Ar sievu dzīvojam dažādās valstīs un esam nolēmuši šķirties. Mums ir kopīgs bērns, kā arī laulības laikā kopīgi iegādāts īpašums. Diemžēl nav iespējams abiem vienlaikus būt Latvijā, lai dotos pie notāra šķirt laulību. Vai šādā gadījumā ir iespējams kādu pilnvarot mani pārstāvēt? Kas vēl jāņem vērā šādā situācijā?
Lietvedība
08:00, 5. Sep. 2017
Kāda ir bezpeļņas organizācijas biedra materiālā atbildība par organizācijas parādiem biedrības likvidēšanas vai maksātnespējas gadījumā?
Komercdarbība
08:00, 30. Aug. 2017
Vēlos iegādāties nekustamo īpašumu (māju), kas nav nodots ekspluatācijā. Īpašuma iegādei pieteikšos kredītam bankā. Kas man jāņem vērā? No kā jāuzmanās? Kā iespējami droši iegādāties ekspluatācijā nenodotu īpašumu?
Komercdarbība
08:00, 29. Aug. 2017
Esmu iegādājies dronu. Vai man ir jāievēro kādi īpaši noteikumi par tā izmantošanu? Vai dronu ir nepieciešams reģistrēt? Vai varu to darbināt jebkurā brīvi izvēlētā vietā? Kas vēl būtu jāzina, lai lietotu jauno pirkumu atbilstoši normatīvajam regulējumam?
Komercdarbība
08:00, 23. Aug. 2017
Nesen nodibinājām uzņēmumu un aizdomājāmies - vai mūsdienīgam uzņēmumam ir nepieciešams zīmogs? Šobrīd visus rēķinus sagatavojam elektroniskajā vidē, tādēļ pirmajos darbības mēnešos nav bijis jāizmanto zīmogs. Vai tas ir "izgājis no modes"? Kad tomēr var būt nepieciešams lietot zīmogu? Kāda ir tā nozīme mūsdienās? Vai tomēr bez tā varam iztikt arī turpmāk?
Komercdarbība
09:58, 21. Aug. 2017
Tiesnesis man kā tēvam liedz piedalīties tiesas sēdē lietā par saskarsmes kārtības noteikšanu ar bērnu, pamatojot to ar Civilprocesa likuma 244.4panta trešo daļu. Vai tiešām tas ir pamatoti un likumīgi?
Civiltiesības
08:47, 17. Aug. 2017
SIA "A" pamatkapitāls bija 1000 EUR. Jūnija sākumā SIA "A" aizņēmās naudu 9000 EUR apmērā no SIA "B" un nolēma par šo summu palielināt pamatkapitālu līdz 10 000 EUR. Pēc naudas saņemšanas bankas kontā SIA "A" valdes loceklis - dalībnieks (vienīgais) iesniedza UR pieteikumu kopā ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem, tajā skaitā dokumentu, kas apliecina naudas iemaksu bankas kontā, kur kā maksātājs norādīts SIA "B". UR 17.07.2017. palielināja SIA "A" pamatkapitālu līdz 10 000 EUR, saglabājot valdes locekli par vienīgo dalībnieku. Šobrīd gandrīz visa aizdevuma summa ir atmaksāta. Vai SIA "A" drīkstēja palielināt pamatkapitālu par šo aizņemto naudu? Vai šādā gadījumā SIA "B" nebija jāiekļauj dalībniekos?
Komercdarbība
07:42, 15. Aug. 2017
Esmu būvkomersants Latvijā un vēlos pieņemt darbā ārzememnieku. Ja, piemēram, persona ir ieradusies Latvijā un tai nav vīzas (piemēram, tūrists), bet persona vēlas pieteikties darbam manā uzņēmumā, vai es šādu personu drīkstu pieņemt apmācību veikšanai? Ja persona atbilst uzņēmuma darba prasībām, var pielāgoties un esmu gatavs viņu pieņemt darbā, vai personai ir jāiet uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un, pamatojoties uz darba līguma projektu, jāreģistrējas kā darba ņēmējam Latvijā?
Darba tiesības
08:34, 10. Aug. 2017
Vai skolnieka vecākiem ir tiesības uz apmaksāto brīvdienu 1.septembrī? Ja viņiem ir šādas tiesības, kādā veidā tās var izmantot?
Darba tiesības
15:10, 8. Aug. 2017
Tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu rodas par katru nostrādāto dienu. Vai tad, ja darbinieks izmantojis šādu atvaļinājumu avansā, bet, atgriežoties no atvaļinājuma, tiek atlaists vai aiziet no darba, viņam ir jāatmaksā darba devējam avansā saņemtā atvaļinājuma nauda? Vai šo atvaļinājuma naudu darba devējs var ieturēt, piemēram, no izmaksājamās darba algas par pēdējo nostrādāto mēnesi? Savukārt, ja šādas algas nav vai tā jau ir izmaksāta, vai darbiniekam tiešām no sava konta jāpārskaita noteikta naudas summa darba devējam? Vai avansā izmaksāto atvaļinājuma naudu var ieturēt no atlaišanas pabalsta?
Darba tiesības
09:32, 8. Aug. 2017
Pa pastu saņēmu administratīvā pārkāpuma protokolu, tomēr esmu pārsteigts, ka tā beigās ir paziņojums: "Administratīvā pārkāpuma protokols-lēmums ir derīgs bez soda piemērojošās personas paraksta." Vai tiešām lēmumus drīkst neparakstīt? Ja uzņēmēji raksta kādas vēstules valsts iestādēm, viņiem parasti ir jāizmanto drošs elektroniskais paraksts, kas maksā naudu. Kādos gadījumos informācija drīkst būt bez paraksta? Kad parakstam jābūt obligāti? Vai es drīkstu nereaģēt uz šādu vēstuli, ja tā nav pareizi noformēta?
Komercdarbība
08:00, 3. Aug. 2017
Saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (likums par IIN) 16.1panta 8.daļu par ienākuma gūšanas dienu no dividendēm uzskata dienu, kad dividendes aprēķinātas. Kas ir šī diena - dalībnieku sapulces protokola diena vai dividenžu izmaksas diena? Uz šķietami vienkāršu jautājumu saņēmām dažādas ekspertu atbildes.
Komercdarbība
08:00, 31. Jūl. 2017
Vai darbiniekus darba laikā drīkst filmēt nevis drošības, bet darba kontroles nolūkos? Vai birojā drīkst izvietot noklausīšanās ierīces, lai pārliecinātos, ka darba laiks tiek pavadīts, veicot tiešos darba pienākumus? Vai darbinieki par to ir jāinformē?
Komercdarbība
08:00, 27. Jūl. 2017
Ja personai ir izsniegta universālpilnvara, vai visām iestādēm, kas zina par pilnvaras esamību, jāsazinās ar pilnvaroto personu vai tomēr paralēli (vai iepriekš) arī ar pilnvaras devēju? Vai ar universālpilnvaru pilnvarniekam ir noteikts pienākums pārstāvēt pilnvaras devēju jebkurā brīdī? Kā rīkoties, ja atsevišķos gadījumos pilnvaras devējs pats var un grib sevi pārstāvēt?
Lietvedība
08:00, 26. Jūl. 2017
Darbinieka bērns ir dzimis 01.06.2017. Darbinieks vēlas izmantot atvaļinājumu bērna tēvam (10 dienas) uzreiz pēc sava ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma, kas viņam piešķirts 2017.gada oktobrī, t.i., apmēram 5 mēnešus pēc bērna dzimšanas. Vai šajā gadījumā darba devējs atvaļinājumu bērna tēvam var piešķirt oktobrī?
Darba tiesības
10:37, 17. Jūl. 2017