Preču zīmju aizsardzības jautājumiem katrā no uzņēmējdarbības jomām ir nedaudz atšķirīgas nianses, tāpēc turpmāk rakstu sēriju ietvaros tās aplūkosim. Šajā rakstā aplūkosim apģērbu tirdzniecības nozari – tiesu prakses aktualitātes, preču zīmju izmantošanas jautājumus, potenciālo labuma gūšanu no citas personas agrāk reģistrētām preču zīmēm un citus jautājumus.
Tiesvedības
07:00, 18. Dec. 2020
Publiskie iepirkumi mums nereti saistās ar sūdzībām par pasūtītāja rīcību, negodīgu konkurenci un tiesvedībām. Šāda asociācija skaidrojama ne tikai ar katra pretendenta vēlmi uzvarēt publiskajā iepirkumā, bet arī ar samērā specifiskām publiskā iepirkuma nolikuma prasībām, ko pasūtītājs nosaka gan publiskā pasūtījuma priekšmetam, gan pretendenta pieredzei. Tieši neizpratne par publisko iepirkumu pamatprincipiem un pasūtītāja rīcības brīvību pretendentiem nereti neļauj saprast konkrētu publiskā iepirkuma nolikumā ietverto prasību pamatotību.
Tiesvedības
07:00, 11. Dec. 2020
“Krājbankas lietas” stāsts publiskajā telpā izskanējis plaši, bet ko no tā varam mācīties un kādas atziņas tajā paustas par valdes locekļu atbildību?
Tiesvedības
07:00, 2. Dec. 2020
“Balto apkaklīšu” noziegumi, kas ir angļu valodas jēdziena “white collar crime” tulkojums, ir noziegumi ekonomisko, finanšu, korporatīvās pārvaldes un korupcijas jomās. “Balto apkaklīšu” noziegumi no citiem noziegumiem atšķiras ar to, ka nav vardarbīgi, un vienmēr veikti, lai gūtu finansiālu labumu.
Tiesvedības
07:00, 25. Nov. 2020
“Ja jūsu uzņēmums neizmanto interneta sniegtās iespējas, drīz klienti neizmantos jūsu uzņēmuma sniegtos pakalpojumus,” teicis Bils Geitss (Bill Gates), viens no visu laiku ietekmīgākajiem uzņēmējiem. Internets tiešā veidā mainījis arī kārtību, kādā uzņēmumi plāno un organizē komercdarbību, sazinās ar potenciālajiem vai esošajiem darījumu partneriem, kā arī vada attiecības uzņēmuma iekšienē.
Tiesvedības
07:00, 11. Nov. 2020
Vai darbiniekam ir tiesības neierasties darbā dienās, kurās viņam ir pienākums strādāt, ja vajadzības un saistības, kam paredzēti īpašie atvaļinājumi, radušās iknedēļas atpūtas vai apmaksāta atvaļinājuma laikā?
Tiesvedības
07:00, 4. Nov. 2020
Komercsabiedrības valdes locekļu – esošo un bijušo – atbildības jautājumi ir nemainīga aktualitāte gan civiltiesībās, gan arī krimināltiesībās un administratīvajās tiesībās. Kas aktuāls tiesu praksē?
Tiesvedības
07:00, 26. Okt. 2020
Kādos gadījumos par komercsabiedrības saimniecisko darbību atbildīgās personas tiek iekļautas riska personu sarakstā?
Tiesvedības
07:00, 21. Okt. 2020
Covid-19 laikā vairāki darba devēji paziņoja darbiniekiem, ka darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas. Daudzos gadījumos darba līguma uzteikšana bija pamatota, un darbinieki to akceptēja. Tomēr reizēm darbinieks nav mierā ar darba līguma uzteikumu un ceļ prasību tiesā, lai to atzītu par spēkā neesošu.
Tiesvedības
07:00, 30. Sep. 2020
Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu auditi var noritēt samērā ilgi. Turklāt vēl ilgāk var risināties strīds par auditā pieņemto lēmumu. Šajā laikā var mainīties normas, kas nosaka pienākumu maksāt nodokli. Piemēram, jaunais regulējums var paredzēt, ka tādā pašā situācijā nodoklis šobrīd vairs nebūtu jāmaksā. Vai tādā gadījumā piemērojamas jaunās vai iepriekšējās tiesību normas? Atbildi sniedz Senāta spriedums lietā SKA-452/2019.
Tiesvedības
08:11, 29. Sep. 2020
Eiropas Savienības Tiesa (EST), kuras sastāvā ietilpst pati EST un Vispārējā tiesa, pārsvarā tiek asociēta ar prejudiciāliem nolēmumiem vai pārkāpuma procedūrām pret valsti. Tomēr tā ir tikai neliela daļa no EST kompetencē ietilpstošajiem jautājumiem.
Tiesvedības
07:00, 18. Sep. 2020
Kādos gadījumos par komercsabiedrības saimniecisko darbību atbildīgās personas tiek iekļautas riska personu sarakstā?
Tiesvedības
07:00, 11. Sep. 2020
Būtībā likumā jau paredzētas visas nepieciešamās sastāvdaļas, kam jābūt prasības pieteikumā, lai tiesa to pieņemtu un ierosinātu lietu. Taču jebkurš pieredzējis tiesvedību advokāts pateiks, ka ar likumā noteikto vien nepietiek.
Tiesvedības
07:00, 26. Aug. 2020
Publiskajā telpā jau ilgstoši spriests par Eiropas Cilvēktiesību tiesas sprieduma saistošo spēku un tā izpildes problemātiku, tāpēc apkopoju būtiskākos teorētiskos aspektus, lai iepazīstinātu ar šī tiesību institūta īpatnībām.
Tiesvedības
07:00, 21. Aug. 2020
Vispārīgajā datu aizsardzības regulā noteikts, ka datu nosūtīšana uz trešajām valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) iespējama tikai tad, ja ir izpildīti nosacījumi, kas nodrošina fizisku personu datu apstrādei trešajās valstīs tādu pašu aizsardzības līmeni kā ES.
Tiesvedības
07:00, 14. Aug. 2020