Priekšvēlēšanu laikā īpaši bieži aizdomājamies par vārda brīvību – cik daudz drīkstam kritizēt publiskas personas, cik daudz tās var izteikties viena par otru. Kādi likumi Latvijā un Eiropā regulē šo jomu?
Turpinājums rakstam "Anitreklāma priekšvēlēšanu laikā".
Komerctiesības
12:03, 23. Mai. 2017
Jau vairāk nekā pirms 10 gadiem – 01.02.2004., stājoties spēkā Administratīvā procesa likumam (APL), Latvijā tika ieviests jauns tiesību institūts – uzziņa par savām tiesībām (uzziņa). Šis institūts tika uzskatīts par inovatīvu un unikālu, jo citu valstu administratīvajos procesos tas nav tik skaidri reglamentēts. Ar tiesībām uz uzziņu privātpersona īsteno savas konstitucionālās tiesības, kas nostiprinātas Satversmes 90.pantā – ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Ko šis institūts nozīmē un kā to izmantot?
Komerctiesības
08:00, 19. Mai. 2017
Gaidot pašvaldību velēšanas, arvien biežāk sastopamies ar priekšvēlēšanu aģitāciju. Jau ierasts, ka potenciālo deputātu fotogrāfijas un priekšvēlēšanu saukļus redzam gandrīz visur. Taču reizē ar deputātu kandidātu solījumiem un priekšvēlēšanu programmām tiek publiskota arī negatīva informācija par deputātiem un viņu darbību. Tāpēc raksta mērķis ir noskaidrot, vai un kādos gadījumos Latvijā ir pieļaujama antireklāma un vai par tās izplatīšanu var sodīt.
Komerctiesības
09:00, 11. Mai. 2017
Viens no svarīgākajiem un komerciālajā apgrozībā izplatītākajiem darījumu veidiem, kas regulēts Komerclikumā (KL), ir komerciālais pirkums. Kas komersantiem būtu jāzina par komerciālo pirkumu un tā regulējumu KL?
Komerctiesības
08:00, 8. Mai. 2017
Ikvienam, sagatavojot dokumentu, ir noteiktas prasības, kas jāievēro, lai tam būtu juridiskais spēks, pretējā gadījumā šis dokuments nav citiem saistošs. Galvenais jautājums – kas tad ir dokuments, un kas nepieciešams, lai mēs būtu pārliecināti, ka dokuments izstrādāts atbilstoši noteiktajām prasībām un ir izmantojams, piemēram, tiesās un visās citās situācijās?
Komerctiesības
08:00, 18. Apr. 2017
2017.gads iesākās ar daudzām nozīmīgām izmaiņām normatīvajos aktos, tostarp arī Civllikumā (CL), papildinot to ar jaunu tiesību institūtu – apbūves tiesība.
Komerctiesības
09:00, 14. Apr. 2017
29.03.2017. stājās spēkā steidzamības kārtībā pieņemtie grozījumi Komerclikumā (KL) un Nacionālās drošības likumā (NDL), ieviešot jaunu tiesību institūtu - "nacionālajai drošībai nozīmīgās komercsabiedrības".
Komerctiesības
09:00, 10. Apr. 2017
Likumos "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (likums par UR) un "Par nodokļiem un nodevām" veikti būtiski grozījumi – ieviesta komercreģistrā iesniegto pieteikumu pirmsreģistrācijas pārbaude Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Ko tas nozīmē uzņēmējiem?
Komerctiesības
08:00, 2. Mar. 2017
Iepriekšējā publikācijā aplūkojām, kas ir komercnoslēpums un kādēļ nepieciešama tā aizsardzība, kā arī iepazināmies ar vispārīgiem komercnoslēpuma saglabāšanas pasākumiem. Šajā publikācijā turpināsim konkrētāk par pasākumiem, kas komercnoslēpuma aizsardzībai veicami, uzsākot vai izbeidzot darba attiecības, kā arī to laikā.
Komerctiesības
08:00, 2. Feb. 2017
Gandrīz katra komersanta rīcībā ir tā klientu saraksti, mārketinga stratēģijas, produktu receptes, plānotie jaunie pakalpojumi vai cita komercdarbības ietvaros radīta vai izmantota informācija, kuras publiskās nepieejamības dēļ komersantam rodas priekšrocības, salīdzinot ar konkurentiem, kas savukārt nodrošina ekonomisko izaugsmi. Tādējādi gandrīz katra komersanta rīcībā ir komercnoslēpums, kura aizsardzība ir nepieciešama, lai saglabātu ar komercnoslēpumu nodrošinātās priekšrocības.
Komerctiesības
08:00, 26. Jan. 2017
Šobrīd Latvijā ir daudz informatīvā "trokšņa" par Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumu (JU likums). Likums ir tapis ātri un konkrētai uzņēmumu grupai. Lai labāk izprastu JU likuma būtību, ir jāsaprot, kāpēc jaunuzņēmumiem (JU) ir nepieciešams citāds nodokļu režīms un kādu labumu tas dos valstij.
Komerctiesības
08:00, 12. Jan. 2017
01.01.2017. spēkā stājas tiesību aktu izmaiņas, ar kurām tiks pastiprināta elektroniskās komercijas uzraudzība, paplašinot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tiesības. Turpmāk VID būs tiesīgs atslēgt domēna vārdu vai uzlikt tā lietošanas tiesību nodošanas liegumu, kā arī iegūt noteiktu informāciju par personu saimniecisko darbību.
Komerctiesības
08:00, 8. Dec. 2016
Kādos gadījumos kapitālsabiedrības darbība var tikt izbeigta un vai darbības izbeigšana vienmēr nozīmē arī kapitālsabiedrības likvidāciju? Kādā kārtībā personām ir tiesības iebilst pret kapitālsabiedrības darbības izbeigšanu vai tās izslēgšanu un kam piekrīt izslēgtās kapitālsabiedrības manta?
Komerctiesības
08:00, 6. Okt. 2016
Pastāv daudz dažādu iespēju, kā veidot uzņēmumu grupu un savstarpēji izvietot un strukturēt atsevišķas sabiedrības, proti, dibināt vairākas māsas sabiedrības vai meitas sabiedrību, kurai atkal dibināt meitas sabiedrības, vairākām māsas sabiedrībām dibināt kopējas meitas sabiedrības u.tml. Veidojot piemērotāko uzņēmumu grupas juridisko struktūru, ir svarīgi ņemt vērā apstākļus un nepieciešamības konkrētajā gadījumā.
Komerctiesības
08:00, 8. Sep. 2016
Uzņēmumam nonākot pie secinājuma par nepieciešamību paplašināties un līdz ar to veidot uzņēmumu grupu, ir rūpīgi jāizvērtē šādas paplašināšanās praktiskie aspekti, lai pieņemtu labāko lēmumu efektīvi funkcionējošas grupas izveidei.
Komerctiesības
08:00, 25. Aug. 2016