Ar citātu no intervijas ar “Latvijas Mobilā Telefona” vadītāju Juri Bindi uz vāka pie lasītājiem ir devies žurnāla iTiesības jaunākais numurs.

Juris Binde intervijā pauž savu viedokli par šā brīža ekonomiskajiem procesiem Latvijā, nodokļu politiku un jaunākās paaudzes tehnoloģijām. Lūk, viena no atziņām, kas pausta sarunā! “Sena romiešu gudrība vēsta: “Gribi dzīvot mierā, gatavojies karam.” Ekonomiskie procesi neattīstās pēc lineārām shēmām. Šo attīstību ietekmē ļoti daudz faktoru, tāpēc rūpīgi tiem jāseko. Ļauties eiforijai, ka visur daudz kas notiek, bet Latviju tas neskars, nevajag. Objektīvi raugoties, jāsecina, ka situācija šoreiz ir labāka, nekā tā bija savulaik, jo kredītsaistību apmērs, īpaši privātpersonu segmentā, ir ievērojami mazāks, nekā tas bija pirms iepriekšējās recesijas.” 

Numura tēmā šoreiz no trim pusēm aplūkojam tēmu par prēmijām darbiniekiem. Ir noslēdzies kārtējais gads, pamazām apkopojot tā rezultātus, tāpēc daudzos uzņēmumos tiek domāts arī par prēmijām darbiniekiem, izvērtējot pērn uzrādītos darba rezultātus vai citus kritērijus. Tāpēc šajā žurnāla numurā skaidrosim, kā gudri izmaksāt prēmijas, lai tās būtu kā patīkams un motivējošs notikums darbiniekiem, kā piemērot nodokļus prēmijām un kā tās piešķirt juridiski pareizi.

Tāpat arī žurnāla jaunākajā numurā uzzināsiet, kādas ir darba devēja un darbinieka tiesības un pienākumi arodslimību sakarā, par aktuālajām izmaiņām likumdošanā par nosūtīšanu komandējumā un dienas naudas apmēru, tāpat arī skaidrojam, ko nozīmē Uzņēmumu reģistra datu atvēršana, kādas ir kolektīvās finansēšanas perspektīvas un kādas ir zemes piespiedu nomas aktualitātes. Rakstā skaidrojam arī, vai tiešām uzņēmumiem katrs klients (arī no ārvalstīm) ir jāpārbauda sankciju sarakstos, informējam par interesantu tiesas spriedumu par to, ka sīkdatnes nedrīkst uzspiest, kā arī turpinām rakstīt par būtiskākajām Eiropas Savienības Tiesas atziņām darba tiesību jomā.