Visbiežāk brīvdienās strādā uzņēmēji Vidzemē un Zemgalē, pavēstīja bankas "Citadele" ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece, atsaucoties uz jaunākā "Citadele Index" pētījuma datiem.

Viņa informēja, ka atbilstoši pētījuma datiem gan Vidzemē, gan arī Zemgalē brīvdienās pēdējā mēneša laikā strādājuši 64% uzņēmēju,savukārt visretāk laiku darbam brīvdienās atvēlējuši Kurzemes uzņēmēji – 54%.

"Pētījums liecina, ka Latvijas uzņēmēji bieži darbam velta arī laiku brīvdienās - 45% uzņēmēju atzina, ka pēdējā mēneša laikā ir strādājuši līdz pat četrām brīvdienām, savukārt gandrīz katrs desmitais atzina, ka ir strādājuši visas astoņas mēneša brīvdienas," sacīja Ābelniece.

Viņa arī norādīja, ka visbiežāk pakalpojumu sniedzēji ir atzinuši, ka sanāk strādāt brīvdienās, proti, 62% uzņēmēju, kas pārstāv pakalpojumu nozari ir minējuši, ka ir strādājuši arī brīvdienās. Savukārt būvniecības, ražošanas un tirdzniecības nozarēs brīvdienās darbam laiku velta attiecīgi 58%, 56% un 50% uzņēmēju.

Tāpat, pēc pētījuma datiem, visgarākā darba diena ir Latgales uzņēmējiem, kuri vidēji darba dienā strādā deviņas stundas un sešas minūtes.

"Pēc Latgales uzņēmējiem nākamie uzcītīgākie ir zemgalieši, kuri vidēji darbā pavada astoņas stundas un 47 minūtes. Vidzemes uzņēmēju darba diena ir vidēji astoņas stundas un 26 minūtes gara, pierīgas uzņēmēja – astoņas stundas un 11 minūtes, Rīgas uzņēmēja – astoņas stundas. Savukārt vismazāk darbam laiku velta uzņēmēji Kurzemē – septiņas stundas un 49 minūtes. Kopumā Latvijā vidējais laiks, ko uzņēmējs velta darbam, ir astoņas stundas un 32 minūtes," informēja Ābelniece. 

Viņa arī minēja, ka, salīdzinot pa nozarēm, visgarākā darba diena ir būvniecībā strādājošajiem - 53% aptaujāto būvnieku atzinuši, ka darba dienā strādā vairāk nekā astoņas stundas. Savukārt visīsākā darba diena ir pakalpojumu sniedzējiem, kas atzinuši, ka darba dienās darbā pavada vidēji 7,5 stundas dienā.

Pētījuma "Citadele Index" pamatuzdevums ir iegūt vienotu indeksu, kas raksturotu Latvijas uzņēmēju subjektīvo vērtējumu ekonomiskajam stāvoklim valstī un prognozes nākamajiem sešiem mēnešiem tādās jomās kā vispārējā ekonomiskā aktivitāte valstī un attiecīgajā uzņēmējdarbības nozarē. Indekss tiek aprēķināts, apkopojot un izvērtējot 750 dažādu nozaru un lieluma Latvijas uzņēmumu vadītāju aptaujas rezultātus. Indeksa vērtības, kas pārsniedz 50 punktu robežu, liecina par uzņēmēju optimismu, savukārt par uzņēmēju pesimismu var runāt, ja indekss nesasniedz 50 punktu robežu. Pētījumu veic SKDS.

BNS_logo.jpg