Viens no Latvijas piena pārstrādātāju turpmākajiem mērķiem ir panākt, lai nauda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētajā eksporta veicināšanas programmā, tiktu novirzīta konkrētiem mērķa tirgiem, starp kuriem joprojām ir Ķīna, atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
"Mēs esam apguvuši jau 20 jaunas valstis [kopš Krievijas embargo], tas pats arī jāturpina," sacīja Šolks, piebilstot, ka piena pārstrādātāji vēlas panākt, lai eksporta veicināšanas programmā paredzētais atbalsts piena pārstrādes sektorā tiktu novirzīts konkrētiem mērķa tirgiem.
Viņš piebilda, ka eksporta tirgu apguvi kavē tas, ka septiņi vadošie Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi, kuri eksportā ir spējīgāki un kuriem ir lielākas kredītsaistības, patlaban nevar saņemt atbalstu jaunu tirgu apguvei, jo "de minims" atbalsta programmā pieejamos līdzekļus pēdējo gadu laikā ir izlietojuši dažādiem citiem mērķiem. "Jaunu tirgu apgūšana nebūt nav lēts pasākums, tieši otrādi - tas ir ļoti dārgs, darbietilpīgs un resursu ietilpīgs pasākums," sacīja Šolks, piebilstot, ka problēmai kopīgi ar jauno valdību ir jārod risinājumi.
Viņš atzīmēja, ka ar Eiropas Komisiju (EK) ir iespējams saskaņot to, lai kredītprocentu dzēšanas programma attiektos arī uz lielajiem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas dotu iespēju "de minimis" atbalsta programmas naudu izmantot jaunu tirgu apgūšanai un būtu papildu atbalsts jaunu projektu realizācijai un saimnieciskajai darbībai. Tāpat būtiski ir arī panākt, lai Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem Eiropas Savienības (ES) fondu pieejamība jaunajā plānošanas ir iepriekšējā plānošanas perioda līmenī vai tuvu tam, kā arī gūt atbalstu kompetenču centra izveidošanai.
LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.