Autorizēties
Likumdošana     10:11, 22. Jūl. 2019
No 1.augusta stiprajam alkoholam būs mazāks akcīzes nodoklis
Pixabay

No 1.augusta stiprajam alkoholam būs mazāks akcīzes nodoklis

2019-07-22

0 Komentāri
Arhīvs

Saeima 8.jūlijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", kas paredz no 1.augusta samazināt akcīzes nodokļa likmi stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, informē Saeimas Preses dienests. 

Akcīzes nodokli samazinās par 15%, un likmi noteiks 1564 eiro apmērā par 100 litriem absolūtā spirta. Patlaban likme ir 1840 eiro, bet no nākamā gada 1.marta par 100 litriem absolūtā spirta to plānots palielināt līdz 2025 eiro. 

Par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars iepriekš atzīmēja, ka “šis pasākums plānots tikai kā īstermiņa risinājums, reaģējot uz Igaunijas lēmumu no 1.jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokļa likmi daļai alkohola – alum, sidram un stiprajiem dzērieniem. Šo soli speram tikai tāpēc, lai, paredzot būtisku ieņēmumu kritumu, stabilizētu un aizsargātu mūsu ekonomiku, valsts budžetu, komersantus”. 

Grozījumi noteic, ka samazinātā likme piemērojama līdz nākamā gada 29.februārim.  

Likuma "Par akcīzes nodokli" grozījumi rosināti, jo izmaiņas kaimiņvalsts alkohola tirgū negatīvi ietekmēs Latvijas komersantu uzņēmējdarbību un alkoholisko dzērienu apriti, īpaši Igaunijas pierobežā, teikts likumprojekta anotācijā. Finanšu ministrija prognozē, ka šāda situācija negatīvi ietekmēs valsts budžetu 92 milj. eiro apmērā, un, lai saglabātu konkurētspēju un iekšējo tirgu, likmi stiprajam alkoholam piedāvāts samazināt vismaz par 15%. Tādējādi negatīvo fiskālo ietekmi plānots samazināt līdz 32 milj. eiro. 

0 Komentāri

Lai komentētu, autorizējies!

Paroles atjaunošana
e-pasts nav pareizs!
Neesi reģistrējies?