Ar jaunām atziņām, nelielām vizuālām un saturiskām pārmaiņām pie lasītājiem ir devis žurnāla “iTiesības” janvāra numurs. Tajā, kā jau janvārī pieņemts, rakstām par atlaidēm, apkopojam beidzamā laika aktuālākos notikumus un analizējam aktuālās likumdošanas izmaiņas.

Sākot no šī numura, ik mēnesi žurnālā aktualizēsim kādu uzņēmējiem aktuālu tēmu, aplūkojot to vismaz no 3 pusēm. Janvārī šāda tēma ir atlaides, tāpēc lasāms raksts no pārdošanas eksperta par atlaižu nozīmi, PTAC apkopojums par biežākajām kļūdām atlaižu piešķiršanā, kā arī zvērinātas advokātes ieteikumi, kā atlaides piešķirt juridiski pareizi.

Enerģiska un daudzpusīga šomēnes ir publicētā intervija ar ZAB “PricewaterhouseCoopers Legal” vadošo partneri, zvērinātu advokātu Jāni Lagzdiņu. Intervijā aktualizēti TOP notikumi dažādās jomās Latvijā. Piemēram, uz jautājumu, par aktuālākajām tēmām, par kurām, Jāņaprāt, visvairāk domāsim 2020. gadā, viņš atbild: “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jautājumi tik ātri neizzudīs un turpinās būt aktuāli arī šogad. Otrā tēma – lielāka uzmanība tiks pievērsta reorganizācijas un restrukturizācijas jautājumiem, jo uzņēmēji grib būt arvien efektīvāki, samazināt administratīvo slogu un izmaksas, kļūt mobilāki. Šī tendence labi novērojama finanšu sektorā – lielās bankas nav tik mobilas un elastīgas kā tirgus vēlētos, līdzīgi kā lielie kuģi, kas nespēj ātri veikt asus pagriezienus un manevrus. Tikmēr mazie kreditētāji kā zivteles šaudās un ātri reaģē, pieņem lēmumus un pielāgo piedāvājumu. Bankas jūt šo konkurenci un arī mēģina pielāgoties. Ja sāksies ekonomikas bremzēšana un būs aizdomas par krīzes tuvošanos, uzņēmējiem būs jāreaģē ātri. Mēs visi atceramies neseno pagātni un nevēlamies tajā atgriezties, tāpēc nodrošināsimies laikus.”

Savukārt ZAB “PRIMUS DERLING” ekspertu sagatavotajā rakstā uzzināsiet vairāk par jaunajām darba aizsardzības prasībām attālinātā darba veicējiem, kas stāsies spēkā šī gada vidū. Kaspars Rācenājs apkopojis būtiskāko informāciju par pārtraukumiem darbā, bet ZAB “SORAINEN” eksperti raksta par jauno administratīvo sodu sistēmu, kas stāsies spēkā 1. jūlijā. Tāpat arī žurnālā uzzināsiet, kurš ir atbildīgs par uzņēmuma saistībām, kā turpmāk sadarboties ar ārpakalpojumu grāmatvežiem, kādas ir aktuālākās Eiropas Savienības Tiesas atziņas, kā atcelt jau noslēgtu līgumu un citas aktuālas tēmas.