Kopīpašnieku strīdi nekad nav bijis retums. Vai ar grozījumiem Civillikumā ieviestie jaunie veidi kopīpašnieku strīdu risināšanai, tostarp iepriekš nebijusi kopīpašuma izbeigšanas kārtība, tos atrisinās? Aplūkosim un skaidrosim izmaiņas kopīpašuma izbeigšanas regulējumā!
Filmu, mūzikas ierakstu, datorprogrammu un citu ar autortiesībām aizsargātu darbu autoriem ar likumu piešķirtas izņēmuma tiesības uz to izmantošanu. Lai atļautu darbu lietot citai personai vai – tieši pretēji – ierobežotu šādu iespēju, autors var izdot licences un slēgt licences līgumus. Aplūkosim to sastāvdaļas, iespējamos veidus un formu!
Lietvedība
06:00, 12. Apr. 2022
Laikā, kad liela daļa "dzīves" paiet e-pastos, būtiski zināt, uz kurām elektroniskajām vēstulēm jāatbild obligāti, bet kuras varam izlikties, ka nemaz neesam saņēmuši, ja vien to pieļauj mūsu sirdsapziņa. Aplūkojam būtiskākos kritērijus, izņemot patērētāju tiesību aspektus!
Klausies
Lietvedība
06:00, 18. Mar. 2022
Daudzas ikdienišķas darbības, ko agrāk veicām klātienē, patērējot tam daudz vairāk laika, šobrīd varam veikt attālināti un daudz parocīgāk. Valsts un pašvaldību iestādes ar mērķi atvieglot ikdienu un padarīt pakalpojumus pieejamus ikvienam nodrošinājušas, ka šobrīd iedzīvotāji un uzņēmumi ar valsts un pašvaldību iestādēm var sazināties ērti, ātri, droši un vienuviet – e-adreses sistēmā. No nākamā gada uzņēmumiem oficiālā e-adrese būs jāizmanto obligāti.
Lietvedība
06:00, 11. Mar. 2022
Organizācijas elektroniskos dokumentus glabā dažādos veidos, izmantojot elektroniskās dokumentu pārvaldības sistēmas vai drošos glabāšanas diskus jeb "mākoņus". Kā to labāk darīt praktiski?
Lietvedība
06:00, 4. Mar. 2022
Galvojumu tēma ir aktuāla gan fiziskām, gan juridiskām personām, taču praksē galvojumus biežāk prasa tieši komersantu dalībniekiem – fiziskām personām. Aplūkosim būtiskākos jautājumus, kas par šo tēmu jāzina ikvienam galvotājam un galvojuma ņēmējam.
Klausies
Lietvedība
06:00, 28. Feb. 2022
Drīz būs apritējuši divi gadi, kopš Latvijā sadzīvojam ar Covid-19 pandēmijas apstākļiem, kas ietekmējuši mūsu paradumus gan ikdienas dzīvē, gan darba gaitās. Daudziem komersantiem arvien ierastāks kļuvis attālinātais darbs, proti, darbs ārpus komersanta galvenā biroja jeb mītnes vietas. No vienas puses, šāda situācija kādam var likties ērta un pieņemama, tomēr, no otras puses, tā rada arī riskus.
Lietvedība
06:00, 9. Feb. 2022
Teju ikvienam uzņēmumam ir bijis nepieciešams slēgt līgumus ar informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējiem. Dažkārt sadarbības laikā informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēji neievēro būtiskus termiņus, palielina cenas projekta ietvaros vai sniedz neatbilstošas kvalitātes pakalpojumu. Aplūkosim, kādi nosacījumi jāiekļauj līgumā ar informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēju, lai mazinātu pasūtītāja riskus.
Klausies
Lietvedība
06:00, 28. Jan. 2022
Datu ievākšana statistikas veidošanai nepieciešama gan uzņēmumam iekšējās darba kvalitātes, apjoma un daudzveidības pārskatāmībai un kontrolei, gan arī valsts mērogā, lai sabiedrība kopumā būtu informēta par ekonomiskajiem, sociālajiem un demogrāfiskajiem rādītajiem valstī, ko var izmantot gan pētniecībā, gan darbā.
Lietvedība
06:00, 1. Dec. 2021
Pretenzija – nepatīkams pārsteigums komersantam vai viens no rīkiem, ar ko aizsargāt savas tiesības? Jebkurš var nokļūt abās situācijās un kļūt gan par pretenzijas saņēmēju, gan iesniedzēju, līdz ar to noderīgi zināt, kā rīkoties, saņemot pretenziju, un kādos gadījumos savu interešu aizstāvēšanai var izmantot rakstisku pretenziju.
Klausies
Lietvedība
06:00, 26. Nov. 2021
Darbinieka pilnvarošana darba vai citu saistītu jautājumu risināšanai var būt uzticības izrādīšana darbiniekam konkrētu jautājumu risināšanai, kā arī pilnvaru darbiniekam var izdot kā dokumentu, kurā ietvertas darbību un kompetences robežas.
Klausies
Lietvedība
06:00, 12. Nov. 2021
Teju katram pilngadīgam cilvēkam un arī ne vienam vien nepilngadīgajam rodas situācijas, kad nepieciešams sagatavot iesniegumu vai vēstuli, lai risinātu kādu jautājumu. Piedāvājam ieskatu par vēstulēm, iesniegumiem un ar tiem saistīto regulējumu. Viss rakstā minētais attiecināms uz gadījumiem, kad iesniegumus un vēstules adresē valsts pārvaldes iestādēm.
Lietvedība
07:00, 11. Okt. 2021
Šovasar stājās spēkā administratīvi teritoriālā reforma, un pašvaldību vēlēšanās jau piedalījāmies atbilstoši jaunajam teritoriālajam dalījuma principam. Ko šī reforma mainījusi uzņēmēju ikdienā? Vai turpmāk kaut kas jādara citādi, nekā bija ierasts?
Lietvedība
07:00, 1. Okt. 2021
Iespējamas situācijas, kad uzņēmuma vai iestādes vadītājs devies komandējumā, atrodas atvaļinājumā vai citu iemeslu dēļ nav darbā. Kā rīkoties iestādei vai uzņēmumam laika periodā, kamēr vadītājs ir prom? Kas ir tiesīgs vadītāja vietā parakstīt dokumentāciju, tostarp rīkojumus? Vai šādām darbībām nepieciešama speciāla pilnvara, un vai persona ar komercpilnvaru ir tiesīga tās īstenot?
Klausies
Lietvedība
07:00, 13. Sep. 2021
Darbinieku apmācības, līdzīgi kā daudzi citi notikumi organizācijās, saistītas ar noteiktiem veicamajiem lietvedības darbiem. Kā veidot apmācību grafiku? Kā plānot mācības? Kā tās organizēt? Palūkosimies uz darbinieku apmācību tēmu no lietvedības skatpunkta!
Lietvedība
07:00, 25. Aug. 2021