Janvārī mēdzam atskatīties uz aizgājušā gada padarītajiem darbiem un sasniegtajiem mērķiem un, kā katru gadu, savu “laiks ir nauda” smilšu pulksteni noregulējam no jauna. Nereti jau gada sākumā zinām – lielākā daļa plānu tā arī paliks tikai plāni. Pārsvarā vainu noveļam uz to, ka vienmēr pietrūkst laika. Bet varbūt šis gads varētu būt izņēmums un uz standarta laika plānošanu jāpaskatās mazliet citādi? Varbūt tomēr ir iespējams savieno nolūkus un mērķus ar brīvību un prieku?
Laika menedžments (time management) jeb laika vadīšana daudzu izpratnē ir atslēga, kuru iegūstot, respektīvi, apgūstot prasmi efektīvi plānot un organizēt savu laiku, nemitīgā skriešana, nogurums, vilšanās par kārtējiem neizdarītiem darbiem būs pagātne, bet vai tas tiešām tā ir? Par šo tēmu runājām ar 2 interesantiem cilvēkiem, savas nozares profesionāļiem: uzņēmēju un bloga veidotāju Kasparu Vendeli un psiholoģi Inesi Elsiņu.
Kas traucē efektīvi izmantot laiku?
Jau 2006.gada oktobra nogalē Latvijas Universitāte 1.kursa studentu vidū veica pētījumu, kurā atklājās, ka 46% jauno studentu reti plāno savu laiku. Tātad neefektīva laika izmantošana nesākas pēkšņi, bet esam pieraduši strādāt haotiski jau gadiem ilgi, lai gan mūsdienās tiek piedāvātas neskaitāmas modernas ierīces un palīglīdzekļi, kas domāti vienam mērķim – lai mēs ietaupītu laiku. Realitātē ikdienišķa ir sajūta, ka laika kļūst arvien mazāk.