Publiski paustam viedoklim, īpaši kritiskam, ir liels spēks. No vienas puses, šādā veidā var aktualizēt sabiedrībai nozīmīgas problēmas, vēršot sabiedrības uzmanību uz neētisku vai prettiesisku sabiedrības locekļu vai valsts rīcību, tādējādi palīdzot ievērot pastāvošās sabiedrības un ētikas normas. No otras puses, tas slēpj neapzinātus riskus un nereti var rezultēties goda un cieņas aizskārumos vai nepamatotos privātās dzīves aizskārumos.
Komerctiesības
08:00, 15. Sep. 2017
Komerctiesībās izmaiņu veikšana kapitālsabiedrības valdes sastāvā ir samērā vienkārša un ātra procedūra. Tomēr praksē ne vienmēr būs pietiekami sagatavot korporatīvos dokumentus, parakstīt tos un iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.
Komerctiesības
09:38, 6. Sep. 2017
Uzņēmums, tāpat kā ģimenes māja, nereti ir lolots gadiem ilgi un veidots grūtā darbā. Tādēļ uzņēmums ir arī īpašums, kam likumā noteikta mantošanas kārtība. Mantošanas lieta var ilgt no 3 mēnešiem līdz pat 1 gadam, tomēr uzņēmējdarbība un uzņēmuma vadības process ir dinamisks.
Komerctiesības
08:00, 25. Aug. 2017
Pamatojoties uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rekomendācijām par nepieciešamību pārskatīt normatīvo regulējumu par saistīto pušu darījumu izvērtēšanu, saskaņošanu un atklāšanu, ir pieņemti grozījumi Komerclikumā (KL), paredzot būtiskas izmaiņas darījumiem ar saistītajām personām.
Komerctiesības
08:00, 22. Aug. 2017
15.06.2017. tika pieņemti grozījumi Komerclikumā, kas paredz vairākas izmaiņas līdzšinējā tiesiskajā regulējumā – no Uzņēmuma reģistrā iesniedzamo dokumentu satura un pieteikumu veidlapu apstiprināšanas kārtības līdz saistīto personu darījumiem. Daļa grozījumu stājās spēkā jau 13.07.2017., bet daļa stāsies spēkā 01.01.2018.
Komerctiesības
08:58, 16. Aug. 2017
Vienlaicīgi ar virkni citiem grozījumiem 13.07.2017. stājās spēkā grozījumi Komerclikuma 187.1 pantā, kas nosaka kārtību, kādā tiek izdarīts ieraksts dalībnieku reģistrā, kad daļām mainās īpašnieki. Šie grozījumi ir būtiski, jo praksē mēdza būt strīdi gadījumos, kad daļas tika iegūtas izlietojot komercķīlu, tomēr valde ierakstu dalībnieku reģistrā atteicās izdarīt.
Komerctiesības
08:53, 9. Aug. 2017
Jebkurā komercdarbībā iespējami riski, kas saistīti ar klientu vai darījumu partneru nelikumīgām darbībām. Pat godīgākais uzņēmējs var tikt iesaistīts noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā vai terorisma finansēšanā, ja nevelta nepieciešamo uzmanību darījumu partneru izvēlei.
Komerctiesības
08:00, 2. Aug. 2017
Pamatkapitāla palielināšanas mērķis parasti ir papildu kapitāla piesaiste kapitālsabiedrības komercdarbībai. Pēc ekonomiskās būtības tā zināmā mērā ir alternatīva aizdevumam.
Komerctiesības
08:00, 10. Jūl. 2017
Svešvārds “mediācija” latviešu valodā ir ieviests pēdējos gadu desmitos, lai apzīmētu ārpustiesas vai tiesai alternatīvu strīdu risināšanas veidu – brīvprātīgas sadarbības procesu, kurā puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību (Mediācijas likuma (ML) 1.pants).
Komerctiesības
08:00, 7. Jūl. 2017
Jau ilgu laiku ir notikušas diskusijas, ka likums “Par dzīvojamo telpu īri”, kas kopš 1993.gada regulē īres tiesiskās attiecības starp izīrētājiem un īrniekiem, ir novecojis un vairs neatbilst pašreizējai īres tirgus situācijai. Tiek uzsvērts, ka likums “Par dzīvojamo telpu īri” joprojām ietver izteiktu īrnieku tiesību aizsardzību, taču izīrētājam normatīvais regulējums ir nelabvēlīgs, kas savukārt neveicina uzņēmēju interesi ieguldīt līdzekļus jaunu īres dzīvokļu būvniecībā.
Komerctiesības
12:00, 21. Jūn. 2017
Komercsabiedrība ir specifiska juridiska fikcija, kas dabā nav taustāma un nespēj pati pieņemt lēmumus par sevi. Tādējādi komercsabiedrības vienmēr būs saistītas ar kādām fiziskajām personām, kas rīkojas un pieņem lēmumus komercsabiedrības vārdā. Šādas personas ir komercsabiedrības pārstāvji.
Komerctiesības
08:00, 16. Jūn. 2017
Lai veicinātu jaunuzņēmumu izaugsmi, Latvijā ir radīts startup regulējums, kura pamatā ir Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums (Likums), kas stājās spēkā 01.01.2017., kā arī vairāki ar to saistītie Ministru kabineta (MK) noteikumi, t.sk. MK noteikumi Nr.74 "Jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieteikšanas un administrēšanas kārtība" (MK noteikumi Nr.74). Rakstā sniegts neliels ieskats jaunajā regulējumā.
Komerctiesības
08:00, 24. Mai. 2017
Priekšvēlēšanu laikā īpaši bieži aizdomājamies par vārda brīvību – cik daudz drīkstam kritizēt publiskas personas, cik daudz tās var izteikties viena par otru. Kādi likumi Latvijā un Eiropā regulē šo jomu?
Turpinājums rakstam "Anitreklāma priekšvēlēšanu laikā".
Komerctiesības
12:03, 23. Mai. 2017
Jau vairāk nekā pirms 10 gadiem – 01.02.2004., stājoties spēkā Administratīvā procesa likumam (APL), Latvijā tika ieviests jauns tiesību institūts – uzziņa par savām tiesībām (uzziņa). Šis institūts tika uzskatīts par inovatīvu un unikālu, jo citu valstu administratīvajos procesos tas nav tik skaidri reglamentēts. Ar tiesībām uz uzziņu privātpersona īsteno savas konstitucionālās tiesības, kas nostiprinātas Satversmes 90.pantā – ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Ko šis institūts nozīmē un kā to izmantot?
Komerctiesības
08:00, 19. Mai. 2017
Gaidot pašvaldību velēšanas, arvien biežāk sastopamies ar priekšvēlēšanu aģitāciju. Jau ierasts, ka potenciālo deputātu fotogrāfijas un priekšvēlēšanu saukļus redzam gandrīz visur. Taču reizē ar deputātu kandidātu solījumiem un priekšvēlēšanu programmām tiek publiskota arī negatīva informācija par deputātiem un viņu darbību. Tāpēc raksta mērķis ir noskaidrot, vai un kādos gadījumos Latvijā ir pieļaujama antireklāma un vai par tās izplatīšanu var sodīt.
Komerctiesības
09:00, 11. Mai. 2017