2021. gada 1. septembrī Konkurences padome (KP) saņēma Igaunijā reģistrētas sabiedrības OÜ "MM Grupp" apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār Igaunijā reģistrētu sabiedrību OÜ "Treeland", kam pieder uzņēmumi akciju sabiedrība (AS) "LIDO" un OÜ "LIDO Eesti", informē KP.

Apvienošanās dalībnieku darbība pārklājas ēdināšanas pakalpojumu tirgū Rīgas pilsētas teritorijā, jo OÜ "MM Grupp" uzņēmumu grupā ietilpst tādas ēdināšanas vietas kā "KFC", "Vapiano" un "O'LEARYS". Apvienošanās rezultātā OÜ "MM Grupp" uzņēmumu grupā turpmāk ietilps arī AS "LIDO" ēdināšanas uzņēmums.

OÜ "MM Grupp" darbība Latvijā ir saistīta ar farmaceitisko izstrādājumu un medikamentu tirdzniecību, loģistikas pakalpojumu sniegšanu, veterināro medikamentu tirdzniecību, veterināro klīniku, aptieku, zooveikalu darbību, zobārstniecības piederumu un iekārtu tirdzniecību, medicīnas preču, piederumu un iekārtu tirdzniecību, mediju monitoringa pakalpojumu sniegšanu, ziņu aģentūras pakalpojumu sniegšanu, kosmētikas un dabas produktu tirdzniecību, interneta ziņu portālu pakalpojumu sniegšanu, ēdināšanas un izklaides pakalpojumu sniegšanu un daudziem citiem pakalpojumiem.

Latvijas teritorijā darbojas daudzi OÜ "MM Grupp" saistītie uzņēmumi, no kuriem nozīmīgākie ir SIA "Apotheka", SIA "Magnum Medical", SIA "Magnum Veterinaria", SIA "Leta", SIA "Apollo Kino", SIA "Pet City" u. c. 

AS "LIDO" Latvijā sniedz kafejnīcu, bāru, restorānu un ēdināšanas pakalpojumus vairāk kā 20 restorānos un veikalos visā Latvijā, nodrošinot arī ēdienu piegādi, banketu apkalpošanu, kā arī veicot pārtikas produktu, tostarp gaļas izstrādājumu, kvasa un alus, kečupa u. c. produktu izplatīšanu vairumtirdzniecībā lielveikaliem un mazumtirdzniecību. AS "LIDO" pieder gaļas ražotne, kulinārijas un konditorejas cehi, kā arī restorānu tipa alus darītava. AS "LIDO" gaļas izstrādājumi un citi produkti tiek tirgoti arī pārtikas tirdzniecības tīklos.

KP viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums a) par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem vai b) papildu izpētes uzsākšanu. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar Konkurences padomi.

Lai aizsargātu apvienošanās dalībnieku komercinformāciju par to darbības plāniem, KP mājaslapā tiek publicēti tikai apvienošanās darījumā iesaistīto uzņēmumu nosaukumi. Plašāku informāciju par apvienošanās darījuma būtību var izvēlēties sniegt paši apvienošanās dalībnieki.