Publikācijā "Kad slēgt autora līgumu?" (iTiesības, 05.03.2018.) minēts, ka autora līgums ir uzņēmuma līguma veids. Taču, kad ir noslēgts uzņēmuma līgums, ir jāiesniedz ziņas par darba ņēmējiem, jāmaksā sociālais nodoklis par darba ņēmēju, bet, kad noslēgts autora līgums, to nevajag. Līdz ar to, vai ir korekti nosaukt autora līgumu par uzņēmuma līguma veidu?
Lietvedība
06:00, 21. Jūn. 2018
Kādus pienākumus mājas pārvaldnieks drīkst noteikt iedzīvotāju pilnvarotajam pārstāvim, t.s. mājas vecākajam? Vai no normatīvo aktu prasībām izriet tiesības no tiem atteikties?
Lietvedība
06:00, 12. Jūn. 2018
Kādi dokumenti jānoformē, ja darbinieks uz un no darba dodas ar savu auto un darba devējs viņam kompensē degvielas izdevumus? Šāds punkts iekļauts arī darba līgumā.
Lietvedība
08:00, 24. Mai. 2018
Kā noteikt, vai konkrētā situācijā ir nepieciešams slēgt autora līgumu, nevis, piemēram, darba vai uzņēmuma līgumu?
Lietvedība
07:00, 15. Mai. 2018
Cik ilgi pēc tā termiņa beigām uzņēmumam jāglabā automašīnas patapinājuma līgums?
Lietvedība
07:00, 4. Apr. 2018
Vai kādā normatīvajā aktā ir paredzēti nosacījumi līguma noslēgšanas vietas norādīšanai? Noslēdzot (sagatavojot) līgumu (piemēram, darba, nomas u.tml.), obligāta prasība ir norādīt līguma numuru, datumu un vietu. Vai kā vieta līgumā jānorāda pilsēta (novads), kurā reģistrēta SIA, kas slēdz līgumu, juridiskā adrese? Vai arī var norādīt struktūrvienības adresi vai vietu, kur līgumu fiziski paraksta? Cik svarīgi ir līgumā norādīt vietu, un vai līgums būs spēkā, ja tā nebūs norādīta? Ja SIA sagatavo līgumu (piemēram, līgumu ar personālu), vai obligāti jāraksta pilsēta / novads, kurā reģistrēta SIA juridiskā adrese? Ja gan SIA juridiskā adrese, gan struktūrvienības adrese reģistrēta novadā, vai kā līguma noslēgšanas vieta jānorāda novads vai tomēr konkrēts ciems?
Lietvedība
08:00, 9. Feb. 2018
Cik ilgi nekustamo īpašumu drīkst nenodot ekspluatācijā? Kad tas jādara obligāti? Zinu daudzus, kas uzbūvē un dzīvo ekspluatācijā nenodotās ēkās, jo procedūra ir pārāk sarežģīta. Kā to izdarīt iespējami vienkāršāk?
Lietvedība
09:11, 18. Jan. 2018
Kādu līgumu uzņēmumam slēgt ar mūziķi, kas Ziemassvētku pasākumam nodrošinās muzikālo noformējumu? Kādi būtiskākie punkti jāparedz šādā līgumā? Kas vēl jāņem vērā?
Lietvedība
08:48, 8. Nov. 2017
Kas ir līguma atcēlums? Kādos gadījumos to var izmantot? Kādi ir priekšnoteikumi un iespējamie šķēršļi?
Lietvedība
08:00, 19. Okt. 2017
Vai, iegādājoties nekustamo īpašumu, obligāti jāpiesaista notārs? Kādus riskus var mazināt notāra līdzdalība?
Lietvedība
08:00, 17. Okt. 2017
Kādos normatīvajos aktos un kā regulēts elektronisko dokumentu derīgums bez paraksta? Kad elektroniski sagatavots rēķins ir derīgs bez paraksta?
Lietvedība
08:00, 12. Okt. 2017
Vai darījuma konts, pērkot nekustamo īpašumu, mazina risku tikt apkrāptam? Kāda ir šī konta nozīme? Kad banka pārskaita pircējam naudu? Kad pārdevējs zaudē savas īpašuma tiesības? Kas jāņem vērā, ja šāda darījumu konta nav?
Lietvedība
08:00, 27. Sep. 2017
Ar sievu dzīvojam dažādās valstīs un esam nolēmuši šķirties. Mums ir kopīgs bērns, kā arī laulības laikā kopīgi iegādāts īpašums. Diemžēl nav iespējams abiem vienlaikus būt Latvijā, lai dotos pie notāra šķirt laulību. Vai šādā gadījumā ir iespējams kādu pilnvarot mani pārstāvēt? Kas vēl jāņem vērā šādā situācijā?
Lietvedība
08:00, 5. Sep. 2017
Ja personai ir izsniegta universālpilnvara, vai visām iestādēm, kas zina par pilnvaras esamību, jāsazinās ar pilnvaroto personu vai tomēr paralēli (vai iepriekš) arī ar pilnvaras devēju? Vai ar universālpilnvaru pilnvarniekam ir noteikts pienākums pārstāvēt pilnvaras devēju jebkurā brīdī? Kā rīkoties, ja atsevišķos gadījumos pilnvaras devējs pats var un grib sevi pārstāvēt?
Lietvedība
08:00, 26. Jūl. 2017
Pirms 7 gadiem tēvs man uzdāvināja dzīvokli (ir dāvinājuma līgums). Pa šo laiku savas īpašuma tiesības neesmu nostiprinājis zemesgrāmatā, taču šobrīd vēlos dzīvokli pārdot. Kā rīkoties? Kādi dokumenti man jāsagatavo?
Lietvedība
08:00, 25. Mai. 2017