsargāts darbs Autortiesību likuma izpratnē?
Lietvedība 07:00, 28. Nov. 2019
Jaunām automašīnām tehniskā apskate pirmos četrus gadus varētu būt jāveic reizi divos gados, pastāstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja biedrs Ingmārs Līdaka (ZZS).
Likumdošana 15:23, 12. Jan. 2017
Zemnieku saimniecības (ZS) īpašnieks kā personīgo ieguldījumu vēlas ieguldīt saimniecībā zemi un traktortehniku (visi plānotie ieguldījumi ir reģistrēti uz īpašnieka kā fiziskās personas vārda). Vai personīgā ieguldījuma gadījumā zeme un traktortehnika jāpārreģistrē uz ZS vārda? Kādi grāmatojumi jāveic? Kas vēl jāzina, šādi rīkojoties?
Komercdarbība 07:00, 25. Mar. 2019
Ja īpašnieks sava uzņēmuma vajadzībām vēlas noslēgt līgumu ar kādu personu, kura nav darbinieks, rodas jautājums, kādu līgumu būtu izdevīgāk noslēgt – uzņēmuma līgumu vai autorlīgumu. Lai uz šo jautājumu atbildētu, vispirms jāsaprot, kāds būs šī personas uzdevums.
Intelektuālais īpašums 07:00, 2. Jan. 2019
Saeima 25.oktobrī galīgajā lasījumā atbalstīja Administratīvās atbildības likuma projektu, kas paredz būtiskas izmaiņas administratīvo pārkāpumu izskatīšanā, informē Saeimas preses dienests. Līdz šim spēkā esošais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss ir padomju laika mantojums un grozīts vairāk nekā 150 reizes.
Likumdošana 09:44, 26. Okt. 2018
4.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.585 "Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju" (Noteikumi), paredzot būtiskas izmaiņas attaisnojuma dokumentu noformēšanā pakalpojumiem. Tāpat plānots noteikt pašizmaksas kalkulācijas prasības un precizēt inventarizācijas noteikumus.
Likumdošana 22:15, 7. Jan. 2018
11. septembrī, Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs piedalās Eiropas Savienības Tiesas (EST) organizētajā pasākumā Luksemburgā, kurā tiek prezentēts EST izveidotais informācijas apmaiņas tīkls (“European Union Judicial Network”). Satversmes tiesa ir pievienojusies šim tīklam, un šī ir pirmā reize, kad vienkopus tiksies tīkla kontaktpersonas no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu augstākajām un konstitucionālajām tiesām.
Likumdošana 10:26, 11. Sep. 2017
Mūsdienās digitālā fotogrāfija ir kļuvusi par pašsaprotamu un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Attēls, īpaši, ja tajā redzams cilvēks, ir komplekss veidojums, kas skar dažādus tiesību aspektus, tostarp autortiesības un attēlotās personas privātumu, tādēļ attēla izmantošana, ignorējot šos būtiskos tiesību aspektus, var radīt tiesību aizskārumus. Tā kā fotogrāfijas bieži tiek izmantotas uzņēmuma tēla popularizēšanai, šis jautājums ir aktuāls arī komercdarbības kontekstā.
Intelektuālais īpašums 08:00, 6. Jūn. 2017
Sabiedrisko iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 paraksti par iniciatīvu, lai transportlīdzekļu tehnisko apskati veiktu reizi divos gados, nevis ik gadu, kā tas ir šobrīd, liecina portālā pieejamā informācija.
Likumdošana 12:27, 12. Jūl. 2016
Taksometru pakalpojumu nozares pārstāvjus uztrauc, ka kopbraukšanas pakalpojumu ieviešana Latvijā veicinās negodīgu komercpraksi, liecina veiktā taksometru kompāniju pārstāvju aptauja.
BNS ziņas 13:51, 2. Sep. 2016
Transportlīdzekļi, kuriem trīs gadus nav veikta tehniskā apskate, tiks izslēgti no reģistra, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.
Likumdošana 12:11, 12. Jūl. 2016
Mūsdienu Krievijā intelektuālā īpašuma tiesību regulējums balstīts uz daudzpusējo starptautisko līgumu noteikumiem autortiesību, blakustiesību, patentu tiesību u.c. ar intelektuālo īpašumu saistītajās jomās un pilnībā atbilst visā pasaulē pieņemtajiem tiesiskās aizsardzības nodrošināšanas un intelektuālā īpašuma objektu tiesību aizsardzības standartiem.
Intelektuālais īpašums 08:00, 9. Aug. 2016
Uzņēmuma "Dores Fabrika" birojā, aizsākot sarunu, ka ikkatram latvietim ir sapnis par savu māju, Uldis Skudra, uzņēmuma vadītājs, iedrošina – ir jāsapņo, lai būtu uz ko tiekties. Arī viņš savulaik, viesojoties pie sava drauga "Dores Fabrikas" atklāšanā, prātojis, cik lieliski ir strādāt ražotnē ar tik īpašu filozofiju un kvalitatīvu produktu. Sapņi piepildās, un nu jau 2 gadus Uldis ir šī uzņēmuma vadītājs.
Pieredze 08:00, 13. Mai. 2016
Valdība sēdē otrdien apstiprināja noteikumus, kas paredz būvdarbu iepirkumos turpmāk norādīt būvuzņēmuma profesionālo kompetenci, informēts valdībā.
Likumdošana 15:24, 13. Apr. 2016
Dodoties darījumu vizītē, svarīgi ir atbildīgi pārstāvēt savu uzņēmumu vai organizāciju, radot pozitīvu iespaidu par savu darba vietu. Katra šķietami nenozīmīga detaļa var ietekmēt uzņēmumu kopumā. Mirklī, kad tiek pārstāvēta organizācija, konkrētā persona tiek uzskatīta un skatīta kā pats uzņēmums vai organizācija. Nevienu neinteresē privātas ambīcijas.
Uzņēmuma vadība 09:00, 18. Apr. 2016
Publiskie iepirkumi ir būtiski tautsaimniecības attīstībā, tie publiskajam sektoram ļauj saņemt nepieciešamās preces, pakalpojumus un infrastruktūru, savukārt privātajā sektorā veicina darba vietu rašanos. Šī sfēra ir būtiska daudzu uzņēmēju darbībā.
Publiskie iepirkumi 08:29, 15. Feb. 2016
Ar 01.12.2016. uz transportlīdzekļa vienas ass riepām būs jābūt ne tikai viena izmēra, bet arī viena modeļa un protektora zīmējumam. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.466 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem", ko 19.01.2016. apstiprināja valdībā.
Likumdošana 10:05, 22. Jan. 2016
Izstrādāt jaunu produktu. Izveidot jaunu departamentu. Uzbūvēt rūpnīcu. Slēgt nerentablu filiāli. Atvērt jaunu veikalu. Apmācīt darbiniekus. Modernizēt ražotni. Ieviest jaunas procedūras. Ieiet jaunā tirgū… Šādi un līdzīgi uzdevumi vispirms parādās biznesa plānos, mērķos un stratēģijās. Kad tie ir sekmīgi izpildīti, tos redzam uzņēmumu veiksmes stāstos un vadītāju CV.
Uzņēmuma vadība 08:47, 12. Jan. 2016