Domājot par šobrīd un allaž uzņēmējiem aktuālām tēmām, ir tapis un pie lasītājiem dodas jaunākais žurnāla “iTiesības” numurs.

Nedaudz par žurnālā esošajiem rakstiem!

Numura intervijā septembrī saruna ar Tomu Kreicbergu – IPAS “Indexo” izpilddirektoru: “Mēs necenšamies nevienam aizmālēt acis un nestāstām muļķības, ka nākotnē visiem cilvēkiem Latvijā būs lielas pensijas. Nu nebūs tā. Mēs neesam bagāta valsts, nemaksājam lielus nodokļus. Vienlaikus 6% no algas, ko uzkrājam pensijām, ir gana liela summa. Uz pirmo pensiju līmeni šobrīd ir pamatīgs demogrāfiskais spiediens, tāpēc uz to lielas cerības likt nav pamata. Šodienas pensionāri saņem vidēji 320 eiro lielu pensiju. Jāņem vērā, ka vidējais laiks, ko cilvēki Latvijā pavada pensijā, ir 17 gadi. Līdz ar to viena cilvēka pensijai nepieciešami vidēji 60 tūkstoši eiro. Pašam sakrāt šādu summu nav viegli. Nevajag dzīvot ilūzijās, bet vienlaikus nevajag arī pakļauties milzīgajam cinismam. Par pensiju ir jārūpējas jau tagad.”

Irina Kostina savā rakstā skaidro būtiskākos jautājumus, kas jāņem vērā, nodarbinot bērnus un pusaudžus. Vai zinājāt, ka diennakts atpūtas ilgums bērniem 24 stundu periodā nedrīkst būt īsāks par 14 stundām pēc kārtas? Nav arī pieļaujama atvaļinājuma daļēja pārcelšana nepilngadīgām personām, tāpat atvaļinājums šādiem darbiniekiem piešķirams vasarā vai citā laikā pēc viņu vēlēšanās.

Toms Šulmanis savukārt atgādina būtiskāko par ieturējumiem no darba samaksas. Ja darbinieks atteicies vai nespēj atlīdzināt darba devējam nodarīto zaudējumu summu, loģiskākais risinājums, šķiet, ir ieturēt noteiktu summu no darbiniekam izmaksājamās darba samaksas.

Interesantu apkopojumu izveidojuši advokāti no “LEADELL”, salīdzinot informāciju par pienākumu ziņot par patiesajiem labuma guvējiem visās Baltijas valstīs.

Viena no šīs vasaras aktualitātēm ir arī Trauksmes celšanas likums. Lai arī teorētiski viss izklausās skaidri un saprotami, Liene Lelde Rieba un Jānis Veide sniedz praktiskus padomus likuma prasību ieviešanai.

Ja nodokļu maksātājs nav apmierināts ar Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu, viņam ir tiesības iesniegt apstrīdēšanas iesniegumu dienesta ģenerāldirektoram. Kā tas notiek? Lasiet Nataļjas Puriņas sagatavojā rakstā!

Šos un citus rakstus lasiet žurnāla “iTiesības” septembra numurā!

P.S. Ja Tu mīli komfortu un priekšroku dod nesteidzīgam dzīves stilam - šī ir Tava iespēja! Izsmalcināts dizains un augstvērtīgs saturs – viss apvienots žurnāla “iTiesības” drukātajā versijā. Vēlies izmēģināt? Piesakies oktobra numuram bez maksas!

Kā pieteikties?

  • Atsūti "Vēlos lapot iTiesības!" un savu kontaktinformāciju uz e-pastu info@iZurnali.lv,
  • norādi pasta adresi, uz kuru nosūtīt žurnālu,
  • un oktobrī saņem žurnālu savā pastkastītē!

Un tad - atliek vien ērti atlaisties dīvānā un izbaudīt lapu pēc lapas. Nesteidzīgi un ar šarmu.