Bezdarbnieku vidū ir divreiz vairāk (11,7%) cilvēku ar vidējo izglītību nekā cilvēku ar augstāko izglītību (5,6%), norādīts "Pieaugušo izglītības pārvaldības modeļa ieviešanas plānā 2016.-2020.gadam", ko šonedēļ pieņēma valdība.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas datiem vidējais bezdarba līmenis 2014.gadā iedzīvotājiem ar vidējo izglītību ir 11,7%, bet ar augstāko izglītību – 5,6%. Bezdarba līmenis iedzīvotājiem ar vidējo profesionālo izglītību ir zemāks nekā ar vidējo vispārējo izglītību – attiecīgi 10,5% iepretim 13,2%.

Secināts, ka darba tirgū, vērtējot nodarbināto izglītības atbilstību profesijas kvalifikācijai, ir vērojama disproporcija. Salīdzinot nodarbināto iedzīvotāju sadalījumu pēc iegūtās izglītības līmeņa profesiju kvalifikācijas grupās, redzams, ka nodarbināto skaits ar augstāko izglītību ir mazāks nekā nodarbināto skaits augstas kvalifikācijas profesijās, kurās pēc būtības jābūt cilvēkiem ar augstāko izglītību. Savukārt vidējas kvalifikācijas profesijās pieprasījums pēc nodarbinātajiem ar vidējo izglītību ir mazāks nekā piedāvājums.

Iepriekšējā plānošanas periodā pieaugušo izglītības piedāvājums gandrīz 53% gadījumu bija orientēts uz personības pilnveides un vispārējo zināšanu un prasmju pilnveides programmu īstenošanu. 37% gadījumu atbalstu saņēma darbinieki savas profesionālās kompetences paaugstināšanai jau esošajā profesionālajā jomā, savukārt 32% saņēma atbalstu profesionālo kompetenču paaugstināšanai citā jomā. 26% tika piedāvāts atbalsts papildu kvalifikācijas iegūšanai un pārkvalifikācijai, bet citas profesijas iegūšanai atbalsts piedāvāts 24%.

BNS_logo.jpg