Nodibināta biedrība, kuras darbības veids ir dzīvojamās ēkas apsaimniekošana. Biedrībai ir 3 valdes locekļi, no kuriem viens ir valdes priekšsēdētājs. Biedrība darbojas kā starpnieks starp AS "Latvijas gāze" un komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Biedrība izraksta rēķinus, iekasē naudu no iedzīvotājiem un pārskaita to pakalpojumu sniedzējiem. Biedrības ienākumi ir tikai biedru naudas iemaksas. Tā kā biedrība apkalpo pašu mājas iedzīvotājus, darbs ir brīvprātīgs un algu par to nesaņem. Vai par katru valdes locekli jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI)?
Nodokļi
09:00, 12. Jan. 2017
Vai darba devējs var pieprasīt CV darba ņēmējam, kas uzņēmumā strādā vairāk nekā 15 gadus? Vai CV neiesniegšana uzņēmumā var būt iemesls darba algas samazinājumam?
Darba tiesības
09:00, 11. Jan. 2017
2 sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) nodibina pilnsabiedrību, jo tāda ir prasība, uzvarot publiskajā iepirkumā. Vai abām SIA ir obligāti jāveic mantisks ieguldījums pilnsabiedrībā (nauda, pamatlīdzekļi u.tml.)? Kā jānoformē pilnsabiedrības sākuma bilance?
Komercdarbība
08:00, 23. Nov. 2016
Kad darbinieks uzsaka darba līgumu, viņam vēl ir jānostrādā 1 mēnesis likumā noteiktajā kārtībā. Mana kā vadītāja pieredze gan liecina, ka šis 1 mēnesis ir neproduktīvs – cilvēkam vairs nedeg acis par darāmo, arī rezultāti ir vāji. Vai ir vērts darbinieku "turēt" vēl šo 1 mēnesi? Varbūt psiholoģiski pareizāk ir viņu atbrīvot uzreiz? Kā šādu cilvēku motivēt labi strādāt arī pēdējo mēnesi?
Darba tiesības
10:00, 16. Nov. 2016
Uzņēmums ar darbinieku noslēdz autotransporta patapinājuma līgumu. Civillikuma (CL) 1960.pantā minēts, ka patapinājuma ņēmējam pēc lietošanas jāatdod patapinātā lieta pēc iespējas labā stāvoklī, kā arī patapinājuma ņēmējam jāatdod patapinātājam ne vien pati lieta, bet arī visi līdz ar to patapinātie piederumi, kā arī tās augļi un visa cita no tās iegūtā peļņa. Ko nozīmē 1960.panta 2.daļa "kā arī tās augļi un visa cita no tās iegūtā peļņa" un kā to var attiecināt uz vieglā transportlīdzekļa patapinājuma līgumu?
Lietvedība
08:00, 2. Nov. 2016
Latvijas pilsonis (kuram ir darba stāžs un uzkrājums pensijai Latvijā) aizbrauc strādāt uz Igauniju un kļūt tur par Igaunijas rezidentu, vienlaicīgi saglabājot ienākumus Latvijā. Kādi dokumenti būtu jānoformē, lai izvairītos no nodokļu dubultās uzlikšanas? Un kas notiks ar pensiju?
Darba tiesības
08:00, 27. Okt. 2016
Vai vieglā transportlīdzekļa patapinājuma līgums var tikt noslēgts ar jebkuru fizisku personu (mašīnas īpašnieku), pat ja šī persona nav darba attiecībās ar patapinājuma ņēmēju (uzņēmumu)?
Lietvedība
08:00, 21. Okt. 2016
Jau kādu laiku ir atļauta ārkārtas dividenžu izmaksa, tādēļ arvien vairāk mazo un vidējo uzņēmumu īpašnieku vēlas izmantot šo iespēju. Kad un kā pareizi aprēķināt ārkārtas (starpposmu) dividendes un kā veikt to izmaksu?
Komercdarbība
08:00, 5. Okt. 2016
Latvijas uzņēmums plāno sniegt ar nekustamo īpašumu saistītus pakalpojumus – nekustamā īpašuma pārvaldīšanu un uzkopšanu. Nekustamais īpašums atrodas Francijā. Kā pareizi nosūtīt darbinieku uz Franciju? Vai ir kādi ierobežojumi darbiniekam atrasties Francijā? Kam jāpievērš uzmanība šādos nosūtīšanas darījumos?
Darba tiesības
08:00, 7. Sep. 2016
Vai uzņēmumam ir obligāti jāpublisko savs preču vai pakalpojumu cenrādis? Vai sadarbības partnerim ir tiesības uzzināt cenas par precēm, pakalpojumiem, kā arī kas tiek ietverts preces / pakalpojuma cenā? Vai ir juridiski korekti norādīt "cena pēc vienošanās"?
Komercdarbība
08:00, 29. Jūn. 2016
Uzņēmums – Latvijā reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību - paplašina savu darbību Lietuvas tirgū un vēlas pieņemt darbinieku - Lietuvas pilsoni, kurš strādās tikai Lietuvā. Pēc kuras valsts likumiem ir jāaprēķina alga un kur jāmaksā nodokļi? Kurā valstī un kādas atskaites jāiesniedz? Kā to pareizi noformēt? Kādi dokumenti nepieciešami?
Darba tiesības
08:00, 27. Mai. 2016
Ko uzņēmuma vadītājs drīkst vai nedrīkst pieprasīt no darbiniekiem, izstrādājot darba kārtības noteikumus? Vai vadītājs – veģetārietis drīkst pieprasīt, lai darbā neviens neēstu gaļu? Vai vadītājs – nesmēķētājs var aizliegt darba laikā darbiniekiem smēķēt, nosakot sodus par aizlieguma nepildīšanu?
Darba tiesības
08:00, 18. Mai. 2016
Pircējam tika pārdots mobilais telefons, kuram pēc darbošanās 1 mēnesi atklājas rūpnīcas brāķis. Telefonu veikals telefonu it kā salabo un atdod pircējam, bet jau nākamajā dienā tas atkal nedarbojas. Veikals atsakās mainīt preci, bet piedāvā jau 2.reizi 2 nedēļu laikā sūtīt telefonu uz rūpnīcu un veikt tam ekspertīzi. Vai veikalam ir pienākums mainīt / labot preci vai atdot naudu? Vai nosacījumi atšķiras, ja preci iegādājusies fiziska persona vai juridiska persona?
Komercdarbība
08:00, 18. Mai. 2016
Vai, izīrējot sev piederošu nekustamo īpašumu, izdevīgāk ir reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam (pašnodarbinātajam) un maksāt 23% iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) no peļņas vai arī reģistrēt īres līgumu Valsts Ieņēmumu dienestā (VID) 10% IIN nomaksai ieņēmumiem no īres?
Nodokļi
08:00, 11. Mai. 2016
Ja uzņēmumā ir 1 īpašnieks un ja statūtu kapitālā nekas nemainās, vai dalībnieks drīkst Uzņēmumu reģistrā (UR) neveikt pamatkapitāla pārreģistrāciju uz eiro? Un vai šī pārreģistrācija nākotnē UR būs jāveic jebkurā gadījumā (reizē ar citām izmaiņām, ko kādreiz varētu rasties nepieciešamība iesniegt)?
Komercdarbība
08:00, 4. Mai. 2016