Vai "WhatsApp" ziņu saraksti var izmantot kā pierādījumu tiesā, lai interpretētu pušu starpā esošo līgumattiecību saturu (pušu nodomu)? Kāda nozīme ir šādiem pierādījumiem?
Tiesvedības
07:00, 7. Mai. 2021
Pagājušā gada nogalē plašāk izskanēja spriedums par pierādīšanas pienākumu valdes locekļa kreditoru prasībā pret komercsabiedrību, ja valdes loceklis, būdams ar komercsabiedrību tieši saistīta persona, pienākumus pildījis bez atlīdzības. Ar ko šis stāsts interesants?
Tiesvedības
07:00, 26. Apr. 2021
2020. gada nogalē Senāta Civillietu departaments ar spriedumu lietā SKC-12/2020 mainīja judikatūru jautājumā par kreditora atgādinājuma būtību un atgādinājuma izsniegšanas parādniekam nozīmi noilguma pārtraukšanas kontekstā.
Tiesvedības
07:00, 16. Apr. 2021
Jautājums par privāto dzīvi jau iepriekš aktualizējās saistībā ar īstenojamo datu aizsardzības reformu. Šajā pārmaiņu un ārkārtējās situācijas laikā, kad attālinātais darbs jeb darbs no mājām strauji palielinājies un mainījis mūsu ikdienas dzīvi, tas ir vēl aktuālāk, jo nošķirt darbu no privātās dzīves kļūst arvien grūtāk.
Klausies
Tiesvedības
07:00, 9. Apr. 2021
Aplūkojam Eiropas Savienības Tiesas spriedumus, kuros skaidrotas direktīvas 2001/23/EK par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz darbinieku tiesību aizsardzību uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību vai uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību daļu īpašnieka maiņas gadījumā normas!
Tiesvedības
07:00, 31. Mar. 2021
Nu jau par vispārzināmu faktu uzskatāma tēze, ka Covid-19 ietekmējis katru Latvijas uzņēmumu. Ir uzņēmumi, kam šis bija fantastisks izrāviena, jaunu tehnoloģiju ieviešanas un attīstības periods, tomēr liela daļa darba devēju bija spiesti pieņemt lēmumu par darbinieku skaita samazināšanu.
Tiesvedības
07:00, 22. Mar. 2021
Uzņēmumi joprojām ir spiesti pielāgoties jauniem apstākļiem, ieviešot arvien jaunus risinājumus, lai regulētu jautājumus par darbinieku darba vietu un darba laiku. Attālinātā darba apstākļos aktuāls un bieži vien arī neskaidrs ir jautājums par pareizu darba laika uzskaiti. Sevišķi svarīgi tas ir, runājot par tā saukto dežūrlaiku. Izskatīsim tiesas atziņas par šo jautājumu!
Tiesvedības
07:00, 24. Feb. 2021
Beidzamos gados likumdevējs veicinājis rakstveida procesā skatīto lietu īpatsvara pieaugumu tiesā, jo tādējādi iespējams nodrošināt ātrāku lietu izskatīšanu, ekonomējot arī tiesas resursus.
Tiesvedības
10:34, 15. Feb. 2021
Strīda risināšana un ar to saistītais process sākas ilgi pirms brīža, kad rodas pats strīds, proti, jau tad, kad plānojam sadarbību ar potenciālo darījuma partneri. Ir divi priekšnoteikumi, lai strīda risināšana notiktu iespējami veiksmīgi. Pirmais – jau laikus plānot, kādi ir konkrētā darījuma riski, otrais – pareizi izvēlēties tiesu.
Tiesvedības
07:00, 3. Feb. 2021
Jānorāda, ka vismaz pagaidām tiesu prakse, kur Covid-19 izmantots kā arguments, ir samērā neliela. Iespējams, tas saistīts ar apstākli, ka t.s. pandēmijas pirmais vilnis bija samērā viegls un neilgs, bet tiesvedībai nepieciešams ilgāks laiks. Līdz ar to, ja šobrīd notiek tiesvedības, kurās kā arguments izmantota Covid-19 pandēmija, spriedumi sagaidāmi ilgākā periodā.
Tiesvedības
07:00, 25. Jan. 2021
Šoreiz izskatīsim Latvijas tiesu praksē nesen izskatītu muitas lietu – Senāta 2020. gada 28. maija spriedumu lietā SKA-54/2020. Tajā izvērtēta virkne apstākļu: pareiza muitas procedūras – ievešana pārstrādei – piemērošana, muitas parāda rašanās, ja netiek ievērota procedūra, un tas, vai muitas parāds ietver arī pievienotās vērtības nodokli.
Tiesvedības
07:00, 30. Dec. 2020
Saskaņā ar likumu “Par nodokļiem un nodevām” Valsts ieņēmumu dienestam ar noteiktiem nosacījumiem ir atļauts apturēt nodokļu maksātāja saimniecisko darbību. Piemēram, ja nodokļu maksātājs ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas. Līdz šim Valsts ieņēmumu dienests pārāk plaši interpretējis savas tiesības tik būtiski ierobežot komersanta darbību. Nozīmīgu skaidrojumu par to nesen sniedzis Latvijas Republikas Senāts.
Tiesvedības
07:00, 28. Dec. 2020
Preču zīmju aizsardzības jautājumiem katrā no uzņēmējdarbības jomām ir nedaudz atšķirīgas nianses, tāpēc turpmāk rakstu sēriju ietvaros tās aplūkosim. Šajā rakstā aplūkosim apģērbu tirdzniecības nozari – tiesu prakses aktualitātes, preču zīmju izmantošanas jautājumus, potenciālo labuma gūšanu no citas personas agrāk reģistrētām preču zīmēm un citus jautājumus.
Tiesvedības
07:00, 18. Dec. 2020
Publiskie iepirkumi mums nereti saistās ar sūdzībām par pasūtītāja rīcību, negodīgu konkurenci un tiesvedībām. Šāda asociācija skaidrojama ne tikai ar katra pretendenta vēlmi uzvarēt publiskajā iepirkumā, bet arī ar samērā specifiskām publiskā iepirkuma nolikuma prasībām, ko pasūtītājs nosaka gan publiskā pasūtījuma priekšmetam, gan pretendenta pieredzei. Tieši neizpratne par publisko iepirkumu pamatprincipiem un pasūtītāja rīcības brīvību pretendentiem nereti neļauj saprast konkrētu publiskā iepirkuma nolikumā ietverto prasību pamatotību.
Tiesvedības
07:00, 11. Dec. 2020
“Krājbankas lietas” stāsts publiskajā telpā izskanējis plaši, bet ko no tā varam mācīties un kādas atziņas tajā paustas par valdes locekļu atbildību?
Tiesvedības
07:00, 2. Dec. 2020