SIA valdes loceklim ir tiesības uz atlīdzību, kas atbilst viņa pienākumiem un sabiedrības finansiālajam stāvoklim, savukārt atlīdzības apmēru nosaka ar padomes lēmumu, bet, ja sabiedrībai nav padomes, – ar dalībnieku lēmumu (Komerclikuma (KL) 221.panta astotā daļa).
Valdes locekļi
08:00, 3. Jūl. 2017
Itin bieži aktualizējas jautājums par tiesisko attiecību noformēšanu starp komercsabiedrību un tās valdes locekli, kā arī citiem jautājumiem, kas saistīti ar personas iecelšanu un nodarbināšanu sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) vai akciju sabiedrības (AS) valdes locekļa vai valdes priekšsēdētāja amatā (t.sk. arī par atlīdzību un nodokļiem). Šos jautājumus regulē vairāku likumu kopums – Komerclikums, Civillikums un vairāki nodokļu likumi.
Valdes locekļi
12:51, 26. Jūn. 2017
14.06.2017. stājās spēkā Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likums (Likums), kura mērķis ir radīt tiesiskos priekšnoteikumus autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma efektīvai veikšanai.
Intelektuālais īpašums
08:00, 22. Jūn. 2017
Jau ilgu laiku ir notikušas diskusijas, ka likums “Par dzīvojamo telpu īri”, kas kopš 1993.gada regulē īres tiesiskās attiecības starp izīrētājiem un īrniekiem, ir novecojis un vairs neatbilst pašreizējai īres tirgus situācijai. Tiek uzsvērts, ka likums “Par dzīvojamo telpu īri” joprojām ietver izteiktu īrnieku tiesību aizsardzību, taču izīrētājam normatīvais regulējums ir nelabvēlīgs, kas savukārt neveicina uzņēmēju interesi ieguldīt līdzekļus jaunu īres dzīvokļu būvniecībā.
Komerctiesības
12:00, 21. Jūn. 2017
Komercsabiedrība ir specifiska juridiska fikcija, kas dabā nav taustāma un nespēj pati pieņemt lēmumus par sevi. Tādējādi komercsabiedrības vienmēr būs saistītas ar kādām fiziskajām personām, kas rīkojas un pieņem lēmumus komercsabiedrības vārdā. Šādas personas ir komercsabiedrības pārstāvji.
Komerctiesības
08:00, 16. Jūn. 2017
Konkurences tiesību fundamentālo mērķu sasniegšanas efektivitāte var tikt apdraudēta situācijā, kad konkurences tiesību pārkāpumu rezultātā zaudējumus cietušie nespēj pienācīgā veidā gūt atlīdzību. Lai gan Konkurences likuma (KL) 21.pantā paredzētas tiesības no pārkāpēja prasīt zaudējumu atlīdzību, Latvijā šādas prasības tiek celtas reti. Vēl retāk zaudējumi tiek atlīdzināti.
Konkurences tiesības
08:00, 12. Jūn. 2017
Kontekstā ar globālo tendenci, kas saistīta ar bažām par savu personas datu aizsardzību un aizvien pieaugošo cilvēku vēlmi pēc privātuma virsrakstā ietvertais jautājums šobrīd var likties īpaši aktuāls. Tā kā darbavietā pieaudzis cilvēks pavada lielāko daļu sava laika, pieņemams, ka tieši attiecībās ar darba devēju ir lielākais nododamo datu apjoms.
Datu aizsardzība
08:00, 7. Jūn. 2017
Mūsdienās digitālā fotogrāfija ir kļuvusi par pašsaprotamu un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Attēls, īpaši, ja tajā redzams cilvēks, ir komplekss veidojums, kas skar dažādus tiesību aspektus, tostarp autortiesības un attēlotās personas privātumu, tādēļ attēla izmantošana, ignorējot šos būtiskos tiesību aspektus, var radīt tiesību aizskārumus. Tā kā fotogrāfijas bieži tiek izmantotas uzņēmuma tēla popularizēšanai, šis jautājums ir aktuāls arī komercdarbības kontekstā.
Intelektuālais īpašums
08:00, 6. Jūn. 2017
SIA dalībnieku sapulces gaita un tajā pieņemtie lēmumi ir jāprotokolē. Komerclikuma (KL) 285.pantā konkrēti noteikts, kādi rekvizīti jānorāda jebkurā dalībnieku protokolā neatkarīgi no tā, vai tas tiks iesniegts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā (UR) vai citā valsts iestādē vai paliks tikai pašas kapitālsabiedrības rīcībā.
Valdes locekļi
09:00, 29. Mai. 2017
Lai veicinātu jaunuzņēmumu izaugsmi, Latvijā ir radīts startup regulējums, kura pamatā ir Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums (Likums), kas stājās spēkā 01.01.2017., kā arī vairāki ar to saistītie Ministru kabineta (MK) noteikumi, t.sk. MK noteikumi Nr.74 "Jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieteikšanas un administrēšanas kārtība" (MK noteikumi Nr.74). Rakstā sniegts neliels ieskats jaunajā regulējumā.
Komerctiesības
08:00, 24. Mai. 2017
Priekšvēlēšanu laikā īpaši bieži aizdomājamies par vārda brīvību – cik daudz drīkstam kritizēt publiskas personas, cik daudz tās var izteikties viena par otru. Kādi likumi Latvijā un Eiropā regulē šo jomu?
Turpinājums rakstam "Anitreklāma priekšvēlēšanu laikā".
Komerctiesības
12:03, 23. Mai. 2017
Jau vairāk nekā pirms 10 gadiem – 01.02.2004., stājoties spēkā Administratīvā procesa likumam (APL), Latvijā tika ieviests jauns tiesību institūts – uzziņa par savām tiesībām (uzziņa). Šis institūts tika uzskatīts par inovatīvu un unikālu, jo citu valstu administratīvajos procesos tas nav tik skaidri reglamentēts. Ar tiesībām uz uzziņu privātpersona īsteno savas konstitucionālās tiesības, kas nostiprinātas Satversmes 90.pantā – ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Ko šis institūts nozīmē un kā to izmantot?
Komerctiesības
08:00, 19. Mai. 2017
Gaidot pašvaldību velēšanas, arvien biežāk sastopamies ar priekšvēlēšanu aģitāciju. Jau ierasts, ka potenciālo deputātu fotogrāfijas un priekšvēlēšanu saukļus redzam gandrīz visur. Taču reizē ar deputātu kandidātu solījumiem un priekšvēlēšanu programmām tiek publiskota arī negatīva informācija par deputātiem un viņu darbību. Tāpēc raksta mērķis ir noskaidrot, vai un kādos gadījumos Latvijā ir pieļaujama antireklāma un vai par tās izplatīšanu var sodīt.
Komerctiesības
09:00, 11. Mai. 2017
Šajā raksta daļā tiks aplūkotas izmaiņas, kas saistītas ar Publisko iepirkumu likumā (PIL) regulētajiem iepirkumu norises posmiem (piedāvājumu iesniegšana, vērtēšana, līguma slēgšana, sūdzību iesniegšana) un varētu būt nozīmīgas piegādātājiem, kas piedalās publiskajos iepirkumos.
Publiskie iepirkumi
08:00, 10. Mai. 2017
Viens no svarīgākajiem un komerciālajā apgrozībā izplatītākajiem darījumu veidiem, kas regulēts Komerclikumā (KL), ir komerciālais pirkums. Kas komersantiem būtu jāzina par komerciālo pirkumu un tā regulējumu KL?
Komerctiesības
08:00, 8. Mai. 2017