Otrdien beidzas pieteikšanās Finanšu ministrijas (FM) izsludinājā iepirkumā, kurā vērtēs Latvijā spēkā esošās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apgrieztās maksāšanas kārtības efektivitāti un apzinās iespējas to piemērot citās nozarēs, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. 

FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis aģentūrai BNS stāstīja, ka izvērtējums nepieciešams, lai apzinātu iespējas paplašināt vai sašaurināt šīs kārtības piemērošanu ar mērķi apkarot krāpšanos un mazināt ēnu ekonomiku.

"Šis pētījums nepieciešams, lai varētu konstatēt, cik efektīvi darbojas PVN apgrieztās maksāšanas kārtība konkrētajās tautsaimniecības nozarēs, un vai ir sasniegts galvenais šīs kārtības ieviešanas mērķis – PVN krāpšanas apkarošana. Tāpat arī, lai varētu konstatēt citas tautsaimniecības nozares, kurās varētu būt vērojama krāpšanās PVN jomā, un vai to varētu novērst ar PVN apgrieztās maksāšanas kārtības ieviešanu," sacīja Jarockis.

FM veikto pētījumu plānots izmantot darbā, strādājot ar normatīvo regulējumu PVN jomā.

Jau vēstīts, ka kopā ar 2016.gada budžeta izskatīšanu izskanējis priekšlikums par reversā PVN ieviešanu datortehnikas, mobilo tālruņu, spēļu konsoļu un visas elektronikas ierīču tirdzniecībā. Budžeta paketē tas nav iekļauts, bet varētu parādīties Saeimas deputātu priekšlikumos, izskatot budžeta likumu paketi otrajā lasījumā, jo pret to iebildumus nav paudusi arī Finanšu ministrija.

Reversā PVN maksāšanas kārtība nozīmē, ka pircējs, iegādājoties preci, par to samaksā pārdevējam, bet PVN samaksā valstij. Pašlaik šāda kārtība pastāv darījumos ar kokmateriāliem, metāllūžņiem, kā arī būvniecības pakalpojumiem.

Iepriekš Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija FM aicināja sākt diskusijas par reversā PVN ieviešanu graudkopībā. 

BNS_logo.jpg