Lielajām pasaules bankām ir jāpalielina to brīvo līdzekļu rezerves par 1,1 triljonu eiro, lai tādā veidā nodrošinātos pret iespējamām finanšu krīzēm nākotnē, pirmdien paziņoja Lielā divdesmitnieka (G20) valstu regulējošā institūcija Finanšu stabilitātes pārvalde (Financial Stability Board, FSB).
FSB, kas izsaka rekomendācijas G20 valstīm banku reformu jautājumos, uzvēra, ka lielās bankas pēc 2008.gada finanšu krīzes joprojām nav darījušas pietiekami, lai nodrošinātu savu pastāvēšanu atkārtotu satricinājumu gadījumā.
Lai novērstu situāciju, kad nodokļu maksātājiem atkal ir jāglābj bankas, lielākajām bankām ir jāpalielina to brīvie līdzekļi par 457 miljardiem līdz 1,1 triljonam eiro.
Līdz 2019.gadam 30 lielākajām bankām, kas ir zināmas kā globāli sistēmiski nozīmīgās bankas (G-SIB), ir jāpalielina to brīvie līdzekļi, lai absorbētu zaudējumus, kas līdzvērtīgi 16% no to aktīvu vērtības, pavēstīja FSB.
Līdz 2022.gadam šīm bankām būtu jāspēj absorbēt zaudējumus, kas sasniegtu 16% no to aktīvu vērtības, piebilda šī organizācija.
"FSB ir vienojusies par spēcīgu globālu standartu, lai G-SIB varētu bankrotēt, nepakļaujot pārējo finanšu sistēmu vai sabiedrības finansējumu zaudējumu riskam," norādīja organizācijas priekšsēdētājs Marks Kārnijs, kurš ir arī Lielbritānijas centrālās bankas - Anglijas Bankas - prezidents.
FSB tika izveidota pēc ASV investīciju bankas "Lehman Brothers" sabrukuma 2008.gadā, lai nodrošinātu, ka bankas sagatavojas iespējamām krīzes situācijām, tādā veidā cenšoties novērst, ka valdībām ir jāglābj bankas, lai novērstu finanšu sektora sabrukumu.