Bizness ir nemitīga attīstība – arvien jauni izaicinājumi un plāni. Bizness nereti ir arī risks – viens nepareizs solis var nest līdzi nepatīkama mēroga zaudējumus, bet viens īstajā brīdī sperts, pareizs solis var uzmest lielās peļņas un slavas virsotnēs. Lai pastāstītu aktuālo un atgādinātu būtisko, jūsu rīcībā ir jaunais drukātais žurnāls “iTiesības”.

Pirmā numura lielajā intervijā sarunājāmies ar Māri Vainovski – ZAB “Eversheds” partneri, zvērinātu advokātu. Māris dalījās pārdomās par tiesvedību sistēmas pārmaiņu laiku, uzņēmēju ikdienu regulējošajiem normatīvajiem aktiem un citām aktuālām tēmām.

Savukārt žurnālists Guntars Meluškāns analizēja, vai administratīvais slogs Latvijā patiešām samazinās.  Vai jaunu likumu tapšana un elektronisko dokumentu arvien plašāka izmantošana patiešām atvieglo uzņēmēju ikdienu un tā kļūst vienkāršāka?

Kaspars Rācenājs raksta par aktuālajām Darba likuma transformācijām, bet Sanita Pētersone no KPMG Zvērinātu advokātu biroja dalās ar jaunākajām atziņām darbinieku datu aizsardzībā.

Jānis Taukačs no ZAB “Sorainen” zina, ka laiku pa laikam uzņēmējiem jāpaņem rokās “kristāla bumba” un jāielūkojas nākotnē, lai saskatītu kopainu un pieņemtu gudrus lēmumus. Ir noderīgi izpētīt nodokļu sistēmas nākotnes iespējas, lai atbilstoši tam veidotu šodienas biznesa scenārijus. Piedāvājumā Eiropas nodokļu horoskops tuvākajai nākotnei.

Raivo Raudzeps atklāj Publisko iepirkumu likuma grozījumu tapšanas anatomiju soli pa solim – dažkārt likumu grozījumi, mērojot ceļu caur vairākiem lasījumiem un ekspertu vērtējumiem, mainās līdz nepazīšanai. Vai tā noticis arī ar Publisko iepirkumu likumu?

Rolands Žīgurs, ZAB “BDO Law” jurists skaidro, kā nosargāt jaunu ideju vai izgudrojumu, savukārt jaunie uzņēmēji atklāj, kā viņi rūpējas par savām jaunajām idejām.

Irina Kostina, ZAB “Ellex Kļaviņš” zvērināta advokāte iesaka, kā slēdzams pilnvarojuma līgums ar valdes locekli – pilnvarojuma līgums ir viens no biežāk izmantotajiem līgumu veidiem tiesiskajās attiecībās ar valdes locekļiem.

Eiropas Savienības Tiesas lēmumiem allaž seko līdzi Viktorija Soņeca, šomēnes mūsu lasītājiem viņa atklāj, kad Eiropas Savienībai jāatlīdzina zaudējumi uzņēmumiem. Bet Valts Nerets un Jānis Bite analizē Latvijas Republikas Augstākās tiesas spriedumi par konkurējošu komercdarbību, kas ir pamats dalībnieka izslēgšanai.

Tāpat arī žurnālā lasāmas ekspertu atbildes uz aktuāliem jautājumiem, un Konkurences padomes Izpildinstitūcijas vadītāja Māra Spičkas atbildes uz uzņēmēju jautājumiem par konkurenci.

Mēs nebūsim pierasts un tradicionāls partneris. Apzināmies, ka biznesā bieži ir jāveic drosmīgi un konkurentu vēl nenotestēti gājieni. "iTiesības" ir, cik zināms, pirmais medijs Latvijā un pat pasaulē, kurš akcentē, ka svarīgi ir ne tikai strādāt, lai nopelnītu sev un ieguldītu jaunos izaicinājumos, bet arī lai dalītos ar citiem savos panākumos un talantos. Šajā – pirmajā – “iTiesības” drukātā žurnāla numurā dodamies pie jums kopā ar biedrību “Dr.Klauns”.