Joprojām neskaidrs ir jautājums par personu lietu glabāšanu privātām institūcijām. Vai personu lietas jāglabā 75 gadus? Kādam nolūkam privātiem uzņēmumiem jāglabā tādi dokumenti kā līgums, vienošanās par darba līguma grozījumiem, iekšējie darba kārtības noteikumi, amata apraksts? Kā organizēt personu lietu krājumus? Vai ir iespēja kādas lietas nodot glabāšanai arhīvā? Ja jā, tad kā privātam uzņēmumam jānodod lietas arhīvā?
Komercdarbība
07:00, 23. Okt. 2018
Kas jāņem vērā, slēdzot datu apstrādes līgumu starp pārzini un apstrādātāju? Cik tālu par apstrādātāja "apakšapstrādātāju ķēdi" viņam jāsniedz informācija pārzinim? Vai pienākums ziņot pārzinim par apakšapstrādātājiem un pienākums katru reizi saņemt piekrišanu pirms apakšapstrādātāju piesaistes nav nesamērīgs, ņemot vērā apstrādātāja komercdarbības intereses, tostarp komercnoslēpuma aizsardzību?
Komercdarbība
07:00, 4. Okt. 2018
Vai Latvijas tiesās ir iespējams piedzīt parādu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī reģistrēta uzņēmuma?
Komercdarbība
07:00, 2. Okt. 2018
Valdes loceklim Ainim (uzņēmumu īpašnieks) pieder daļas 2 uzņēmumos – "B" un "C". Uzņēmumā "B" Ainim pieder 50% daļu, uzņēmumā "C" - 33,33% daļu. Valdes loceklim Dainim (uzņēmumu īpašnieks) pieder daļas 2 uzņēmumos – "B" un "C". Uzņēmumā "B" Dainim pieder 50% daļu, uzņēmumā "B" - 33,33% daļu. Ainis un Dainis nav radinieki. Vai uzņēmumi "B" un "C", savstarpēji veicot jebkādus darījumus, uzskatāmi par saistītajām personām?
Komercdarbība
07:00, 28. Sep. 2018
Kāpēc nepieciešams reģistrēt preču zīmi? Saprotams, ka tās ir papildu izmaksas, kuras jauns uzņēmējs nemaz nevar atļauties, tad kāpēc tas tomēr ir būtiski? Kur un kā notiek reģistrēšana?
Komercdarbība
06:00, 28. Aug. 2018
Lai arī personas piekrišanas nepieciešamība noteiktu darbību veikšanai normatīvajos aktos bija paredzēta jau iepriekš, jaunu aktualitāti šis institūts ieguvis līdz ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas spēkā stāšanos. Ne viens vien uzņēmējs uzdod jautājumu, vai, piemēram, klientu personas datu apstrādei ir nepieciešama klienta piekrišana.
Komercdarbība
06:00, 7. Aug. 2018
Krievijas pilsonis ir dibinājis SIA Latvijā. Saimnieciskajā darbībā plānots pirkt preces no Latvijas un Eiropas Savienības (ES) valstīm un pārdot Krievijas uzņēmumam. Vai Krievijas pilsonim – īpašniekam, lai veiktu saimniecisko darbību, nepieciešams uzreiz saņemt uzturēšanās atļauju un būt darba attiecībās?
Komercdarbība
06:00, 31. Jūl. 2018
Vai brauciens noformējams kā komandējums, ja Latvijā strādājoša uzņēmuma dibinātājs ir citas valsts (piemēram, Krievijas) pilsonis un viņš dodas komandējumā uz kādu citu valsti (piemēram, Kipru)? Biļetes avioreisam tiek iegādātas no dzīvesvietas valsts.
Komercdarbība
06:00, 19. Jūl. 2018
Kas jāņem vērā, sagatavojot dokumentu, piemēram, līgumu tulkojumus? Kā gūt pārliecību, ka tulkojums tiešām ir precīzs un otra puse visus nosacījumus saprot tieši tāpat?
Komercdarbība
06:00, 3. Jūl. 2018
Rūpējoties par datu aizsardzību, klienti var uzskatīt, ka pilnvarā nav jānorāda pilnvarnieka personas kods. Vai, piemēram, pārdevējs, izsniedzot preci, saņēmējam var pieprasīt uzrādīt pilnvaru, kurā ir norādīts pilnvarnieka personas kods?
Komercdarbība
06:00, 26. Jūn. 2018
Kā rīkoties valdes loceklim, ja uzņēmumam ir pieteikta maksātnespēja, taču viņam nav finansiālu iespēju pieteikt maksātnespēju? Kādas ir sekas, ja netiek pieteikta maksātnespēja uzņēmumam, kuram ir nodokļu parādi? Kādi procesi un sankcijas gaidāmas?
Komercdarbība
07:00, 31. Mai. 2018
Vai kreditors drīkst iesniegt tiesā pieteikumu par juridiskās personas maksātnespēju, ja juridiskās personas valde ir atbrīvota un tās darbība ir izbeigta ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu, tomēr juridiskā persona vēl nav likvidēta un nav izslēgta no komercreģistra?
Komercdarbība
07:00, 7. Mai. 2018
Advokātu birojā ir 3 partneri – zvērināti advokāti, kā arī noslēgti vairāki uzņēmuma līgumi ar citiem advokātiem, kam obligāta ir prasība reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem. Vai advokātu birojs drīkst partnerus un advokātus sūtīt komandējumā? Vai viņiem drīkst maksāt dienas naudu?
Komercdarbība
08:00, 25. Apr. 2018
Francijā reģistrēts uzņēmums iesniedz Latvijas uzņēmumam elektroniski sagatavotu rezidenta apliecību, tomēr tajā nav paraksta (arī elektroniskā) un zīmoga. Vai Latvijas uzņēmums drīkst pieņemt šādu dokumentu? Vai, pamatojoties uz šo apliecību, uzņēmums drīkst izmaksas brīdī neieturēt uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) darījumiem ar nerezidentu, kuru summa nepārsniedz 5000 EUR?
Komercdarbība
07:00, 19. Apr. 2018
Kādas ir sekas, ja juridiskā persona (uzņēmums) nav sasniedzama tās juridiskajā adresē?
Komercdarbība
07:00, 10. Apr. 2018