Kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs "OC Finance" (iepriekš "Open Credit") Latvijā ir izveidojis jaunu savstarpējo aizdevumu platformu "Twino", kuras ietvaros privātpersonas varēs ieguldīt naudu, lai tālāk to varētu aizdot citām privātpersonām, pastāstīja "Twino" pārstāvji.

Savstarpējo aizdevumu platformas citviet Eiropā jau guvušas nedalītu atzinību kā nozīmīgākais alternatīvā finanšu tirgus instruments. Tās ir iespēja cilvēkiem aizņemties ar zemāku procentu likmi, nekā to piedāvā bankas vai “ātrie kredīti”, kā arī aizdot, saņemot vidēji no 10% - 20% investīciju atdevi. Ieguldīt iespējams, sākot ar 10 eiro.

"Vairumā Eiropas valstu šis ir ierasts pakalpojums un platformu skaits daudzviet ir mērāms vairākos desmitos, 2014.gadā patērētājiem dažādiem mērķiem piedāvājot finansējumu vairāk nekā 4,5 miljardu eiro apmērā. Latvijai tā ir relatīvi jauna nozare. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd iegulda savus brīvos naudas līdzekļus, piemēram, igauņu vai britu platformās, ar savām investīcijām ir iespēja palīdzēt mūsu mājsaimniecībām un mazajiem uzņēmējiem," sacīja "Twino" izpilddirektore Ieva Ozoliņa-Bērziņa.

Viņa arī atzīmēja, ka investoram nebūs aizdevuma nodrošinājuma. "Investors diversificē savu risku, iegulda dažādos uzņēmumos. [..] Ja mēs pieņemam, ka viņš investē desmit dažādos aizņēmējos un, piemēram, viens no tiem aizņēmējiem neatmaksā, tad bilance beigās būs pozitīva jebkurā gadījumā," sacīja "Twino" izpilddirektore. Aizņēmumu atdošanas termiņš atkarībā no aizņēmuma summas būs no 6-36 mēnešiem.

Pēc viņas teiktā, kompānija mēnesī plāno piesaistīt vairāk nekā 100 aizņēmēju un aizdevēju, taču ar laiku aizņēmēju un aizdevēju skaits plānots lielāks. "Mēs sagaidām gana lielu aktivitāti gan no investoru, gan no aizņēmēju puses," teica Ozoliņa-Bērziņa.

Viņa norādīja - lai arī šobrīd "Twino" paredz aizdevumus starp privātpersonām, nākotnē platformu plānots attīstīt tā, lai varētu investēt arī uzņēmēji. Tāpat iecerēts, ka uzņēmēji nākotnē varēs arī aizņemties. Plānots, ka sākotnēji investori būs Latvijas pilsoņi, bet drīzumā varētu tikt piesaistīti arī ārzemju investori.

Ozoliņa-Bērziņa pastāstīja, ka "OC Finance" mātesuzņēmums, alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs "FinaBay" šobrīd darbojas sešās valstīs - Gruzijā, Latvijā, Polijā, Čehijā, Krievijā un Dānijā, bet nākotnē kompānija plāno paplašināt darbību arī citās valstīs. "Šomēnes sākām darboties Dānijā, tuvākajā laikā mēs plānojam attīsties arī Spānijā. Mums ir dažādi plāni attīstīties arī uz Austrumu pusi," viņa sacīja.

"OC Finance", kas līdz šā gada aprīļa beigām strādāja ar nosaukumu "Open Credit", ir dibināts 2008.gadā, un tās pamatkapitāls 426,9 tūkstoši eiro. Kompānija pieder Latvijas uzņēmumam "FinaBay", liecina informācija datubāzē "Lursoft".

Jau vēstīts, ka Latvijā patlaban darbojas arī savstarpējo aizdevumu platforma "Mintos", kuras izveidei piesaistīts starta kapitāls miljona eiro apmērā.

BNS_logo.jpg