Uzņēmumu finansiālajai izaugsmei piebremzējoties, lielākās pirkšanas aktivitātes biržā ir saistītas ar AS "Latvijas balzams" un AS "Olainfarm" akcijām.

Lai gan pasaules akciju tirgos investīciju mikroklimats pēdējo pāris mēnešu laikā ir uzlabojies, tirdzniecība Latvijas vērtspapīru tirgū aizrit samērā lēnīgā gaisotnē. Vietējais biržas indekss "OMX Riga" 25.maija tirdzniecības sesiju noslēdzis uz 628,83 punktu atzīmes, kas ir par 0,73% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Atgriežas "Olainfarm"

Runājot par akciju cenu izaugsmi konkrētu uzņēmumu līmenī, biržas oficiālajā sarakstā vērts pieminēt lielāku pircēju interesi par AS "Olainfarm" akcijām, kuras atskaites periodā piedzīvoja tirgus vērtības pieaugumu par 4,19%, pārsniedzot 7,70 EUR līmeni. Sākoties ekonomiskajām problēmām Krievijā, investoru interese par zāļu ražotāja akcijām mazinājās, tādējādi apturot arī to cenas izaugsmi. Savukārt pagājušā gada vasaras beigās piedzīvotās stresa situācijas pasaules fondu biržās acīmredzot izraisīja lielāku vēlmi pārdot arī AS "Olainfarm" akcijas, kā rezultātā to cena saruka vairāk nekā par 10%.