Ministru kabinets pieņēmis noteikumus Nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi", kas paredz jaunas ugunsdrošības prasības fiziskajām un juridiskajām personām, lai novērstu un sekmīgi dzēstu ugunsgrēkus, kā arī mazinātu to sekas.

Ņemot vērā, ka ugunsgrēki lielākoties izceļas tieši dzīvojamajās mājās, Ugunsdrošības noteikumi no 01.01.2020. paredz dzīvojamās telpas nodrošināt ar autonomiem ugunsgrēka detektoriem un ugunsdzēsības aparātiem.

Jaunie noteikumi ietver regulējumu par ugunsdzēsības aparātu tehniskās apkopes biežumu, ja to nav noteicis ugunsdzēsības aparāta ražotājs, paredzot aparātu tehnisko apkopi reizi 5 gados, kā arī vizuālu pārbaudi, ko reizi gadā veic ugunsdzēsības aparāta īpašnieks. Tāpat noteikumos telpu nodrošinājumam ar ugunsdzēsības aparātiem tiek ņemta vērā to dzēstspēja, nevis tilpums.

Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka objektos ar sprādzienbīstamu vidi un objektos, kuros var atrasties vairāk par 50 cilvēkiem (izņemot dzīvojamās mājas), ne retāk kā reizi gadā, saskaņā ar rīcības plānu ugunsgrēka gadījumam jāorganizē praktiskās nodarbības ugunsdrošības jomā. Noteikumos noteikts, ka personai, kas izstrādā rīcības plānu ugunsgrēka gadījumam, ir jābūt speciāli apmācītai, kā arī personām, kuras veic praktiskās nodarbības, jābūt profesionālai izglītībai ugunsdrošībā vai ugunsdrošības jomā.

Noteikumos iekļauts arī cilvēku skaitu, kāds drīkst vienlaikus atrasties būvē atkarībā no evakuācijas izeju skaita, kā arī noteikumos vienkopus ir iekļautas ugunsdrošībai lietojamās zīmes, tādā veidā atvieglojot noteikumu izpildi.

Tāpat ir noteikts regulējumu meža objektu atbildīgajām personām. Tām, kuras apsaimnieko vienlaidu meža zemes platību, kas lielāka par 5000 hektāriem, jāizstrādā meža objekta ugunsdrošības preventīvais pasākumu plāns.

Ugunsdrošības noteikumi stāsies spēkā 01.09.2016.