Uzņēmuma darbības veids ir restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi. Restorāna darbinieks banketa vajadzībām iegādājas vīnu veikalā, norēķinās ar skaidru naudu, saņemot attaisnojuma dokumentu – čeku. Vai čeks par alkoholisko dzērienu iegādi ir derīgs kā attaisnojuma dokuments grāmatvedībā? Vai šādu veikalā iegādātu alkoholu var iztirgot restorāna bārā?
Komercdarbība
07:00, 28. Dec. 2020
Publiskai akciju sabiedrībai nav iespējams noteikt patieso labuma guvēju, un Uzņēmumu reģistrs to arī akceptē. Taču bankas savās veidlapās šajos gadījumos kā patiesos labuma guvējus pieprasa norādīt valdes locekļus. Cik tas ir likumīgi?
Komercdarbība
07:00, 26. Nov. 2020
Ja uzņēmumā jau ir darbinieks, kam atbilstoši amatam ir pienākums rūpēties arī par Covid-19 riskiem, vai ir vajadzīgs atsevišķs rīkojums tieši saistībā ar valdības lēmumu par ārkārtējo situāciju?
Komercdarbība
07:00, 17. Nov. 2020
Vai dividenžu saņemšana konfliktē ar kādiem pabalstiem (vecāku pabalsts, bezdarbnieka pabalsts, slimības pabalsts u. c.), proti, vai var tikt atcelts pabalsts, ja konstatēta dividenžu saņemšana noteiktā periodā?
Komercdarbība
07:00, 10. Nov. 2020
Vai drīkst saimnieciskajā darbībā izmantot sabiedrībā pazīstamai preču zīmei identisku vai līdzīgu preču zīmi, ja tā tiek izmantota pavisam citā nozarē?
Komercdarbība
07:00, 5. Nov. 2020
Mikrouzņēmuma vienīgā īpašniece/darbinieks šobrīd ir bērnu kopšanas atvaļinājumā, bet ir nodarbināta kā darba ņēmēja arī citā uzņēmumā – SIA "X" –, kur šobrīd arī skaitās bērna kopšanas atvaļinājumā. Vai viņa ir tiesīga saņemt bezdarbnieku pabalstu, ja pārtrauc darba attiecības, respektīvi, neuzsāk darba attiecības pēc bērna kopšanas atvaļinājuma SIA "X" un mikrouzņēmumā, kur ir vienīgā valdes locekle, nenotiek nekāda saimnieciskā darbība, proti, netiek gūti ienākumi?
Komercdarbība
07:00, 29. Okt. 2020
Kāda atbildība ir veikala darbiniekam, ja veikals darba laikā ir apzagts? Vai no pārdevēja algas var ieturēt summu nozagto preču vērtībā? Vai jāņem vērā kādi ierobežojumi? Ja summa tos pārsniedz, tad ieturējumi tiek veikti vairāku mēnešu garumā, kamēr parāds tiek dzēsts? Darba līgumā noteikts, ka pārdevējs ir atbildīgs par mantas nozaudēšanu, bojāšanu. Vai no pārdevējas algas var ieturēt šādus veikala zaudējumus? Un kā to vislabāk noformēt? Vai par zādzības faktu jābūt policijas aktam?
Komercdarbība
07:00, 27. Okt. 2020
Dalībnieks piedalās uzņēmuma organizētā video seminārā (vai arī attālinātā sapulcē). Vai viņš drīkst to ierakstīt un pēc tam fragmentus publicēt sociālajos tīklos? Vai arī šis skaitās autortiesību vai datu regulas pārkāpums? Ko drīkst un ko nedrīkst publicēt bez saskaņošanas ar organizatoru vai autoru?
Komercdarbība
07:00, 20. Okt. 2020
Krievijas pilsonis, kuram ir ES zilā karte ar tiesībām uz nodarbinātību ar ierobežojumiem (tiesības strādāt pie noteikta darba devēja), proti, viņš strādā Latvijas uzņēmumā, plāno kļūt par cita Latvijas uzņēmuma īpašnieku. Viņš pats tur nestrādās, nesaņems par to atalgojumu. Līdz ar to šis cilvēks vienlaikus būs gan darbinieks Latvijas uzņēmumā, kurā jau šobrīd strādā ar ES zilo karti uz pilno slodzi, gan cita Latvijas uzņēmuma īpašnieks. No uzņēmuma, kuru plānots nopirkt, īpašnieks tikai saņems dividendes reizi gadā, nevis darba algu. Vai šī situācija kaut kādā veidā ietekmēs esošo ES zilo karti? Vai būs vajadzīga jauna ES zilā karte ar kaut kādām speciālām atzīmēm?
Komercdarbība
07:00, 8. Okt. 2020
SIA “A” vienīgais īpašnieks (fiziska persona) nolēma pārdot visas savas kapitāla daļas citai fiziskai personai pa 5000 eiro. SIA ir pilnībā apmaksāts pamatkapitāls 2800 eiro apmērā un nesadalītā peļņa par 2018. un 2019. gadu. Kapitāla daļu pirkuma līgumā norādīts datums, no kuras jaunajam īpašniekam ir tiesības uz dividendēm (piemēram, no līguma noslēgšanas datuma). Vai es saprotu pareizi, ka vecajam īpašniekam jāmaksā tikai kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā no 2200 eiro?
Komercdarbība
07:00, 8. Sep. 2020
Biedrība vairs neveic nekādas funkcijas, tāpēc to plānots likvidēt. Visas saistības ir dzēstas, un biedrībai ir atlikuši tikai naudas līdzekļi kontā. Ko biedrība var darīt ar šiem naudas līdzekļiem? Kādā veidā biedri varētu sadalīt šos naudas līdzekļus savā starpā? Nepieciešamības gadījumā arī nomaksāt nodokļus, bet kādus un kādā apmērā?
Komercdarbība
07:00, 1. Sep. 2020
Esam neliels uzņēmums, kas sniedz pakalpojumus. Savos sociālajos tīklos ielikām informāciju, ka viens laimīgais klients, kurš izvēlēsies saņemt konkrēto pakalpojumu no mūsu uzņēmuma, dāvanā saņems balvu vērtībā līdz 20 eiro. Sazvanoties ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju, mums pateica, ka šajā gadījumā nepieciešama loterijas licence un jānomaksā 25% nodeva no balvu fonda. Kā mums likumiski pareizi būtu jānoformē šāda veida darbības?
Komercdarbība
07:00, 18. Aug. 2020
Kā uzņēmumā, kurā visi darbinieki strādā no mājām, noformēt dokumentus, uz kuriem nepieciešami darbinieku paraksti? Vai ārkārtējās situācijas laikā varētu būt pietiekami, ja, piemēram, darba kārtības noteikumi tiks izlasīti e-pastā un apstiprinājums par iepazīšanos saņemts vienkāršā e-pasta vēstulē?
Komercdarbība
07:00, 7. Jūl. 2020
Šobrīd, kad atļauts pulcēties lielākām grupām treniņos, semināros un citos organizētos pasākumos, populārs kļūst apliecinājums, ko vaicā dalībniekam par veselības stāvokli. Vai un kuros gadījumos klientiem, semināru un citu pasākumu dalībniekiem jādod apliecinājums par savu veselības stāvokli? Un vai šis apliecinājums ir korekts no personas datu aizsardzības skatpunkta?
Komercdarbība
07:00, 30. Jūn. 2020
Hakatonā, kurā piedalījāmies ar darba devēja piekrišanu, trīs kolēģi radījām lietotnes prototipu (datorprogrammu). Pēc hakatona kopā ar vienu no domubiedriem gribu turpināt attīstīt prototipu un dibināt uzņēmumu, tomēr trešais kolēģis nav ieinteresēts. Kā rīkoties, lai nerastos līdzautora tiesību pārkāpums?
Komercdarbība
07:00, 26. Mai. 2020