Daudziem no mums ir nopietnas finansiālas problēmas, kuras nespējam atrisināt. Pat tad, ja viena no problēmām tiek atrisināta, uzrodas arvien jaunas.

Bieži vien tās tiek risinātas, izmantojot tādus pakalpojumus kā ātrie kredīti, bet tie ilgtermiņā situāciju padara tikai ļaunāku. Tā arī finansiālā neatkarība nekad netiek sasniegta. Ja arī jums šī situācija ir pazīstama un vēlaties kaut ko mainīt, izmantojiet piecu soļu programmu, kas aizvedīs jūs līdz finansiālajai neatkarībai.

Ja jūs nevarat iekrāt naudu un visu laiku dzīvojat no algas līdz algai vai pat aizņematies naudu, lai izdzīvotu, jums, visticamāk, ir viena no divām pamata problēmām – vai nu jūs pārāk maz nopelnāt vai pārāk daudz tērējat. Iespējams, jums ir abas problēmas, bet sāksim ar pārmērīgajiem tēriņiem. Pat tad, ja dzīvojat samērā taupīgi, vienmēr ir iespējams atrast veidus, kā ietaupīt, tāpēc veiciet nopietnu izdevumu pārskatīšanu. Izpētiet, kuras ir tās izdevumu kategorijas, uz kurām regulāri tērējat visvairāk naudas, un samaziniet izdevumus, kur vien iespējams. Nebaidieties pieņemt arī ļoti nopietnus lēmumus un veikt būtiskas izmaiņas savā dzīvē. Piemēram, ja saprotat, ka ļoti liela daļa jūsu naudas aiziet par dzīvesvietas īri, meklējiet citu, lētāku dzīvesvietu.

Pēc tam varat pievērsties ienākumu trūkumam. Ja patiešām nopelnāt tik maz, ka nevarat atļauties pat pašas pamata lietas, nekas cits neatliks, kā meklēt jaunus ienākumu avotus. Vispirms painteresējieties, vai jums nepienākas kāds pabalsts, jo ja ienākumi tiešām ir tik mazi, varat iegūt mazturīgas personas statusu. Ja tomēr pabalsti nepienākas, meklējiet veidus, kā nopelnīt. Protams, tas sagādās liekas neērtības un, iespējams, kādu laiku nāksies dzīvot ļoti ierobežoti bez brīvā laika un kārtīgas atpūtas, bet ir jāsaprot, ka tas ir vienīgais veids, kā izrāpties no bedres. Kad būsit tikuši laukā, dzīve kļūs daudz vienkāršāka.

Kad būsit sākuši tērēt mazāk un pelnīt vairāk, ir svarīgi, lai papildus ienākumi tiktu novirzīti vajadzīgajam mērķim, proti, finansiālās situācijas uzlabošanai. Bieži vien lielāki izdevumi noved pie dzīvesstila izmaiņām, un ietaupīt naudu tā arī neizdodas. Lai tas nenotiktu, rūpīgi sekojiet līdzi tam, kur paliek ietaupītā nauda. Vislabāk būtu atvērt atsevišķu kontu, kurā noguldīt nopelnīto un ietaupīto naudu. Tad būs daudz vieglāk šo naudu uzreiz neiztērēt.

Visbeidzot ir jāsāk ietaupīto un nopelnīto naudu likt lietā. Daļu noteikti ietaupiet priekš neparedzētām situācijām, bet pārējo investējiet. Painteresējieties par dažādiem investīciju veidiem. Vislabāk izvēlēties ienesīgas, bet ne pārāk riskantas investīcijas, piemēram obligācijas vai stabilu uzņēmumu akcijas. Tādā veidā nopelnītā un ietaupītā nauda ļaus jums nopelnīt vēl vairāk naudas, neko īpašu nedarot. Pasīvie ienākumi dos jums iespēju nākotnē dzīvot labāk.

Ja jums ir nenomaksāti kredīti, tad noteikti arī par to apmaksu ir jāparūpējas. Ja jums ir vairāki ātrie kredīti, varat izmantot kredītu apvienošanu, lai maksimāli atvieglotu kredītu apmaksu. Ja kāds kredīts ir jau iekavēts, vispirms steidzieties apmaksāt to. Nepieļaujiet, ka tiek sabojāta jūsu kredītvēsture, jo tas liegs jums iespēju izmantot kreditēšanas pakalpojumus nākotnē. Vairumā gadījumu pat ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi nav pieejami.

Protams, šie pieci soļi nav vienkārši, un tie prasīs gribasspēku, laiku un pacietību, bet kad būsiet izgājuši tiem cauri, garantējam, ka finansiālā situācija būs krietni uzlabojusies, un jūs, iespējams, būsiet sasnieguši savu mērķi – finansiālo neatkarību. Protams, arī pēc tam ir jāpiedomā pie saviem izdevumiem un finansiālajiem ieradumiem, lai visu sasniegto atkal nesabojātu.