Domājot par jautājumiem, kas uzņēmējiem ir aktuāli vasaras sezonas sākumā, ir iznācis jaunākais žurnāla “iTiesības” numurs, kura labdarības tēma šoreiz veltīta Jēkabpils dzīvnieku patversmes atbalstam.

Numura intervijā šoreiz saruna ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli. “Mani priecē, ka ir arvien vairāk cilvēku, kas iestājas par godīgu biznesu. Šo brīdi es gaidīju. Kā jau minēju, 90.gadi un krīzes bija periodi, ko grūti iekļaut normālā valsts attīstībā, bet tagad ir brīdis, kad visi var normāli strādāt. Uzņēmējiem ir iespējas diskutēt ar lēmumu pieņēmējiem, piedalīties valstiski nozīmīgu likumu tapšanā. Ikdienā pat nespējam novērtēt, cik nozīmīga privilēģija tā ir, tik daudz gadu mums tā bija liegta,” tā I.Ziemele.

Sadaļā “Tiesības zināt” šomēnes par lobiju Latvijā. Daudzviet pasaulē interešu lobēšanu uzskata par nozīmīgu un cienījamu darbu sabiedrības un konkrētu nozaru labā, taču Latvijā kādu iemeslu dēļ šim vārdam nereti joprojām ir negatīva pieskaņa. Lobēšanu saista ar atsevišķu uzņēmumu interešu “bīdīšanu”, un arī likumdošana ir nesakārtota.

Pēdējā laikā sabiedrībā vērojama jauna tendence – pieaug interese par sociālajām iemaksām. Un nav nekāds brīnums! Liela daļa darba ņēmēju ir uz savas ādas izbaudījuši, ko nozīmē mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statuss brīdi, kad ir vēlēšanās saņemt slimības vai maternitātes pabalstu. Vai vēl vairāk – kādas ir sekas, ja nodokļus darba devējs nav maksājis vispār. Tāpēc šoreiz mēģināsim noskaidrot, kur tad paliek mūsu veiktās sociālās iemaksas, uz kādiem pabalstiem varam pretendēt, un visbeidzot – cik lielu pensiju nopelnīsim, godīgi samaksājot nodokļus? Par to Karlīnas Stāmeres rakstā.

Skaidrs kā divi reiz divi – komercnoslēpums ir jāsargā! Kā to pareizi darīt, un kādas ir aktualitātes šajā jautājumā? Izmaiņas likumdošanā ir īstais brīdis, lai izvērtētu šo jautājumu arī savā uzņēmumā, atgādina ZAB “PRIMUS DERLING” ekspertes.

Un vēl kāda tēma, kura ir aktuāla vienmēr. Jebkurš uzņēmējs vēlas saņemt samaksu par piegādāto preci vai sniegto pakalpojumu, taču nereti jālemj, vai vispār vērts cīnīties par konkrēta parāda atgūšanu un kāds ir efektīvākais veids, kā panākt, lai partneris izpildītu savas saistības. Par uzņēmēju iespējām plašāk Kristera Toma Losāna rakstā.