Latvijā būtu jābūt maksimums 100 apsardzes uzņēmumiem nevis vairāk kā 500 kā tas ir šobrīd, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Drošības nozares kompāniju asociācijas vadītājs Arnis Marcinkēvičs.

"Tādam uzņēmumu skaitam, kāds ir pašlaik, tiešām ir grūti saprast, kur visi var atrast darbu. Pat, ja pieņemam, ka daļa reāli nedarbojas, skaits ir pietiekami liels. Pēc mūsu domām, Latvijā būtu jābūt maksimums simts apsardzes uzņēmumiem. Latvijas tirgus tomēr ir pietiekami mazs. Turklāt tagad lielākā daļa uzņēmumu dzīvo no publiskajiem iepirkumiem. Tas nav ilgtspējīgs bizness. Arī kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – apsardzes uzņēmumu ir krietni mazāk," teica Marcinkēvičs, piebilstot, ka Latvijā ir vairāk nekā 500 apsardzes uzņēmumu.

Tāpat viņš norādīja, ka pašlaik Latvijā neviens īsti nezina, kāds ir apsardzes nozares kopējais apgrozījums. "Par to visi vienkārši spekulē. Tā arī ir liela atšķirība no citām licencētajām nozarēm, jo visi zina, kāds ir finanšu nozares vai azartspēļu biznesa kopējais apgrozījums. Apsardzes biznesā tas vienkārši nav zināms," sacīja Marcinkēvičs.

Vienlaikus viņš piebilda, ka lielāko tirgus daļu varētu veidot kādi 20-25 uzņēmumi. "Piemēram, ja kopējais nozares apgrozījums tiek lēsts ap 100 miljoniem eiro gadā, tad mūsu asociācijas biedri, kuri ir četri lielākie Latvijas apsardzes uzņēmumi, veido jau gandrīz trešdaļu. Tad kas paliek tiem vēl gandrīz 500 uzņēmumiem? Tas arī parāda šo nozares ainu un to, ko lielākā daļa uzņēmumu dara. Turklāt nav jau problēmu, ja ir kāds mazs uzņēmums, piemēram, Krāslavā, kurš godīgi strādā un spēj nodrošināt ar darbu kaut vai dažus cilvēkus. Diemžēl, lielā daļā gadījumu ir lielas aizdomas tieši par šo godīgumu," pauda Marcinkēvičs. 

Drošības nozares kompāniju asociācija dibināta 2013.gada jūnijā, un tās galvenais mērķis ir sekmēt ilgtspējīgas apsardzes nozares attīstību. Asociācijā ir drošības kompānijas "G4S", "Grifs AG", "Securitas Latvia" un "LDZ apsardze".

BNS_logo.jpg