Saprotams, ka var patapināt kustamo mantu, piemēram, automašīnu, bet vai iespējams patapināt zirgu? Kā šādā gadījumā noformēt līgumu, un kādi īpaši punkti tajā jāparedz?
Lietvedība
07:00, 25. Mai. 2021
Kādas darbības obligāti jāveic pirms dokumentu, kas glabājas uzņēmuma arhīvā, iznīcināšanas? Kā pareizi sagatavot aktu par šo notikumu, un kādas nianses jāņem vērā?
Lietvedība
07:00, 18. Mai. 2021
Vai dokumentam ir juridisks spēks, ja elektroniskā vidē viena no līguma pusēm paraksta to ar drošu elektronisko parakstu jeb e-parakstu, bet otra puse dokumentu paraksta papīra formā, ieskenē un pievieno sistēmā?
Lietvedība
07:00, 11. Mai. 2021
Vai uzņēmumā saņemtās un izsūtītās vēstules, pavēles, rīkojumi u.c. dokumenti, kas jāglabā ilgāku laiku, ir jānumurē? Vai tas ir obligāts nosacījums? Vai numerācijas esamība ietekmē konkrētā dokumenta juridisko spēku?
Lietvedība
07:00, 22. Apr. 2021
Cedents (ātro kredītu aizdevējs) noslēdz cesijas līgumu ar cesionāru. Ar šo līgumu cedents nodod cesionāram un cesionārs pieņem prasījumus pret cedenta parādniekiem. Parādnieku saraksts un saistību apmērs līguma parakstīšanas dienā noteikts līguma pielikumā. Cik likumīgs ir cesijas līgums ar parādnieku sarakstu? Vai Latvijas normatīvajos aktos nav noteikts, ka cesijas līgums jāslēdz par konkrētu parādnieku?
Lietvedība
07:00, 15. Apr. 2021
Papīra dokumenta atvasinājumu apstiprina ar uzrakstu "Kopija" un "Kopija pareiza". Kā apliecināt elektronisku dokumentu jeb e-dokumentu kopijas, ja otra darījuma puse prasa atsūtīt atvasinājumus līgumiem u.c. dokumentiem, kas parakstīti ar elektronisko parakstu (e-parakstu)?
Lietvedība
07:00, 8. Apr. 2021
Uzņēmums plāno pilnībā pāriet uz elektronisku iekšējo dokumentu apriti, taču esam konstatējuši, ka ne visiem darbiniekiem ir e-paraksts. Vai organizācija drīkst pieprasīt saviem darbiniekiem izveidot e-parakstu? Vienlaikus saskaramies ar vēl kādu problēmu, – piemēram, noliktavas darbiniekiem nemaz nav e-pasta adrešu un nav iespēju tajās regulāri ieskatīties. Ko darīt?
Lietvedība
07:00, 1. Apr. 2021
Darbiniekiem dažādi iekšējie dokumenti tiek nosūtīti elektroniski – gan vienkārši e-pastā, gan dažkārt arī biznesa vadības programmā. Katrs darbinieks tos atver un iepazīstas. Kā glabāt šo elektroniski saņemto informāciju, ka darbinieks ir atvēris un iepazinies ar dokumentu?
Lietvedība
07:50, 25. Mar. 2021
Vai organizācijas arhīvā esošos papīra formāta dokumentus, kas jāglabā 90 gadus kopš personas dzimšanas, drīkst ieskenēt un glabāt atmiņas kartē (flash)? Vai tiem būs juridiskais spēks?
Lietvedība
07:00, 18. Mar. 2021
Kādas ir izīrētāja iespējas, ja rodas problēmsituācijas sadarbībā ar īrniekiem? Kā piedzīt parādus no pazuduša dzīvokļa īrnieka? Vai tiešām vienīgais risinājums ir vērsties tiesā, kur šis process var aizņemt ilgu laiku?
Lietvedība
07:00, 11. Mar. 2021
Kas ir uzskatāms par parakstīšanas datumu dokumentam, ja katra puse to ir parakstījusi ar drošu elektronisko parakstu citā datumā? Piemēram, ja pieņemšanas-nodošanas aktu viena puse paraksta mēnesi vēlāk. Vai darījums ir spēkā no brīža, kad to parakstījis pirmais parakstītājs?
Lietvedība
07:00, 9. Mar. 2021
Uzņēmumam jau ilgstoši ir kāds parādnieks. Šobrīd prasījuma tiesību noilguma termiņš iet uz beigām, taču parādnieks joprojām ignorē. Kā šādā gadījumā rīkoties?
Klausies
Lietvedība
07:00, 23. Feb. 2021
Kāds faktiski izskatās vienkāršs elektroniskais paraksts? Vai tas var saturēt vārdu un uzvārdu vai arī tas var būt svītrkods, par kura atšifrējumu informācija pieejama tikai pašam dokumenta radītājam, kuru ģenerē sistēma, vai arī kāds cits veids?
Lietvedība
07:00, 18. Feb. 2021
Kā pareizi iesniegt dokumentu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, ja saņēmējam tas ir nepieciešams papīra formā?
Lietvedība
07:00, 2. Feb. 2021
Bieži puses e-pastos apmainās ar skenētu līguma kopiju sūtījumiem. Tiesas tos pieņem kā pierādījumus, bet problēmas var rasties, ja otra puse to neatzīst.
Lietvedība
07:00, 26. Jan. 2021