Vai darbiniekus darba laikā drīkst filmēt nevis drošības, bet darba kontroles nolūkos? Vai birojā drīkst izvietot noklausīšanās ierīces, lai pārliecinātos, ka darba laiks tiek pavadīts, veicot tiešos darba pienākumus? Vai darbinieki par to ir jāinformē?
Komercdarbība
08:00, 27. Jūl. 2017
Ja personai ir izsniegta universālpilnvara, vai visām iestādēm, kas zina par pilnvaras esamību, jāsazinās ar pilnvaroto personu vai tomēr paralēli (vai iepriekš) arī ar pilnvaras devēju? Vai ar universālpilnvaru pilnvarniekam ir noteikts pienākums pārstāvēt pilnvaras devēju jebkurā brīdī? Kā rīkoties, ja atsevišķos gadījumos pilnvaras devējs pats var un grib sevi pārstāvēt?
Lietvedība
08:00, 26. Jūl. 2017
Darbinieka bērns ir dzimis 01.06.2017. Darbinieks vēlas izmantot atvaļinājumu bērna tēvam (10 dienas) uzreiz pēc sava ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma, kas viņam piešķirts 2017.gada oktobrī, t.i., apmēram 5 mēnešus pēc bērna dzimšanas. Vai šajā gadījumā darba devējs atvaļinājumu bērna tēvam var piešķirt oktobrī?
Darba tiesības
10:37, 17. Jūl. 2017
Kādos gadījumos darba devējs drīkst darbiniekam nepiešķirt atvaļinājumu? Vai darba devējs drīkst atteikt darbiniekam iespēju izmantot atvaļinājumu, ja ir nepieciešams, lai darbinieks strādā noteiktā laikā, piemēram, svētkos? Ja valstī svētku dēļ ir pārcelta darba diena uz, piemēram, sestdienu, taču darba devējs šajā dienā nevēlas nodarbināt darbiniekus, vai viņš var lūgt to izņemt kā atvaļinājuma dienu?
Darba tiesības
08:00, 14. Jūl. 2017
Vēlos noteikt saskarsmes kārtību ar savu bērnu. Kādi mehānismi pastāv saskarsmes kārtības noteikšanai? Kam jāpievērš uzmanība no procesuālās puses?
Civiltiesības
08:00, 7. Jūl. 2017
Ar darbinieku ir noslēgts līgums uz noteiktu laiku. Nedēļu pirms termiņa beigām darbinieks saslimst. Vai darba līgums "automātiski" tiek pārtraukts dienā, kas norādīta līgumā? Vai arī līgums beidzas tad, kad darbinieks atgriežas no slimošanas? Kā tas būtu jānoformē?
Darba tiesības
08:00, 6. Jūl. 2017
Kad drīkst izmantot brīvo dienu, ja donors nodod asinis? Vai darba devējs drīkst atteikt, ja viņam ir nepieciešams, lai darbinieks šajā laikā ir darbā?
Darba tiesības
08:00, 6. Jūl. 2017
Kāda ir kārtība, kad darbinieks sāk strādāt? Vai darbiniekam obligāti jāraksta iesniegums ar tekstu "Lūdzu pieņemt mani darbā" un darba devējam jāizdod rīkojums? Vai tomēr ir pietiekami ar noslēgto darba līgumu? Kā likumdošanā regulēta darba tiesisko attiecību uzsākšana?
Darba tiesības
09:00, 28. Jūn. 2017
Vai un kā drīkst dalīt tēvu atvaļinājumu? Vai darba devējs drīkst atteikt, ja tēvs grib dalīt šo atvaļinājumu 2 daļās - 5 dienas katrā?
Darba tiesības
08:00, 22. Jūn. 2017
Kad un kā izmantot papildu atvaļinājumu par bērniem līdz 14 gadu vecumam? Vai tas uzkrājas? Ja jā, no kura brīža?
Darba tiesības
08:00, 15. Jūn. 2017
Kā rīkoties, saņemot vēstuli, ka mūsu uzņēmuma debitoram ir uzsākts tiesiskās aizsardzības process (TAP) un mēs esam iekļauti kā nenodrošinātie kreditori? Ko tas nozīmē mūsu uzņēmumam?
Komercdarbība
08:00, 9. Jūn. 2017
Darbinieks strādā maiņās (pa dienām – vairākas dienas jāstrādā, vairākas brīvas) atbilstoši grafikam, tomēr nereti savu nākamo darba dienu vai brīvdienu darbinieks uzzina tikai iepriekšējā dienā. Piemēram, pirmdien pasaka, ka otrdiena ir brīva, bet trešdien jānāk uz darbu. Vai šāda situācija ir pieļaujama? Vai likumā ir noteiktas prasības darba grafika sagatavošanai un paredzēti noteikumi tam, cik dienas (nedēļas, mēnesi) uz priekšu jābūt saplānotam darba grafikam un darbiniekam jāzina savas darba dienas un brīvās dienas?
Darba tiesības
08:00, 8. Jūn. 2017
Darbinieks (precizitātei jānorāda, ka viņa pienākumos neietilpst auto vadīšana) 2.reizi darbavietā ir ieradies iereibis. Kā rīkoties ar šādu darbinieku? Vai un ar kādiem pamatojumiem viņu iespējams atbrīvot? Vai jāveic alkohola pārbaude?
Darba tiesības
08:00, 1. Jūn. 2017
Kādu līgumu slēgt ar personu, ja darba devējs nevar tai noteikt garantēto minimālo darba slodzi? Darba devējam nepieciešams papildu betonvedēja mašīnas šoferis tikai periodiem, kad ir liela apjoma pasūtījumi. Darba devējs nevar garantēt noteiktu darba apjomu un līdz ar to arī samaksu saskaņā ar Darba likumu, jo darba slodze atkarīga no pasūtījumiem. Pastāv iespēja, ka papildu šoferim nebūs darba pat vairākus mēnešus pēc kārtas. Tāpat nebūtu korekti slēgt uzņēmuma līgumu, jo automašīna ir darba devēja īpašums. Kā likumīgi noformēt šādas darba attiecības?
Darba tiesības
09:00, 26. Mai. 2017
Pirms 7 gadiem tēvs man uzdāvināja dzīvokli (ir dāvinājuma līgums). Pa šo laiku savas īpašuma tiesības neesmu nostiprinājis zemesgrāmatā, taču šobrīd vēlos dzīvokli pārdot. Kā rīkoties? Kādi dokumenti man jāsagatavo?
Lietvedība
08:00, 25. Mai. 2017