Lai jaunajā gadā palīdzētu jums kļūt finansiāli veiksmīgiem, sākšu ar gada svarīgāko tēmu. Lai kļūtu finansiāli veiksmīgs, ir jāmainās domāšanai par naudu, apzinoties, ka tā ir lielisks kalps un briesmīgs kungs vienlaikus. Finansiāli veiksmīgs cilvēks ir tāds, kurš spēj pārvaldīt naudu. Kad mēs runājam par naudu, mēs nedomājam par banknotēm, jo tā patiesībā nav nauda. Mēs runājam par spēju radīt vērtību un apmainīt to pret lietām, kas cilvēkam dzīvē ir vajadzīgas. Cilvēks, kas spēj to izdarīt, nekad nebūs nabags.

Nopietna attieksme pret naudu

Būtiska ir nopietna attieksme pret naudu, jo tieši tā nosaka panākumus. Atbildīga attieksme nozīmē izdevumu plānošanu un gudrus ieguldījums, kā arī ir jādara viss, lai izkļūtu no parādiem. Viens no vieglprātīgas attieksmes piemēriem ir pieaugošie parādi attīstītajās valstīs. Piemēram, ASV parāds pret iekšzemes kopproduktu ir 102,98%, eirozonā tas ir 91,90% un Japānā – 230%. Privāto parādu rādītāji ir vēl augstāki, un galvenais iemesls tam ir “nepareiza” attieksme pret naudu. No tā varu secināt, ka 2016.gadā ir jāsāk samazināties parādsaistību apjomiem, kā rezultātā ieguldījumi parādu instrumentos varētu ievērojami zaudēt vērtību.

Šādos gadījumos globālās procentu likmes var pieaugt, taču rezultātā parādu instrumentu turētāji cietīs, jo daudzu valstu un korporatīvo parādu turētāji vienkārši nespēs atmaksāt parādus. Tas savukārt var novest pie jauna progresējoša maksātnespējas viļņa un parādu pārstrukturizācijas mēģinājumiem.