Šonedēļ pie lasītājiem ir devies jaunākais žurnāla “iTiesības” numurs, kura vāku rotā Ingrīdas Rones citāts par elastību darbā.

Numurā lielā tēma ir sociālie mediji kā reklāmas platforma. Pēdējos divos gados sociālo mediju lietošana pieaugusi par 10,9%, līdz ar to tā joprojām ir un tuvākajā nākotnē būs veiksmīga platforma, ko uzņēmēji varēs izmantot savā labā. Numura tēmas ietvaros žurnālā lasāms Evijas Gorbunovas, Latvijas Digitālo ekspertu biedrības vadītājas raksts par to, vai sociālie mediji joprojām ir modē un kāpēc ir būtiski tur būt. Tāpat arī Sabīne Vuškāne, ZAB “COBALT” nodokļu konsultāciju vadītāja, skaidro nodokļu piemērošanas nianses mārketinga pakalpojumiem, bet KPMG zvērinātu advokātu biroja vecākā juriste Sanita Pētersone atgādina par likumiem, kas jāievēro sociālajos tīklos.

Numura intervijā sarunājāmies ar SIA “Tet” valdes locekli, Cilvēku un vides dienesta direktori Ingrīdu Roni, kurai cita starpā jautājām arī par personāla speciālistu lomu mūsdienās: “Šī ir ļoti interesanta tēma. Šajā jomā strādāju jau aptuveni 20 gadu. 90. gados personāla speciālistiem tika prasīta juridiskā izglītība, jo viņu pamata uzdevums bija noformēt dokumentus, pieņemt un atlaist darbiniekus. Šodien konkurences cīņā uzvar uzņēmums, kam ir ne tikai labākās iekārtas un tehnoloģijas, bet arī cilvēki, kas ar tām strādā, tāpēc personāla vadītājiem svarīgs ir psiholoģiskais aspekts. Šobrīd manā dienaskārtībā ir jautājumi par telpām, kādās strādā cilvēki, tehnoloģijām, kādas viņi izmanto, darba organizāciju, sasniegtajiem biznesa rezultātiem utt. Man ir svarīgi analizēt, kādas izmaiņas notiek tirgū un uzņēmumā. Pat amata nosaukums “personāla vadītājs” vairs īsti neatbilst patiesībai. Iedziļinieties šajā vārdu salikumā! Reāli taču mēs nevadām cilvēkus, to dara vadītāji. Mēs rūpējamies, lai cilvēki vietā un laikā, kurā viņi strādā uzņēmumā, darītu to visefektīvāk.”

Pārējos rakstos uzzināsiet, cik maksāt par neizmantoto atvaļinājumu, kas iekrājies, piemēram, no 2016. gada, kādi ir summētā darba laika pamatprincipi, kas uzņēmējiem jāzina par attiecību veidošanu ar Lielbritāniju 2020. gadā, aktuālajām izmaiņām konkurences likumā, inovācijām publiskajos iepirkumos un citām šobrīd aktuālām tēmām.