Saskaņā ar Komerclikumā (KL) noteikto lēmums par pamatkapitāla samazināšanu ir tikai un vienīgi SIA dalībnieku sapulces vai AS akcionāru sapulces kompetencē. KL 204.pantā paredzēts, ka SIA pamatkapitālu samazina, dzēšot daļas vai samazinot daļas nominālvērtību, savukārt KL 262.panta 1.daļā noteikts, ka AS pamatkapitālu samazina, dzēšot akcijas, ko iesnieguši akcionāri. Kas jāņem vērā par pamatkapitāla samazināšanu, dzēšot kapitāla daļas vai akcijas, ko iesnieguši akcionāri?
Komerctiesības
07:00, 28. Mar. 2018
Pēdējos gados konkurences tiesības Latvijā piedzīvojušas strauju attīstību, ieņemot arvien būtiskāku lomu ikdienas uzņēmējdarbībā. Par konkurences tiesību nozīmi liecina arī aktīvās Konkurences padomes (KP) darbības, izmeklējot konkurences tiesību pārkāpumus dažādās nozarēs un piemērojot ievērojamus naudas sodus. Tie var sasniegt pat 10% no uzņēmuma iepriekšējā gada neto apgrozījuma, tādēļ uzņēmumam ir svarīgi apzināties un novērst iespējamos konkurences tiesību pārkāpumus.
Konkurences tiesības
07:00, 21. Mar. 2018
Kādā pasākumā, runājot ar publiskas personas (pasūtītāja) pārstāvi par problēmām, kādas pasūtītājam rodas būvniecības procesā nekvalitatīvu projektēšanas darbu dēļ, tika secināts: pasūtītājs šādā gadījumā kļūst par sava veida ķīlnieku, jo ir nepieciešams pabeigt būvdarbus, taču nekvalitatīvu projektēšanas darbu dēļ to neizdodas paveikt ne sākotnēji plānotajā termiņā, ne budžetā. Šī saruna rosināja izvērtēt, kā pasūtītājam labāk veikt iepirkumu, lai iespējami nodrošinātu būvdarbu veikšanu gan termiņā, gan atvēlētā budžeta ietvaros.
Publiskie iepirkumi
08:00, 19. Mar. 2018
Pēc 2007.-2009.gada globālās finanšu krīzes 20 finanšu ministru un Centrālo banku vadītāju grupa jeb G-20 Pitsburgas sanāksmē 25.09.2009. noslēdza starptautisku vienošanos, nosakot, ka nepieciešami jauni instrumenti globālās finanšu sistēmas ilgtspējas saglabāšanai, lielākai uzraudzībai un tirgus caurspīdīguma nodrošināšanai.
Komerctiesības
08:00, 12. Mar. 2018
Komercķīla ir populārs saistību izpildes nodrošinājuma līdzeklis, jo tas ir vienkārši un efektīvi realizējams, īpaši, ja noteiktas tiesības ieķīlāto mantu pārdot bez izsoles. Kā izlietot komercķīlu, pārdodot ieķīlāto mantu bez izsoles, kas jāievēro komercķīlas tiesību izlietošanas procesā, un kāda ir kreditora atbildība?
Komerctiesības
08:00, 7. Mar. 2018
Eiropas Savienības Tiesa atkārtoti secinājusi, ka, saglabājot komunikāciju datus bez piekrišanas, neievērojot stingri izvirzītus priekšnosacījumus, plaši un būtiski tiek pārkāptas Eiropas Savienības Pamattiesību hartā nostiprinātās tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību.
Datu aizsardzība
10:11, 23. Feb. 2018
Jebkura uzņēmēja galvenais saimnieciskās darbības mērķis ir gūt peļņu. Peļņu var sadalīt dividendēs vai reinvestēt uzņēmumā, lai nākotnē gūtu peļņu, ko varēs sadalīt.
Komerctiesības
08:00, 22. Feb. 2018
Komersantu rīcības apjoms, kas veicams noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, tagad vairs nerada pārsteigumu, kā tas bija pirms gada. Pašlaik ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu (Likums) noteikto pasākumu neesamība komersantu darbībā arvien vairāk saistīta ar apzinātu likumu prasību neievērošanu, nevis no normatīvajiem aktiem izrietošo prasību nezināšanu. Lai nodrošinātu, ka ieviestie pasākumi tiek īstenoti un sasniedz savu mērķi, nepieciešama izpratne par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas formām.
Nodokļi
08:00, 21. Feb. 2018
Gan juridiskās personas, gan privātpersonas, kas materiāli, tostarp finansiāli, vēlas palīdzēt sabiedriskā labuma organizācijai (SLO), budžeta iestādei vai valsts kapitālsabiedrībai, kura veic Kultūras ministrijas (KM) deleģētas valsts kultūras funkcijas, var to darīt, veicot ziedojumus. Praksē nereti ir situācijas, kad personas, kas vēlas ziedot, skaidri neapzinās, kāds līgums jāslēdz un vai vispār jāslēdz līgums, kā arī nezina, kādas nodokļu sekas uzņēmumam rada ziedojumi. Turklāt no 2018.gada stājās spēkā vērienīga nodokļu reforma, kas mainīja arī nodokļu piemērošanas kārtību ziedojumiem.
Nodokļi
08:00, 20. Feb. 2018
Eiropas Savienības (ES) vienotajā tirgū pastāv preču, pakalpojumu, kapitāla un personu pārvietošanās brīvība. Tomēr to nevar teikt arī par e-tirdzniecību. Tirgotāji, kas darbojas kādā dalībvalstī, joprojām bloķē tiešsaistes vai piemēro atšķirīgus piekļuves nosacījumus savām precēm un pakalpojumiem patērētājiem un uzņēmumiem no citām dalībvalstīm.
Komerctiesības
08:00, 12. Feb. 2018
Kādu informāciju drīkst norādīt uz darbinieka identifikācijas kartes, ja tā nepieciešama darbinieku kustības nodrošināšanai birojā? Ko drīkst norādīt, ja tā vienlaikus ir arī vārda karte, sagaidot apmeklētājus, piemēram, bankā?
Datu aizsardzība
08:00, 8. Feb. 2018
Statistika jau daudzus gadus nemainīgi apstiprina: ja Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis veikt nodokļu auditu, aptuveni 95% gadījumu tas noslēgsies ar uzrēķinu.
Nodokļi
08:00, 5. Feb. 2018
Gada sākumā joprojām neizpratnē ir autoratlīdzību saņēmēji. Sākotnēji izskanēja informācija, kas lika saprast, ka katram autoram pašam būs jāmaksā 5% no autoratlīdzības nodokļos, taču šobrīd izskatās, ka ne visiem tas būs obligāts noteikums. Kārtība nav vienkārša, tāpēc mēģināsim visu "salikt pa plauktiņiem".
Nodokļi
08:00, 29. Jan. 2018
Normatīvajos aktos nereti minēts jēdziens "krietns un rūpīgs saimnieks". Ko tas nozīmē? Ko šis jēdziens ietver?
Komerctiesības
08:00, 24. Jan. 2018
Lielākā daļa no mums ir "Youtube" lietotāji, un ikviens kaut reizi ir ieraudzījis šādu paziņojumu: "Šis videoklips jūsu valstī nav pieejams". Tas īpaši rada neizpratni, ja Latvijā video ir brīvi pieejams, taču, dodoties ceļojumā uz Lielbritāniju vai Japānu, pieeja videoklipam ir liegta. Kāpēc tā? Kas ir tiesīgs ieviest šādus ierobežojumus? Atbildes uz šiem jautājumiem meklējamas ne tik daudz informācijas tehnoloģiju pasaulē, cik autortiesību regulējumā.
Intelektuālais īpašums
10:49, 22. Jan. 2018