Uzņēmums ar darbinieku noslēdz autotransporta patapinājuma līgumu. Civillikuma (CL) 1960.pantā minēts, ka patapinājuma ņēmējam pēc lietošanas jāatdod patapinātā lieta pēc iespējas labā stāvoklī, kā arī patapinājuma ņēmējam jāatdod patapinātājam ne vien pati lieta, bet arī visi līdz ar to patapinātie piederumi, kā arī tās augļi un visa cita no tās iegūtā peļņa. Ko nozīmē 1960.panta 2.daļa "kā arī tās augļi un visa cita no tās iegūtā peļņa" un kā to var attiecināt uz vieglā transportlīdzekļa patapinājuma līgumu?
Lietvedība
08:00, 2. Nov. 2016
Vai vieglā transportlīdzekļa patapinājuma līgums var tikt noslēgts ar jebkuru fizisku personu (mašīnas īpašnieku), pat ja šī persona nav darba attiecībās ar patapinājuma ņēmēju (uzņēmumu)?
Lietvedība
08:00, 21. Okt. 2016
Līgumā ar IT programmatūras izstrādātāju paredzēta līgumsumma, kā arī ir atruna, ka programmēšanas procesā var rasties papildu darbi, un tiem ir noteikta stundas likme. Pēc līguma izpildes Izpildītājs izraksta rēķinu par šādiem papildu darbiem, kam Pasūtītājs nepiekrīt un samaksu netaisās veikt. Ko darīt, ja pretējā puse noliedz savu parādu?
Lietvedība
08:30, 24. Feb. 2016
Kā rīkoties ar neapmierinātiem klientiem, kuri regulāri izrāda savas pretenzijas pret uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem? Vai uzņēmējam ir tiesības atteikties no šāda klienta (juridiskas personas), liedzot turpmāk izmantot sniegtos pakalpojumus? Kā to juridiski pareizi pamatot?
Lietvedība
21:08, 20. Jan. 2016
Dzīve ir dzīve, un, nemaz neplānojot, uzņēmumi var nokļūt situācijā, kad kāds no parādniekiem kavē parādus vai pat kļūst maksātnespējīgs un iespēja atgūt parādu sarūk līdz minimumam. Lai izvairītos no šādām situācijām, ieteicams jau laikus nodrošināties. Kā to izdarīt?
Lietvedība
08:13, 8. Dec. 2015