Globālās makro investīcijas attiecināmas uz pasaules tautsaimniecību kā vienotu veselumu. Tomēr dažākārt ekonomikas pārmaiņas vienā pasaules daļā izraisa pilnīgi pretēju efektu citā, radot jaunas vai samazinot jau esošās investīciju iespējas.

Globālā makro pieeja nozīmē redzēt pasauli kā vienotu veselu, saskatīt apslēptās sakarības, lai izprastu, kā risinās vispārējie makroekonomiskie procesi pasaulē kopumā. Šogad turpinām pērn aizsākto tēmu, jo šobrīd globālajai ekonomikai saskatu gan vairākus izaicinājumus, gan iespējas.

Cik liela būs peļņa?

Parasti, izvēloties investīciju veidu vai investīciju fondu, pirmais jautājums ir: cik liela būs peļņa? Šāda pieeja ir nepareiza, jo ir jāņem vērā investīciju riska pakāpe, kas tiek ierēķināta, lai sasniegtu attiecīgu peļņu.

Kad profesionāls investors vēlas investēt, vispirms viņš raugās uz risku, tirgus svārstīgumu, kapitāla kritumu (tā ilgumu un biežumu), Šarpa koeficientu (tas salīdzina svārstības un peļņu) un korelāciju starp fondu un globālo tirgu. Peļņas potenciālu ir iespējams uzzināt tikai pēc tam, kad ir zināma atbilde uz šiem būtiskajiem jautājumiem. Piemēram, investējot svarīgi ir noteikt investīciju svārstīgumu, jo tas ietekmē peļņas noteikšanu. Ļoti svārstīgs aktīvs spēj nodrošināt + 12% ienesīgumu jau pirmajā gadā, bet – 22% otrajā gadā utt.

Svārstību noteikšana ir svarīgs riska novērtēšanas posms, jo tas ietekmē kapitāla krituma līmeņus un ilgumu. Kapitāla kritums ir procentuāls zaudējums noteiktā laika periodā fondā vai investīcijā.

Kad visi šie faktori, kas visprecīzāk norāda investīciju ražīgumu, ir izvērtēti, ir iespējams noteikt peļņu. Nākamais, kas jāpatur prātā, ir investīcijas un ekonomikas cikliskums. Lai investors gūtu panākumus, svarīgi ir paplašināt investīciju diapazonu. Jāapzinās: kad vienā tirgū būs kritums, citā – kāpums.