Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka martā gada griezumā eksports samazinājās par 4,9%, savukārt imports saruka straujāk – par 7,4%. Preču importam sarūkot straujāk nekā eksportam, eksporta - importa saldo martā sastādīja -10,3%.
Ārējās tirdzniecības dati tiek rēķināti faktiskajās cenās, tāpēc apgrozījumu ietekmē ne tikai apjoma izmaiņas, bet arī cenu svārstības. Gada laikā ir ievērojami samazinājušās cenas vairākās preču grupās. Piemēram, tādās kā minerālie produkti, metāli un to izstrādājumi, pārtikas rūpniecības preces u.c., kas negatīvi ietekmējis kopējo tirdzniecības vērtību.
Eksporta samazinājumu martā, salīdzinot ar pērno gadu, līdzīgi kā janvārī un februārī būtiski ietekmēja mehānismu, ierīču un elektroiekārtu eksporta kritums. Samazinājās arī vieglās rūpniecības preču, minerālo produktu, kā arī transportlīdzekļu eksports.
Savukārt pozitīvi eksportu ietekmēja lauksaimniecības, pārtikas preču un ķīmiskās rūpniecības preču eksporta pieaugums. Pozitīvas tendences bija vērojamas arī metālu, koksnes un tās izstrādājumu eksportā.
Martā gada griezumā strauji turpināja augt eksports uz trešajām valstīm (izņemot Eiropas Savienību (ES) un NVS valstis) – par 21,6%. Lielākoties to veicināja straujš graudaugu eksporta pieaugums. Eksports uz ES valstīm šajā laika posmā samazinājās par 9,5%. To noteica mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, kā arī vieglās rūpniecības preču eksporta samazinājums. Savukārt uz NVS valstīm eksports saruka par 3,4%, ko gandrīz pilnībā noteica mehānismu, ierīču un elektroiekārtu eksporta samazinājums.
Preču importa samazinājumu gada griezumā martā lielākoties ietekmēja minerālo produktu, mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, kā arī vieglās rūpniecības preču importa samazinājumi. Savukārt pieauga lauksaimniecības un pārtikas, koksnes un tās izstrādājumu, kā arī ķīmiskās rūpniecības preču imports.
Kopumā 2016.gada 1.ceturksnī eksports bija par 5,4% mazāks nekā pirms gada. Ievērojami samazinājās mehānismu, ierīču un elektroiekārtu, kā arī minerālo produktu eksports, bet apjomīgākais pieaugums bija vērojams lauksaimniecības un pārtikas preču eksporta grupā. Savukārt preču imports šajā laika posmā samazinājās par 8,2%.