Klāt jau otrais, iespējams, vislabākā žurnāla numurs. Tajā paralēli rakstiem, kuros skaidrotas juridiskas nianses, ko noderīgi zināt biznesa ikdienā, atrodami arī fakti, dati un komentāri par šābrīža Latvijas ekonomikas “pulsu”, tādējādi nodrošinot daudzveidīgu un aizraujošu saturu.

Numura lielajā intervijā saruna ar Laimu Āriju Zelmeni, zvērinātu advokāti, kura nu jau 14 gadus darbojas mediācijas jomā, būtībā bijusi viena no pirmajām, kas Latvijā sāka runāt par šo tēmu. Viņa rosina ikvienam vadītājam apgūt mediatora prasmes, jo tās ir noderīgas biznesa ikdienā, dažādu situāciju risināšanā. Savukārt žurnālists Guntars Meluškāns atskatās uz pieciem gadiem kopš Latvija atrodas eirozonā – kā gāja sākumā un kā ar eiro esam apraduši šobrīd?

Februāris diemžēl ir slimošanas mēnesis, tāpēc Iveta Ceple no ZAB “Ellex Kļaviņš” skaidro, kā dažādās situācijās rīkoties darba devējam un darbiniekam. Piemēram, ja darbinieks realizē steidzamu projektu, bet pēkšņi saslimst, saņem darbnespējas lapu. Vai darba devējs tomēr var lūgt pabeigt neatliekamos darbus?

Savukārt Andra Lazdiņa rakstā uzzināsiet, kādas ir aktuālākās un biežākās kļūdas darba līgumos un darba kārtības noteikumos..

Par pienākumu un atbildības sadali valdē šajā numurā raksta Ieva Tillere-Tilnere, KPMG Zvērinātu advokātu biroja vadītājas vietniece, zvērināta advokāte. Kā sadalīt uzdevumus un kurš par ko uzņemas atbildību? Raksts papildināts ar aktuālo statistiku par uzņēmumu skaita izmaiņām pērn un uzņēmēju komentāriem par to.

Nataļja Puriņa no ZAB “PricewaterhouseCoopers Legal” skaidro, kā nekustamā īpašuma izmantošanas veids ietekmē nodokļu maksāšanu, savukārt Anete Dimitrovska informē par izmaiņām apdrošināšanas nozarē saistībā ar likumdošanas aktualitātēm.

Ir skaidrs, ka rakstnieks, aktieris vai mūziķis ir autori, tātad ar viņiem ir slēdzams autoratlīdzības līgums. Bet vai autors var būt arī programmētājs vai grāmatvedis? Atbildi zina Ingrīda Veikša, Biznesa augstskolas “Turība” Tiesību zinātņu katedras vadītāja, profesore.

Savukārt rubrikā “Tiesības lemt” šomēnes Andis Burkevics analizē spriedumu par darbinieku uzraudzību elektroniskajā vidē, bet Viktorija Soņeca – spriedumu par obligātu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

Bet konsultēties par dažādiem aktuāliem jautājumiem februārī devāmies uz Valsts ieņēmumu dienestu.

Arī februārī žurnāls “iTiesības” turpina aizsākto iniciatīvu, katru mēnesi esot kopā ar kādu labdarības projektu. Februārī 10% no žurnāla pārdošanas ieņēmumiem tiek ziedoti biedrības “Labdarības lapa” projektam “Ziedosim, lai sasildītu”. Pelnām, lai dalītos!