Nolūkā samazināt elektroierīču enerģijas patēriņu, Eiropas Savienībā (ES) stājušies spēkā grozījumi regulā 2023/826, ar ko saskaņā ar direktīvu 2009/125/EK nosaka ekodizaina prasības elektrisku un elektronisku mājsaimniecības un biroja iekārtu enerģijas patēriņam izslēgtā režīmā, gaidstāves režīmā un tīklierosas gaidstāves režīmā attiecībā uz elektropreču enerģijas patēriņu mazjaudas režīmā. Tikko pārskatītais regulējums nodrošinās patērētājiem papildu informāciju par gaidīšanas režīma (standby), tīkla gaidīšanas režīma (networked standby), kā arī izslēgtā režīma (off mode) enerģijas patēriņu, kā arī par laiku, kas nepieciešams, lai produkts automātiski pārslēgtos uz minētajiem režīmiem, informē Ekonomikas ministrija.

Tas nozīmē, ka ražotājiem turpmāk būs jāņem vērā jaunas energoefektivitātes prasības, piemēram, produktu jaudas patēriņam izslēgtā un gaidīšanas režīmā nevajadzētu pārsniegt 0,50 vatus, savukārt tīkla gaidīšanas režīmā – 8 vatus. Tāpat iekārtām ir paredzēta jaudas pārvaldības funkcija un iespēja deaktivizēt bezvadu tīkla savienojumus, kas būtiski samazinās enerģijas patēriņu. Vienlaikus jānorāda, ka ražotājiem ir paredzēts divu gadu (atsevišķos aspektos arī četru gadu) pārejas periods produktu pielāgošanai.

Regula 2023/826 atspoguļo mūsdienu tehnoloģiju un tirgus attīstību, tādējādi to darbības tvērumā ir iekļauti arī tādi produkti, kā piemēram, mazas tīkla iekārtas (Wi-Fi maršrutētāji un modemi) vai bezvadu skaļruņi. Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, ieviešot jauno regulējumu, ES patērētāji gadā varētu ietaupīt līdz pat 530 milj. eiro.