Koronavīrusa (arī Covid-19 vai SARS-CoV-2) skartajām valstīm pamazām iekrāsojot gaišos laukumus pasaules kartē tumšākus, teju ikviena rūpju lokā nokļūst dažādi jautājumi, kas saistīti ar jauno vīrusu.
Lietvedība
08:00, 20. Mar. 2020
Ikviens – gan organizācija, gan privātpersona – var nokļūt situācijā, kad neesam ar kaut ko apmierināti. Protams, var zvanīt televīzijai vai gānīties internetā, taču iespējami arī citi, lietišķāki risinājumi, un tos aplūkosim rakstā. Šo informāciju der zināt abām pusēm – gan sūdzības iesniedzējam, gan saņēmējam.
Lietvedība
07:00, 6. Mar. 2020
Mūsdienās arvien vairāk savstarpēju darījumu notiek ar dažādu distances sakaru līdzekļu palīdzību, tādēļ nereti rodas jautājumi par distances līgumu, t.i., kādos gadījumos tas jāslēdz, kādi noteikumi tajā jāiekļauj utt.
Lietvedība
07:00, 21. Feb. 2020
Valstī kopā kā patstāvīgi nekustamā īpašuma objekti ir 206 600 būves, kas atrodas uz 68 900 zemes vienībām. No patstāvīgajām būvēm 3677 ir privatizētas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kas atrodas uz 7354 zemes vienībām. Tas apliecina piespiedu nomas aktualitāti.
Lietvedība
07:00, 27. Jan. 2020
Ikviens no mums apzināti vai neapzināti var pārkāpt likumu, par ko piemērojama administratīvā atbildība. Šādi pārkāpumi iespējami gan ceļu satiksmē, gan būvniecībā, gan citās dzīves un uzņēmējdarbības jomās. Tādēļ var apgalvot, ka sagaidāmā administratīvās atbildības reforma ietekmēs mūs visus.
Lietvedība
07:00, 15. Jan. 2020
Mediatori, advokāti, tiesneši un daudzi citi profesionāļi ikdienā palīdz risināt citu cilvēku konfliktus un sarežģītas situācijas, kas saistītas ar attiecību problēmām, dusmām, aizvainojumu, sāpēm u.c. smagām emocijām. Ja paši profesionāļi laiku pa laikam nesaņem palīdzību, šāda veida darbs var radīt stresu un pat izdegšanu. Kā būt labam profesionālim, kā attīstīt savu kompetenci, kā atpazīt un noturēt savas profesionālās atbildības robežas, kā nenest darbu līdzi uz mājām – šie ir tikai daži no biežāk uzdotajiem supervīziju jautājumiem.
Lietvedība
07:00, 30. Dec. 2019
Kā zināms, līgums ne vienmēr beidzas ar saistību izpildi un abpusēji izdevīgu noslēgumu. Iespējamas arī situācijas, kad jau parakstītu līgumu dažādu iemeslu dēļ nepieciešams atcelt. Kā to izdarīt?
Lietvedība
07:00, 25. Nov. 2019
Jau 2017.gada 1.janvārī Civillikumā stājās spēkā grozījumi, ar kuriem Latvijā ieviests jauns tiesību institūts – apbūves tiesība. Kā tā darbojas?
Lietvedība
07:00, 12. Nov. 2019
Oficiālā elektroniskā adrese jeb oficiālā e-adrese ir elektronisks risinājums, kas nodrošina ērtu un drošu saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām. Šīs sistēmas ietvaros praktiski nav krāpniecības riska un ziņojumi nevar pazust pasta kļūdas vai nepareizi norādītas adreses dēļ. Šobrīd norit darbs, lai pilnībā ieviestu e-adresi Latvijā.
Lietvedība
06:00, 24. Okt. 2019
Nereti uzņēmumi, lai veiktu saimniecisko darbību un nodrošinātu tās efektivitāti, iegādājas automašīnas, ko nodod lietošanā darbiniekiem vai citām ar uzņēmumu saistītām personām, kas veic darba uzdevumus. Lai lietotu uzņēmuma automašīnu, slēdz līgumu, kurā regulē automašīnas izmantošanas mērķi, nosacījumus, atlīdzību un atbildību.
Lietvedība
07:00, 14. Okt. 2019
Tipisks klienta situācijas apraksts – klients jau vairākus gadus preces importē ar vienu un to pašu kombinētās nomenklatūras kodu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) negaidīti veic preču dokumentu pārbaudi, secina nepareizi piemērotu kombinētās nomenklatūras kodu un muitas nodokļa likmi par pēdējiem trīs gadiem. Tam seko nodokļu pārrēķins, ar kuru VID nosaka valsts budžetā piedzenamo nodokļa summu, kā arī soda un/vai nokavējuma naudu. Tā rezultātā nodokļu maksātājs gatavo tam pieejamos pierādījumus, lai pamatotu piemērotā kombinētās nomenklatūras koda pareizību jeb VID secinājumu nepamatotību. Kā izvairīties no šādas situācijas?
Lietvedība
07:00, 7. Okt. 2019
Tiesneši neslēpj, ka kopīpašums šobrīd ir viena no aktuālākajām tiesvedību tēmām Latvijā – par to ir daudz neskaidrību un interpretācijas iespēju, tāpēc tiesu praksē rodas arvien jaunas atziņas. Apkopojam aktuālākās pārdomas par šo tēmu!
Lietvedība
07:00, 23. Sep. 2019
Ir vairāki kritēriji, kas piemērojami, lai apstākļus, kas padarījuši līguma izpildi neiespējamu vai neiespējamu nolīgtajā termiņā, atzītu par nepārvaramas varas apstākļiem. Kritērijus nereti izmanto arī līgumos, lai noteiktu, kas konkrētās saistības gadījumā tiks uzskatīts par nepārvaramu varu. Līdz ar to labāka šo apstākļu izpratne nodrošinās lielāku tiesisko drošību un noderēs līdzēju interešu aizsardzībai, noslēdzot līgumu.
Lietvedība
07:00, 20. Sep. 2019
Jau ierasts līgumos iekļaut punktus par nepārvaramu varu, tās iestāšanās gadījumā paredzot iespēju atbrīvoties no atbildības. Ko īsti nozīmē nepārvarama vara, kas ar to saprotams, un kādas atziņas par šo tēmu atrodamas tiesu praksē?
Lietvedība
07:00, 13. Sep. 2019
Dokumentu legalizācija jeb dokumentu īstuma apliecināšana ir publisko dokumentu autentiskuma nodrošināšanas process. Tas nepieciešams, lai vienā valstī izdots publisks dokuments iegūtu juridisku spēku citā valstī, kur dokumentu izmantos. Šajā rakstā aplūkosim dokumentu legalizāciju, kas attiecināma uz Hāgas konvencijas par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu (Konvencija) dalībvalstīm.
Lietvedība
07:00, 19. Aug. 2019