Aptuveni desmitā daļa jeb 9% strādājošo Latvijā strādā arī atvaļinājuma laikā, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" aptauja.
Par galveno iemeslu strādāšanai atvaļinājuma laikā tiek minēts liels darba apmērs, to norādījuši 37% aptaujāto. Savukārt 35% respondentu atzina, ka strādāt atvaļinājuma laikā ir viņu pašu iniciatīva. Vienlaikus 12% atklāja, ka atvaļinājums viņu darbavietā ir tikai formalitāte – tiek izmaksāta atvaļinājuma nauda, bet jāstrādā tāpat. Toties 6% apgalvo, ka strādāt atvaļinājumā viņus piespiež darba devējs.
Tāpat aptaujas dati rāda, ka visbiežāk strādājošie atvaļinājumu bauda atpūšoties Latvijā – 42%, savukārt 20% atvaļinājumu izmanto ceļošanai ārzemēs, bet 25% atpūšas gan Latvijā, gan ārvalstīs.
"Atvaļinājums ir laiks, kad katrs var atgūt spēkus un enerģiju, gūt pozitīvas emocijas un jaunus iespaidus, lai, atgriežoties darbā, tiem varētu ķerties klāt ar jaunu sparu un augstāku darba efektivitāti, būt radošākiem un labāk atrisināt sarežģītus problēmjautājumus. Līdz ar to, darbinieku atslēgšanās no darbiem atvaļinājuma laikā būtu jābūt vienlīdz svarīgai gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Tāpat darba devējiem būtu vēlams izvērtēt darba apstākļus vasaras periodā, piemēram, nodrošināt vismaz kondicionieri, ventilatoru, ūdeni vai citas iespējas, lai, strādājot birojā, būtu vieglāk pārvarēt karsto laiku, vai arī pielāgot vasaras darba laiku. Tas arī var palīdzēt saglabāt efektivitāti tiem darbiniekiem, kuriem nav iespējams vasaras laikā doties atvaļinājumā," klāstīja "CV-Online Latvia" mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.
Pēc aptaujas datiem, 13% respondentu atklāja, ka vasaras mēnešos viņu darbavietās tiek pielāgots darba laiks, bet 81% norādīja, ka darba laiks paliek nemainīgs, savukārt 6% atzīmēja citus atbilžu variantus.