Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA “ASNS Investment” iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA “Alpha Osta”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “ASNS Investment” pamatdarbība ir holdingkompāniju darbība un tās vienīgais īpašnieks ir Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS” (LPKS “LATRAPS”), kas galvenokārt nodarbojas ar graudaugu, lauka pupu, rapša un augkopības ražošanas izejvielu pārdošanu. Tikmēr SIA “Alpha Osta” nodarbojas ar kravu, tajā skaitā graudaugu, pākšaugu un rapša iekraušanu un izkraušanu Rīgas brīvostā un dzelzceļa pakalpojumu starpniecību, veicot kravas piegādi līdz ostas terminālim.

Ņemot vērā, ka SIA “Alpha Osta” līdz šim bijusi LPKS “LATRAPS” iekraušanas un izkraušanas pakalpojuma sniedzējs, apvienošanās rezultātā tiks ietekmēti vertikāli saistīti tirgi: graudaugu, pākšaugu un rapša vairumtirdzniecības tirgus vismaz Baltijas valstīs, kā arī šo produktu kravu iekraušana un izkraušana ostās Latvijas teritorijā vai plašākā teritorijā, aptverot vismaz Baltijas valstis.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.