Latvijas kokrūpniecības uzņēmumiem ir problēmas ar zemas kvalifikācijas darbaspēka piesaisti, piemēram, ir grūti atrast krāvējus un pakotājus, pastāstīja asociācijas "Latvijas Koks" izpilddirektors Andris Plezers.

"Specializētajos uzņēmumos trūkst normāla, laba darbaspēka, it sevišķi trūkst zemas kvalifikācijas darbaspēka, piemēram, krāvēju, pakotāju un tamlīdzīgi. Ir tā - darbinieks saņem algu un vairāk neierodas darbā. (..) Viņš neatnāk darbā vienu dienu, dzer otru dienu, bet, kad atnāk, turpina strādāt. Ja viņa vietā ņemsi citu tādu pašu neapmācītu un zemas kvalifikācijas strādājošo, tas nebūs labāks risinājums," sacīja Plezers, piebilstot, ka šādi darbinieki mēdz arī pāriet no viena uzņēmuma, kur tos atlaiž, uz darbu citā konkurējošā kompānijā, kur tobrīd strādniekus vajag.

Tāpat Plezers informēja, ka lielie kokrūpniecības uzņēmumi, kas nodarbina lielu darbinieku skaitu, piemēram, "Kronospan Riga" un "Latvijas Finieris", cieš arī no tā, ka strādnieki negodīgā ceļā izvairās no darba, piemēram, simulē saslimšanu. "Sevišķi vasaras periodā pēdējos trijos gados ir novērots, ka cilvēki ļaunprātīgi izmanto ārstu labvēlību un daudz vairāk slimo vasaras skaistajā laikā, nevis rudens, ziemas periodā, kad tiešām ir gripa un pārējās slimības," teica asociācijas izpilddirektors.

Asociācijā "Latvijas Koks" ir apvienojušies kokapstrādes un mēbeļu uzņēmumi, no kuriem lielākie ir kokapstrādes uzņēmums "Latvijas Finieris", kokskaidu plātņu ražotājs "Kronospan Riga" un "Latvijas Finiera" meitasuzņēmums "Verems". Asociācijas uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

BNS_logo.jpg