Tieslietu ministrija rosinājusi piemērot 140 līdz 2100 eiro soda naudu par aplokšņu algas izmaksāšanu.

Sodu par aplokšņu algas izmaksāšanu ministrija rosina piemērot fiziskai personai vai uzņēmuma valdes loceklim. Tāpat par šādu pārkāpumu varētu piemērot kriminālatbildību.

Vienlaikus ministrijā uzsvēra, ka šie priekšlikumi pagaidām pārspriesti tikai valsts iestāžu darba grupā ēnu ekonomikas apkarošanai, un konkrēti dokumenti vēl nav izstrādāti.

Šobrīd Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par normatīvajos aktos noteikto grāmatvedības kārtošanas nosacījumu neievērošanu, gada pārskatu neiesniegšanu attiecīgajos normatīvajos aktos noteiktajos termiņos vai nepilnīgu iesniegšanu attiecīgajām valsts institūcijām noteikts naudas sods fiziskajām personām vai valdes loceklim no 70 līdz 430 eiro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID), vēršoties pret aplokšņu algām un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, šogad pirmajos mēnešos iemaksai valsts budžetā papildus aprēķinājis kopumā 4,317 miljonus eiro.

VID šogad pirmajā pusgadā ir veicis dažādus preventīvus, kontroles un nodokļu maksātājus izglītojošus pasākumus, pateicoties kuriem legalizēti 7339 darba ņēmēji, 663 fiziskās personas reģistrējušas savu saimniecisko darbību, bet papildus iemaksai valsts budžetā aprēķinātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 3,054 miljonu eiro apmērā un iedzīvotāju ienākuma nodoklis 1,263 miljonu eiro apmērā.

BNS_logo.jpg